• Білімділік: Теріс сандарды қосу тақырыбы бойынша алған білімдерін тиянақтау, толықтыру және бағалау, есептер шығару тәсілдерімен таныстыру.
• Дамытушылық: Оқушылардың ой-өрісін кеңейту, ойлау, есептеу қабілеттерін дамыту.
• Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, өзін-өзі басқаруға, еңбек ете білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Бекіту сабағы
Сабақтың түрі:Сұрақ-жауап, шығармаш
2. Екі теріс санның қосындысы теріс сан ба, әлде оң сан ба?
3. Екі теріс санды қосқандағы қосындының мәні үлкен бе, әлде қосылғыштардың біреуі үлкенбе?Терис сандарды косуга есептер шыгар
Сабақ жоспары
№53
Пән: математика
Сынып: 6 «А»
Күні: 08.11.16
Сабақтың тақырыбы: Теріс сандарды қосуға есептер шығару
Сабақтың мақсаттары:
• Білімділік: Теріс сандарды қосу тақырыбы бойынша алған білімдерін
тиянақтау, толықтыру және бағалау, есептер шығару тәсілдерімен
таныстыру.
• Дамытушылық: Оқушылардың ойөрісін кеңейту, ойлау, есептеу
қабілеттерін дамыту.
• Тәрбиелік: Ұқыптылыққа, ынтымақтастыққа, жауапкершілікке, өзінөзі
басқаруға, еңбек ете білуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Бекіту сабағы
Сабақтың түрі:Сұрақжауап, шығармашылық ізденіс
Сабақ барысы: І. Ұйымдастыру кезеңі
ІІ. Негізгі бөлім
•
1.“Қайталау – білім анасы”
1. Екі теріс санның қосындысы қалай табылады?
2. Екі теріс санның қосындысы теріс сан ба, әлде оң сан ба?
3. Екі теріс санды қосқандағы қосындының мәні үлкен бе, әлде
қосылғыштардың біреуі үлкенбе?
2.“Жүзден жүйрік” Ауызша есепте!
1. (15) + (*)= 23 7. 9,1 +(0,9) =
2. (3,25) + (*) = 4 8. 3 + (11)=
3. (8,4) + (*) = 10 9.
4. (*) + (99,9) = 100 10.
5.
6.
11. 1 + (7) =
12. 4 +(6) =
3.Біліміңді сынап көр!
1. Кеше термометр 90С –ты көрсетсе, бүгін одан 30С –қа өзгерді. Бүгін
термометр неше градусты көрсетіп тұр?
2. Жердің солтүстік жарты шарындағы Оймякон елді мекенінде ең төменгі
температура 710С болды. Бірақ «Восток» станциясындағы полярлық
зерттеулер нәтижесінде Жер шарындағы ең төменгі температура одан
да 18,20С –қа төмен екені анықталды. «Восток» станциясының зерттеуі бойынша Жер шарындағы анықталған ең төменгі температура неше
градус?
3. Алғашқыда бұйымның бағасы а тг болды. Бұйымның бағасы бірінші
айда 320 теңгеге, екінші айда 140 теңгеге арзандады. Бұйымның бағасы екі
рет арзандаған соң неше теңге болды?
4. “Кім көп біледі?”
1. Қосуды орында: 11,6 + (4,3)
а) 15,9 в) 7,1 с) 15,9 д) 7,1
2. Қосындысы 14ке тең болатын екі санды тап:
3. а) 15 және 2 в) 7,5 және 6,5 с) 7,5 және 6,5 д) 15 және 2
4. Өрнектің мәнін тап: 11,2 +х, егер; х= 29,1 болса.
5. а) 17,9 в) 40,3 с) 40,3 д) 17,9
6. Қандай бірдей екі санның қосындысы 3,6 –ға тең?
7. а) 1,8 және1,8 в)1,8 және 1,8 с)8,6 және 5 д)3,2 және 6,8
8. Азайтуды орында және сәйкестікті анықта:
а) 9,114,2
в) 5,3(2,5)
с) 4,86,1
A= 2,8; B= 23,3 Д=1,3
А) АВД В) АДВ С) ВАД Д) АДВ
9. Теңдеуді шеш: 16 +(15х) = 7 а) 8 в)6 с) 8 д) 13
10. Өрнектің мәнін тап: 18х13+4, мұндағы х=12
а) 3 в) 21 с) 21 д) 15
5.Сергіту сәті.
Адам тәулігіне орта есеппен 8 сағат ұйықтайды. Егер де адам өмірі
орта есеппен 80 жыл аралығында болса, онда адам осы аралықта неше сағат
ұйықтайды?
6.“Білгенге маржан”. Фишка ойыны
ІІІ. Қорытындылау
“Сен ешбір жаңа нәрсе меңгермеген және өзіңнің біліміңе ештеңе
қоспаған күнді немесе сағатты бақытсыз сана” деген екен Ян Амос
Коменский. Олай болса, әрбір сәтімізді тек ізденуге, жаңалыққа
ұмтылуға арнайық!
ІV. Үйге тапсырма беру.
•
• V. Бағалау
Терис сандарды косуга есептер шыгар
Терис сандарды косуга есептер шыгар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.