Для того чтобы пройти большой лабиринт, каждый из вас должен пройти свои маленькие лабиринты. Творческое и критическое мышление, коммуникативные навыки, уважение к другим точкам зрения, ответственность, здоровье, общенациональная ценность «Общество всеобщего труда», которые развиваются через задания и активные методы обучения, организацию групповой и парной работы.лабиринт, информатика
лабиринттен шыгу.doc
Қысқа мерзімді жоспар 5сынып 3 тоқсан
Мұғалімнің атыжөні: Адамова Жанар Алпысбаевна
Қатысқандар: ......
Қатыспағандар саны:
Лабиринттен шығуды табу
5.3.2.3. Орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне мысал келтіру.
Барлық оқушылар:
Лабиринт туралы білім алады, орындаушыларға және олардың командалар жүйесіне
мысал келтіреді.
Оқушылардың басым бөлігі:
Түсінеді, жинақтайды, әртүрлі лабиринттермен жұмыс жасауды үйренеді.
Кейбір оқушылар:
Білімін талдайды, лабиринттердің қолданылуы олардан шығу алгоритмдерін
құруды, блок сызбасын сызуды үйренеді.
Лабиринт атауын түсінеді
Орындаушы командаларына алгоритм құра алады.
Ісәрекеттің алгоритмін құрады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Лабиринт,орындаушы,оңға,солға,жоғары ,төмен,басы,соңы ұғымдарын меңгереді.
Білу, түсіну, қолдану,жинақтау.
Күні:
Сынып: 5
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта
қолжеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақ мақсаты
Бағалау критерийлері
Тілдік мақсаттар
Ойлау дағдыларының
деңдеңгейі
Құндылықтарға баулу Практикалық жұмыста қарымқатынас жасау арқылы жауапкершілікке,
шығармашылыққа баулу,зеректікке,алған білімді өмірде қолдана білу
Пәнаралық
байланыстар
Алдыңғы меңгерілген
білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың басы 8 мин
Білу
Ағылшын тілі, математика, бейнелеу
Алгоритм анықтамасы, командалар санын анықтау, алгоритмнің жазылу жолы
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі:
«Ыстық алақан» әдісі арқылы оқушылардың назарын
сабаққа аудару, сабаққа психологиялық ахуал орнату.
«Ерке есім» әдісі арқылы топқа біріктіру
«Көршіңе әңгімелеп бер» тренингін ұйымдастыру.
«Көршіңе әңгімелеп бер» әдістемесі оқушылар өз ойларын дауыстап айтып беру үшін пайдаланылады.
∙ сұрақ қойыңыз, ойластыруға уақыт беріңіз;
∙ одан кейін оқушылардан өз ойларын көршілерімен
бөлісуді сұраңыз;
∙оқушыларға жаңа тақырыпты айтыңыз және осы тақырып
бойынша өздері білетін барлық жағдайды көршісіне айтуын
ұсыныңыз.
Сабақтың ортасы 30
мин
Түсіну
Жаңа сабақ.
Миға шабуыл: Оқушыларға ребусты шешуге беріп,
сабақтың тақырыбын ашамын.
Жауабы:Лабиринт.
Интербелсенді тақта
тақта
′
′
БИ
′′
′′
Практикалық бөлім
Қолдану
Жеке жұмыс.
Оқушылар тақырыпқа байланысты материалды
презентациядан көріп,өз ойларын келесі топпен ой бөлісіп,
түсінік береді. Ойларын ортаға салады. Өзгелерді тыңдай
отырып, кроссворд шешеді, өз білімін толықтырады.
Оқушылар салыстырып талдайды. 1.тапсырма.
Мысықтың қызыл нүктеге деиінгі жол жүру
алгоритмін және мысықтың қалған нүктелерге деиінгі
жол жүру алгоритмін атаңыз.
Дескриптор:
Орындаушылардың және олардың командалар жүйесін
түсінеді
Алгоритмді сөз түрінде ұсынады.
2)
Деңгейлік
тапсырмалар
Лабиринт түсірілген
таратпа қағаздар.
Смайликтер
Окулық
Дескриптор:
Орындаушылардың және олардың командалар жүйесін
түсінеді
Оқулық
Топтық жұмыс
Алгоритмді дәптерге сыза алады.
3) Лақтың анасына дейін жету үшін орындаушы
қолданатын командалар жүйесін құру
Дескрипторы:
«Алға жүру» командасын қолданады.
«Солға бұрылу»\ «Оңға бұрыл» командасын
қолданады
Нәтижеге жету үшін орындалатын командалар
жүйесін құрады. Сабақтың соңы 7 мин
Жинақтау
Қорытынды
«Сұрақ конверті» әдісі арқылы сабақты бекітемін.
Мұғалім конверт сыртына бір сұрақ жазады, мысалы:
«Бүгінгі сабақта білгеніңнің ең маңыздысы неде?» немесе
«Жаңа тақырыптың қай тұсы саған түсініксіз болып
қалды?». Оқушылар конверті бірбіріне беріп, әрқайсысы
жеке өз жауаптарын айтады. Мұғалім сабақтан соң
қорытынды жасайды.
Маркер,стикер,
постер
Стикер
Кері байланыс 5мин
Үйге тапсырма – 2мин
Саралау – Сіз қандай
тәсілмен көбірек
қолдау көрсетпексіз?
Сіз қабілетті
оқушылардың алдына
қандай тапсырмалар
Оқушылар постерге стикерлерді жапсыру
арқылы тақырыпты қаншалықты түсінгендерін
жазады
Ғаламтор желісінен лабиринт түрлерін қарап
шығып,өзі жаңа лабиринт құрастырып келу.
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру
деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?
Денсаулық және
қауіпсіздік
техникасын сақтау Оқушылардың
компьютер
алдында дұрыс
отыруын
қадағалау;
Компьютерде
жұмыс жасау
барысында
көршілеріне
кедергі келтірмеу
керектігін
ескертіп отыру.
Осы тарауды сабақ туралы ойлау үшін пайдаланыңыз. Сіздің сабағыңыз туралы
ең маңызды сұрақтарға сол бағанда жауап беріңіз.
қоясыз?
Білім деңгейі әртүрлі
оқушыларға тапсырма
беріледі.
Әрбір тапсырмалардан соң оқушыларды ынталандыру
мақсатында смайликтер арқылы және ауызша кері байланыс
беріп отырамын.
Оқушының
қажеттіліктеріне
қарай төмен
деңгейдегі
оқушыларға көмек
қажет жағдайда
үлгеруші оқушыны
көмек көрсетуге
жағдай жасаймын.
Дарынды оқушыларға
деңгейлеп
тапсырмалар
дайындадым.
Сабақ бойынша
рефлексия Сабақ
мақсаттары/оқу
мақсаттары шынайы
болды ма?
Барлық оқушылар ОМ
на жетті ме?
Егер жетпесе,
неліктен?
Сабақта саралау
дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық
кезеңдері сақталды
ма?
Сабақ жоспарынан
қандай шегінулер
болды және неліктен? Жалпы бағалау
Сабақтың қандай екі аспектісі жақсы өтті (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақты жақсартуға не жәрдемдесер еді (оқыту туралы да, сабақ беру туралы да ойланыңыз)?
1:
2:
Сабақ кезінде мен сынып немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/қиыншылықтары туралы нені
анықтадым, келесі сабақтарда неге назар аудару қажет?
Выйти из лабиринта
Выйти из лабиринта
Выйти из лабиринта
Выйти из лабиринта
Выйти из лабиринта
Выйти из лабиринта
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.