№6 Технологиялық картасы
Технологическая карта № 6
Ересектер тобы (56 жас)
Старшая группа (5 6 лет)
Білім беру саласы/Образовательная область: Коммуникация.
ҰОҚ /ОУД: Қазақ тілі
Тақырыбы/Тема: Түстер.
Мақсаты/Цель: балаларды түстер атауларын үйрету, байланыстырып сөйлеуге
жаттықтыру, қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтуға үйрету, сұрақты түсініп жауап
беруге дағдыландыру.
ҰОҚ материалдар/ Материал к ОУД: суреттер,текше, түйенін іздері,
Педагогикалық технологиялар/ Педагогические технологии: үштілдік оқыту
технологиясы, денсаулық сақтау және ынталандыру, ойын технологиясы.
Көптілділік / Полиязычие
Русский язык: красный, синий, желтый, черный, белый, фиолетовый, зеленый, розовый,
оранжевый, коричневый, голубой.
English: red, blue, yellow, black, white, purple, green, pink, orange, brown, blue.
Қызметтер кезеңдері
Этапы деятельности
Мотивациялық
Қозғаушылық
Мотивационно
побудительный
Ізденушілік –
Ұйымдастырушылық
Организационно
поисковый
Мұғалімнің іс әрекеті
Действие учителя
Педагог жаңа түстермен
таныстыру үшін түрлі –
түсті суреттерді көрсетеді,
өткен түстерді балалармен
қайталайды, осылай жаңа
түстерді білдіретін
сөздермен таныстырады.
Д/о «Сиқырлы текше»
(Түрлі – түсті текше)
Менің қолымда не?
Сендер тақтаға шығып
текшенің түсін
ажыратасындар.
Бір сөзбен қалай
айтамыз?
Фонетикалық жаттығу.
Лем – лем – кілем
Шы – шы – аспазшы
Тор – төр
Өс өс балам,
Тық – тық
Шық – шық
Сергіту сәті (өткен
сабақтағы сергіту сәтін
қайталау)
Балалардың қызметі
Деятельность детей
Балалар білген түстерді
қайталайды, жаңа сөздерді
қайталайды
Балалар текшедегі түстерді
қайталайды,
Түрлі – түсті текше
Мынау сары түс,мынау
ақ, қара, жасыл түс.
Түстер.
Хормен қайталап отырады
Лем – лем – кілем
Шы – шы – аспазшы
Тор – төр
Өс өс балам,
Тық – тық
Шық – шық
Мұғаліммен бірге
қимылымен қайталап
тұрады:
Жауды жаңбырТық, тық .
Сен көшеге шық, шық
Жел соғады гу, гу ,гу.
Жапырақ ұшты ду, ду.
Балалар ізді басқан сайын
түсті айтып шығады.
Балалардың белсенді сөздік
қорды хормен қайталайды.
Тіл дамыту Д/о «Түйе
ізімен жүру»
Мынау балалар түйенің
іздері олар түрлі – түсті, бұл
ізбен жүру үшін, біз алдымен
олардың түстерін айтып
шығамыз.
Педагог балалардан бүгінгі
оқу іс – әрекеті барысынан
алған әсерлерін , көңіл
күйлерін, немен
айналысқандарын, не
үйренгендерін сұрайды,
жаңа материалды еске
түсіріп, хормен қайталайды.
Рефлексивті –
түзетушілік
Рефлексивно
коррегирующий
Күтілетін нәтиже:
Ұғынады : Түс атауларын.
Түсінеді: қазақ тіліне тән дыбыстарды дұрыс айтады, сұрақтарды түсінеді.
Қолданады: түстерді ажыратады, қысқаша сөйлем құрастырады.