"Умножение двухзначных чисел"
Оценка 4.7

"Умножение двухзначных чисел"

Оценка 4.7
Разработки уроков
docx
математика +1
Взрослым
23.06.2019
"Умножение  двухзначных  чисел"
Сабақтың тақырыбы: Екі таңбалы сандарды баған түрде көбейту. Сабақтың мақсаты: • Көбейту амалдарын баған түрінде орындаудың үлгісін көрсетіп беру. • Кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру. • Логикалық ойлау, математикалық тілін, шығармашылық қасиеттерін дамыту. Сабақтың түрі: аралас сабақ. Әдіс-тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ-жауап,сергіту сәті, ажырата білу, ойлау,ойын. Көрнекі-құралдар: суреттер, кеспе цифрлар, үлестірме материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Психологиялық дайындық. Көңіл күйлерің қалай? Керемет!(Қолдарын көтереді) Сабаққа дайындықтарың қалай? Тамаша! (Алақандарын соғады) Ынталарың ше? Ғажап!(Қолдарын көтереді) Ендеше бастайық О-О-О (Бас бармақтарын көрсетеді) III. Жаңа сабақ. Балалар бүгін біз осы екі таңбалы сандарды баған түрінде көбейту тәсілдерімен танысамыз. (тақтадағы кестеге мұқият назар аударамыз.) Екі таңбалы сандарды кестеде көрсетілгендей, жазып қосқан қолайлы. Бұл баған түрінде көбейту. Балалар,біз бүгін екі таңбалы сандарды көбейтіп үйренеміз. -Екі таңбалы сандарды бағандап 27х3 11х2 15х3 Тақтаға 35-ке дейінгі сандар қатары ілінген. Балалар мұғаліммен бірге сандарды баған түрінде көбейту. Балалар шаттық шеңберде өлең шумақтарың қимыл- қозғалыспен айтады . Оқып білім аламыз Біздер зерек баламыз Математика пәнінде, Тапқыр, алғыр боламыз. «Кім шапшаң» Баған түрінде жазып, орында! 42х2 45х3 19х4 79-45 IY.Сергіту сәті. Тапсырма: Сандарды өсу ретімен орналастыр. II апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балаларды түгелдеу, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Математика ғылымы Ой - санаңды кеңейтер Ойлап, бойлап есепке Аспай - саспай есепте «Жасырынбақ» ойыны. Шарты: 10 нан 35-ке дейінгі сандар беріледі. Сол сандардың 2-уін жасырамын. Балалар жасырылған сандарды тауып баған түрінде көбейтеді. IY.Сергіту сәті. «Поезд» құрастыру ойыны. Шарты: Вагондарға сандар жазылады. Сол санның шешуін тауып вагонға тіркеу керек.Мысалы: 5х5, 10х2, 23х1, 30х2 Дәптермен жұмыс. Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді және айды жазу. «Сүйкімді қонжықтың тапсырмасы». Шардың ішінде жасырылған есептер. №3. Түсіндіре отырып баған түрінде шығар. 25 12 38 17 16 24 3 7 1 5 4 3 III апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). Тақтамен жұмыс. 10,15,25,30,35 сандарының құрамын анықтау. Дидактикалық ойын «Көршісін тап» 15, 17, 19 21, 23, 25 27, 29 ,31 Дәптермен жұмыс. «Фигуралардың бұрыштарын санату және жаздыру» «Неше рет?» ойыны. Мақсаты: заттар мен құбылыстарды санау дағдыларын бекіту. Шарты: Мұғалім қол шапалақтайды, балалар соған сәйкес цифр жазылған карточканы көрсетеді. IY.Сергіту сәті. IV апта Сабақтың барысы: I. Ұйымдастыру кезеңі: Балалардың зейінін сабаққа аудару, оқу құралдарын жинақтау, ой қозғау (көрнекіліктер арқылы). «Суреттегі заттарды сандармен сәйкестендір» Мысалы: 10,............ сандарды 1 заттын, пішіндердің суреттерімен сәйкестендіру керек. IY.Сергіту сәті. Дидактикалық ойын: «Сандарға үй жасаймыз". (әр балаға ішінде геометриялық пішіндер бар конверт беріледі) Шарты: берілген пішіндерден құрастырып үй жасап шығу. Қай бала бірінші құрастырса, сол балаға жұлдызша беріледі. «Фигураларды ата» V. Бекіту. «Кім жылдам?» ойыны Өрнектердің мәндерін тап. 20+(24х4) 30-(19х3) 10-(15х5) «Не жоқ?» ойыны. Мұғалім тақтада ілініп тұрған сандардың есте сақтауын өтінеді. Сосын бала көзін жұмған уақытта мұғалім бір санды алып қояды. Жоғалған санды табу керек. VI. Қорытынды. Сұрақ-жауап арқылы тақырыпты қорытындылау. VII. Бағалау. Балаларды жеке-жеке мадақтау.
Сабақтың тақырыбы.docx
Сабақтың  тақырыбы:  Екі  таңбалы сандарды  баған  түрде  көбейту. Сабақтың  мақсаты:   Көбейту амалдарын баған түрінде орындаудың  үлгісін көрсетіп   беру.  Кестелік қосу және азайту дағдыларын қалыптастыру.  Логикалық ойлау, математикалық тілін, шығармашылық   қасиеттерін  дамыту. Сабақтың   түрі:  аралас  сабақ.     Әдіс­тәсілдері: түсіндіру, жаздыру, сұрақ­жауап,сергіту  сәті, ажырата  білу, ойлау,ойын. Көрнекі­құралдар: суреттер, кеспе  цифрлар, үлестірме  материалдар, тақта, бор. I апта Сабақтың  барысы: I. Ұйымдастыру   кезеңі:  балалардың  зейінін  сабаққа  аудару, оқу  құралдарын   жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Психологиялық  дайындық.  Көңіл  күйлерің  қалай? Керемет!(Қолдарын  көтереді) Сабаққа  дайындықтарың  қалай? Тамаша! (Алақандарын  соғады) Ынталарың  ше? Ғажап!(Қолдарын  көтереді) Ендеше  бастайық О­О­О (Бас  бармақтарын  көрсетеді)                                                   III.  Жаңа  сабақ.  Балалар бүгін біз осы екі таңбалы сандарды  баған  түрінде көбейту  тәсілдерімен танысамыз. (тақтадағы кестеге мұқият назар аударамыз.) Екі таңбалы  сандарды кестеде көрсетілгендей, жазып қосқан қолайлы. Бұл баған  түрінде көбейту.  Балалар,біз бүгін екі таңбалы сандарды көбейтіп  үйренеміз. ­Екі таңбалы сандарды бағандап    27х3     11х2     15х3   Тақтаға  35­ке  дейінгі сандар қатары ілінген. Балалар мұғаліммен  бірге сандарды  баған түрінде   көбейту.  Балалар   шаттық   шеңберде   өлең   шумақтарың   қимыл­ қозғалыспен айтады .               Оқып білім аламыз              Біздер зерек баламыз              Математика пәнінде,              Тапқыр, алғыр боламыз. «Кім  шапшаң»  Баған  түрінде  жазып,  орында! 42х2          45х3         19х4     79­45 IY.Сергіту сәті.  Тапсырма: Сандарды өсу ретімен орналастыр.    II  апта Сабақтың  барысы: I. Ұйымдастыру   кезеңі:  балаларды  түгелдеу, оқу құралдарын   жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Математика ғылымы Ой ­ санаңды кеңейтер Ойлап, бойлап есепке Аспай ­ саспай есепте      «Жасырынбақ» ойыны.  Шарты:  10 нан 35­ке дейінгі   сандар   беріледі.   Сол   сандардың   2­уін   жасырамын. Балалар  жасырылған  сандарды  тауып  баған  түрінде көбейтеді. IY.Сергіту сәті. «Поезд»  құрастыру  ойыны. Шарты:   Вагондарға   сандар   жазылады. Сол   санның   шешуін   тауып   вагонға   тіркеу керек.Мысалы:  5х5,   10х2,   23х1,   30х2 Дәптермен жұмыс. Дәптерлеріңді ашып, бүгінгі күнді және айды жазу. «Сүйкімді қонжықтың тапсырмасы». Шардың ішінде жасырылған есептер. №3. Түсіндіре отырып баған  түрінде  шығар. 25       12      38     17     16     24 3          7        1        5       4      3 III  апта Сабақтың  барысы: I. Ұйымдастыру   кезеңі:  балалардың  зейінін  сабаққа  аудару, оқу  құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы). Тақтамен  жұмыс. 10,15,25,30,35  сандарының  құрамын  анықтау.                                                                 Дидактикалық  ойын «Көршісін  тап»     15, 17, 19           21, 23, 25        27, 29 ,31 Дәптермен  жұмыс. «Фигуралардың  бұрыштарын  санату  және  жаздыру» «Неше  рет?»  ойыны. Мақсаты: заттар  мен  құбылыстарды  санау  дағдыларын  бекіту. Шарты:  Мұғалім       қол     шапалақтайды,     балалар     соған     сәйкес     цифр     жазылған карточканы  көрсетеді. IY.Сергіту сәті. IV  апта Сабақтың  барысы: I. Ұйымдастыру   кезеңі:   Балалардың  зейінін  сабаққа  аудару,  оқу құралдарын  жинақтау, ой  қозғау (көрнекіліктер  арқылы).  «Суреттегі заттарды сандармен сәйкестендір» Мысалы: 10,............  сандарды  1 заттын, пішіндердің  суреттерімен сәйкестендіру керек. IY.Сергіту сәті. Дидактикалық ойын: «Сандарға  үй  жасаймыз". (әр балаға ішінде геометриялық пішіндер бар конверт беріледі) Шарты: берілген пішіндерден құрастырып үй жасап шығу. Қай бала  бірінші құрастырса,  сол балаға  жұлдызша беріледі.  «Фигураларды  ата»  V.  Бекіту. «Кім жылдам?» ойыны Өрнектердің мәндерін тап. 20+(24х4)     30­(19х3)     10­(15х5)  «Не  жоқ?»  ойыны. Мұғалім  тақтада  ілініп  тұрған  сандардың  есте  сақтауын  өтінеді.  Сосын  бала  көзін  жұмған  уақытта  мұғалім  бір  санды  алып  қояды. Жоғалған  санды   табу  керек. VI. Қорытынды. Сұрақ­жауап  арқылы  тақырыпты  қорытындылау.      VII. Бағалау. Балаларды  жеке­жеке мадақтау.

"Умножение двухзначных чисел"

"Умножение  двухзначных  чисел"

"Умножение двухзначных чисел"

"Умножение  двухзначных  чисел"

"Умножение двухзначных чисел"

"Умножение  двухзначных  чисел"
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
23.06.2019