Power Point программасының қолданылу мақсатын, оны іске қосу мен жұмысты бастауды үйрету;
PowerPoint программасын қолдану аймағын анықтауды, программаны іске қосу мен терезе элементтерін ажырата білуді қалыптастыру;
Презентация құруда слайдтармен жүйелі жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыра отырып ойлау ұшқырлығын дамыту
- Бағдарламаны іске қосу жолдарын біледі;
- Бағдарламаның терезе элементтерінің атауын біледі;
- Жұмыс аймағының өлшемін реттей алады;
- Мультимедиялық файлдардың типтерін біледі;
- Бағдарламаның мүмкіндіктерін біледі;
- Презентация құруда слайдтармен жүйелі жұмыс жасау дағдылары қалыптасады.Power Point программасының қолданылу мақсатын, оны іске қосу мен жұмысты бастауды үйрету;
PowerPoint программасын қолдану аймағын анықтауды, программаны іске қосу мен терезе элементтерін ажырата білуді қалыптастыру;
Презентация құруда слайдтармен жүйелі жұмыс жасау дағдыларын қалыптастыра отырып ойлау ұшқырлығын дамыту
№ 27 през тур - білім ланд.doc
Сыныбы: 6
Сабақтың
тақырыбы:
Сілтеме
Мақсаты:
Күтілетін
нәтиже:
Негізгі
дереккөздер:
Әдіс
–
тәсілдер:
Сабақ
кезеңдері
І.
Ұйымдастыру
:
Қызығушыл
ықты ояту
2 минут
Күні: 03 .04.18 Пәні: Информатика
Пән мұғалімі: Мергазина Н.
Тұсаукесер туралы жалпы мәліметтер
Оқулық Информатика 6сынып Е.А.Вьюшкова, Н.В.Параскун,
Б.Қ.Әбенов Астана: «АрманПВ» 2014 жыл, Видеосабақтар
Слайд http://bilimland.kz порталы.
Power Point программасының қолданылу мақсатын, оны іске қосу
мен жұмысты бастауды үйрету;
PowerPoint программасын қолдану аймағын анықтауды,
программаны іске қосу мен терезе элементтерін ажырата білуді
қалыптастыру;
Презентация құруда слайдтармен жүйелі жұмыс жасау
дағдыларын қалыптастыра отырып ойлау ұшқырлығын дамыту.
Бағдарламаны іске қосу жолдарын біледі;
Бағдарламаның терезе элементтерінің атауын біледі;
Жұмыс аймағының өлшемін реттей алады;
Мультимедиялық файлдардың типтерін біледі;
Бағдарламаның мүмкіндіктерін біледі;
Презентация құруда слайдтармен жүйелі жұмыс жасау дағдылары
қалыптасады.
Оқулық, интерактивті тақта, компьютер, интернет материалдары.
Диалог, топтық жұмыс, сын тұрғысынан ойлау, ББҮ, түртіп алу
стратегиясы, жуан және жіңішке сұрақтар, Венн диаграммасы,
«Өрмекшінің торы» әдісі, «Бағдаршам» әдісі, қорыту, формативті
бағалау
Сабақтың барысы:
Мұғалім әрекеті
Оқушы әрекеті
Гүлдердің жапырақтары арқылы топқа
бөлінеді.
Оқушылармен сәлемдесу;
Оқушылардың сабаққа
қатысын тексеру;
«Сиқырлы гүл» әдісі арқылы
оқушыларды төрт топқа
бөлемін.
Балалар, қазір қандай
мезгіл?
Көктем айында қандай 2 минут
өзгерістерді байқаймыз?
Ендеше, гүлдің тілі –
нәзік тіл. Гүл бар жерде,
сезім бар дегендей,
сендерге осы әдемі гүлдер
сияқты жайнап
жүрулеріңе тілектестік
білдіре отырып,
«Сиқырлы гүл» әдісі
арқылы топқа бөлейін деп
тұрмын.
І топТұсаукесер тобы
ІІ топ – Power Point
ІІІ топ –Қарау режимдері
ІV топ –Слайдтар
Балалар, неге біз бүгін
тұсаукесер, поверпойнт,
қарау режимдері,
слайдтар деп топқа
бөліндік?
Дұрыс айтасыңдар.
Бүгінгі біздің
сабағымыздың тақырыбы
«Тұсаукесер туралы
жалпы мәліметтер».
Сабағымызды бастамас
бұрын бүгінгі
сабағымыздың мақсатын
өздерің қойып көріңдерші.
Дұрыс, бүгінгі
сабағымыздың мақсаты:
Power Point
программасының
қолданылу мақсатын,
оны іске қосу мен
жұмысты бастауды
үйрету;
PowerPoint
программасын Оқушылар оқулықтағы тақырыппен
танысады, постер қорғайды.
Балалар бағалау парақшасын
көрсетеді.
Видео көреді, тыңдайды, мағлұмат
алады.
ІІ. Мағынаны
тану
10 минут
Видео3.05
минут
қолдану аймағын
анықтауды,
программаны іске
қосу мен терезе
элементтерін
ажырата білуді
қалыптастыру.
Балалар, тақырыпты
өзіміз меңгереміз. Топта
жұмыс атқарғанда топ
ережесін басшылыққа ала
отырып жұмыс
жасаймыз.
10 минут уақыт беріледі.
(5 минут – оқуға, 5минут
қорғауға)
Қане балалар «Жұлдызшалар»
арқылы бағалап жіберейікші.
Қазір балалар білімізді
одан әрі нығайту
мақсатында мына видео
роликке назар аударамыз.
https://bilimland.kz/kk/courses/i
nformatikakk/6
synyp/lesson/prezentacziya
uhymy сілтемесі бойынша
“Презентация ұғымы”
видеосы көрсетіледі.
Топтық жұмыс «Конверт»
әдісі арқылы әр топқа
түрлітүсті конверт
таратылады. Ол конвертте
BilimLand сайтынан алынған
тапсырмалар Сергіту сәті.
«Бойы сергектің ойы да
сергек» демекші,
бойымызды сергітіп
алайық.
Жаттығуды орындарында
отырып орындау.
Ой
ІІІ.
толғаныс:
15 минут
Қорытындыл
ау:
Қазір біз жұппен жұмыс
жасаймыз. «Конверт
тапсырма» әдісі арқылы
тапсырмаларды алыңдар.
«Көктем шуағы», «Наурыз –
ұлы мерекем»,
«Әсем қалам Астанам»,
«ЭКСПО – 2017», «Бәйтерек»,
«Менің туған жерім»,
«Табиғатты қорғайық»
тақырыбында презентация
жасау.
«Бас бармақ» әдісі арқылы
бағалау.
«Сәйкесін тап!» әдісі
Файл – Баспаға жіберу
Оқушылар сергіту сәтін орындайды.
Қол саусақтарына арналған
жаттығулар
• Алақанды уқалау.
• Қолды қысу
• Білезіктен айналдыру
Көзге арналған жаттығулар.
• Көзді бірнеше рет жыпылықтату.
Көзіңмен ақырын оң жаққа, жоғары,
солға, төмен қарай 34 рет айналым
жаса
Берілген тақырыптарда презентация
жасап қорғайды
Топтар бірбірін басбармақ арқылы
бағалайды
Оқушылар сәйкесін табады. Рефлексия
Delete – Слайдты өшіру
Кірістіру – Сурет
Дизайн – Фон
Слайд көрсету – Ғ5
Тұсаукесер – слайд
Слайд аймағы – терезе
Слайдтың орнын ауыстыру –
Құрылым аймағы
Пішім .pptx
Басты бұйрығы – слайдты
өңдеу
Бүгінгі сабақ бойынша
кері байланыс жазып
жіберейік. Стикер
тарату.
Экранның суреті мен үшін
тақырып түсінікті, слайд
жасауды меңгерді.
Ет тартқышәлі де
білімімді толықтыру
қажетпін.
Қоқыс шелегі бүгінгі сабақ
мен үшін қызықсыз болды.
Балалар стикерге кері байланыс
жазады.
.
VІ. «Бағалау» Топ басшыларына сөз беріледі. Топ басшылары өз бағаларын айтады.
Үйге
тапсырма.
§27 оқу, «Менің сыныбым»
тақырыбында слайд жасау
Тұсаукесер туралы жалпы мәліметтер
Тұсаукесер туралы жалпы мәліметтер
Тұсаукесер туралы жалпы мәліметтер
Тұсаукесер туралы жалпы мәліметтер
Тұсаукесер туралы жалпы мәліметтер
Тұсаукесер туралы жалпы мәліметтер
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.