Технологические карты организованной учебной деятельности по казахскому языку для дошкольников старшей группы
Оценка 5
Домашнее обучение +1
docx
воспитательная работа
Детсад
03.11.2017
Цель: Қыс» тақырыбы бойынша сөздік қорларын кеңейту; байланысты тілді дамыту; сұрақтарға дұрыс жауап беруге үйрету; «қ», «ұ», «ғ», «ң» дыбыстарының айтылуын үйрету.
ҰОҚ материалдар/Материал к ОУД: суреттер, үлестірмелі суреттер.
Педагогикалық технологиялар/ Педагогические технологии: үштілдік оқыту технологиясы, денсаулық сақтау және ынталандыру, ойын технологиясы, жеке тұлғаға бағытталған технологиялартехнологическая карта
техкарта20.docx
№20 Технологиялық картасы
Технологическая карта № 20
Ересектер тобы (56 жас)
Старшая группа (5 6 лет)
Білім беру саласы/Образовательная область: Коммуникация.
ҰОҚ /ОУД: Қазақ тілі
Тақырыбы/Тема: «Қыс қызықтары»
Мақсаты/Цель: Қыс» тақырыбы бойынша сөздік қорларын кеңейту; байланысты тілді
дамыту; сұрақтарға дұрыс жауап беруге үйрету; «қ», «ұ», «ғ», «ң» дыбыстарының
айтылуын үйрету.
ҰОҚ материалдар/Материал к ОУД: телефон, суреттер, трек – схема, компьютер.
Педагогикалық технологиялар/ Педагогические технологии: үштілдік оқыту
технологиясы, денсаулық сақтау және ынталандыру, ойын технологиясы, АҚТ.
Көптілділік / Полиязычие
Русский язык: снег, идет, санки, лыжи, катаються, горка, декабрь, январь, февраль,
снеговик, елка, Дед мороз, снегурочка, Новый год.
English: it's snowing, sleds, skis, katayutsya, slide, December, January, February, snowman,
tree, Santa Claus, snow maiden, New year.
Қызметтер кезеңдері
Этапы деятельности
Мотивациялық
Қозғаушылық
Мотивационно
побудительный
Ізденушілік –
Ұйымдастырушылық
Организационно
поисковый
Балалардың қызметі
Деятельность детей
Сәлеметсіз бе!
Балалар телефон арқылы
сұраққа жауап береді.
Менің атым ...
Менің фамилиям ...
Мен Қостанайда тұрамын.
Мен күнде балабақшаға
барамын.
Үлкен, әдемі, таза.
Балалар хормен 4 5 рет
қайталайды,
Жеке қайталайды.
Мұғалімнің іс әрекеті
Действие учителя
Сәлемдесу.
«Танысу» ойыны (телефон
арқылы).
Сенің атың кім?
Сенің фамилияң кім?
Сен қайда тұрасың?
Сен күнде қайда барасың?
Балабақша қандай?
Педегог жаңа сөздермен
таныстыру үшін, телефон
арқылы сұрақ қояды
Қазір жылдың қай
мезгілі?
Қыс айлары қандай?
Қыста қандай мерекелерді
тойлаймыз?
Жаңа сөздер
Аяз Ата – дед мороз
Ақшақар – снегурочка
Сыйлықтар – подарки
Шырша – елка
Көңілді – весело
Аққала – снеговик
Шаңғы – лыжи
Коньки – коньки Тебеді – каттаются
Фонетикалық жаттығулар:
Қар – қар – ақшақар
Та – та – Аяз ата,
Ғы – ғы – шаңғы
Ла – ла – аққала
Яз – яз – аяз
Трек – схемамен жұмыс.
«Қыс»
Сергіту сәті:
Қыс қызығын көреміз,
Шаңғы, шана тебеміз,
Таза ауада көп жүрсек,
Шынығады денеміз.
Презентация – Ойын «Не
жоқ?»
Слайдтар № 1 – 12
Ойын «Игровизор» «Қыс
қызықтары»
Тіл дамыту. Сұрақ – жауап.
Қыста қандай мерекені
тойлаймыз?
Қалай қарсы аламыз.
Кім келеді қонаққа?
Олар не әкеледі сендерге.
Мынау не?
Шыршада не бар?
Поэзия минуты.
Тақпақты жаттау.
Қыс келді.
Қар жауды.
Балалар хормен қайталайды
Қар – қар – ақшақар
Та – та – Аяз ата,
Ғы – ғы – шаңғы
Ла – ла – аққала
Яз – яз – аяз
Балалар трек – схема
арқылы сөйлем
құрастырады.
Қыс келді.
Қар жауады. Күн аяз, суық
болады.
Күнт қысқарады, түн
ұзарады. Балалар шана,
шаңғы, коньки тебеді.
Аққала жасайды. Жаңа жыл
келеді.
Балалар түрлі қимылдар
жасай отырып, мұғалімнің
артынан сөздерді қайталап
тақпақты жаттап алады.
Балалар сұраққа жауап
беріп не жоқ екенің айтады.
Шаңғы жоқ.
Шана жоқ.
Балалар мұғалімнің айтқан
қыс білдіретін суреттерді
маркермен белгілейді.
Жаңа жыл мерекесі келеді.
Көңілді қарсы аламыз.
Аяз ата мен ақшақар келеді.
Сыйлықтар әкеледі
Мынау шарша.
Шырша әдемі, жасыл көп
ойыншықтар бар.
Балалар мұғаліммен
қайталай отырып, тақпақты
жаттайды. Рефлексивті –
түзетушілік
Рефлексивно
коррегирующий
Далада ойнап біз ,
Қой десе қоймадық!
Қарменен көңілді ойынға
тоймадық!
Педагог бүгінгі оқу іс –
әрекетті барысынан алған
әсерлерін, көңіл – күйлерін,
немен айналысқандарын, не
үйренгендерін сұрайды.
Жаңа материалды еске
түсіріп, хормен қайталайды.
Балалар белсенді сөздік
қорды хормен қайталайды.
Күтілетін нәтиже:
Ұғынады : «Қыс» тақырыбына байланысты жаңа сөздерді білу; қысқы табиғатты сезіне
білу.
Түсінеді: табиғат құбылысын қысқаша тірек сызба арқылы әңгімелеп беру; «қ», «ң», «ү»
дыбыстарын дұрыс айту.
Қолданады: қыс туралы шағын сөйлем құрастыру трек – схема арқылы.
Технологические карты организованной учебной деятельности по казахскому языку для дошкольников старшей группы
Технологические карты организованной учебной деятельности по казахскому языку для дошкольников старшей группы
Технологические карты организованной учебной деятельности по казахскому языку для дошкольников старшей группы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.