8-сыныпқа алгебра пәнінен бір сабақ жоспарының үлгісі. Қысқа мерзімді жоспарлау. Кембридж бағдарламасы бойынша өткен деңгейлік курс бітіруші мұғалімнің сабақ барысында оқытудың жеті модулін ықпалдастыруы тәжірибесімен бөлісу. Оқушыларды өз бетімен тақырыпты ашуға ынталандыру, топпен жұмыс істеуге дағдыландыру, кері байланыс жасауға үйрету.Сабақ жоспары
Сабак жос8кл.doc
С А Б А Қ Ж О С П А Р Ы
С А Б А Қ Ж О С П А Р Ы
БЕКІТЕМІН
Мектеп директоры: Р.О.Бектыбаева
Күні: _________ Пән аты: Алгебра Сынып: 8
Оқулық авторлары: А.Е.Әбілқасымова, Т.П.Кучер, В.Е.Корчевский, З.Ә.Жұмағұлова
Сабақтың тақырыбы:
функциясы, оның қасиеттері және графигі
y
2ax
Сабақтың мақсаты: Оқушыларды
y
2ax
функциясының графигімен және оның қасиеттерімен таныстыру, оның графигі
– параболаны сала білу біліктілігін қалыптастыру. Оқушыларды ұқыптылыққа, өздігінен еңбек етуге тәрбиелеу.
Сабақтың типі: Жаңа оқу материалын таныту сабағы
Сабақтың түрі: Аралас сабақ Уақыт
(мин)
5
5
20
5
4
1
5
Кезеңдер:
Мақсаты
Мұғалімнің әрекеті
Оқушылардың әрекеті
Сабақ барысы:
Ұйымдастыру.
Өткенді еске
түсіру.
Жаңа оқу
материалын
таныту.
Оқушыларды
сабаққа
дайындау,
сабақтың
мақсат және
міндеттерін
анықтау.
Тақырыпты
дұрыс және
жете
түсiнгендiкт
ерін анықтау.
Хабарланаты
н ұғымдар,
қасиеттердің
бастысын
ерекшелеу.
Оқушылармен амандасу.
Сабаққа қатыспаған
оқушыларды журналға
белгілеу;сынып бөлмесінің,
оқушылардың сабаққа
дайындығын тексеру. Жағымды
психологиялық ахуал тудыру.
Оқушыларды 4 топқа бөлу. Әр
оқушыға бағалау парақтары
таратылады.
Интерактивті тақтада өткен
тақырыпқа қатысты тест
ашылады.
Уақыт біткен соң жауабы
көрсетіледі.
Әр топқа постер мен
карточкалар таратылады.
Карточкада 4 топқа 4 түрлі
квадраттық функция берілген.
функциясының
2ax
y
қасиеттерін дәптерге жазып
алу.
Сабақтағы
көрнекіліктер
Бағалау
критерийі,
бағалау
парағы
Қолданылатын
модуль
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне
сәйкес оқыту.
Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер.
Дидакт.матери
ал, бағалау
парағы.
АКТ, Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету.
Орындарынан тұрып
амандасады, кезекші оқушы
сынып оқушыларының сабаққа
қатысуы туралы мәлімет береді.
Оқушылар шеңбер құрып, бір
біріне бүгінгі сабақта сәттілік
тілейді. Мұғалім таратқан
кәмпиттер арқылы топтарға
бөлінеді. Мұғалім берген
бағалау критерийлерімен
таныстырады.
Әр оқушы дәптерге тест
тапсырмаларын орындайды.
Дәптерлерін көршілерімен
алмасып тақтада көрсетілген
жауаппен тексереді.
Кестедегі хтің мәндері арқылы
утің мәндерін тауып постерге
функция графигін салады.
График арқылы функцияның
қасиеттерін анықтауға
тырысады.
Постер,
маркер,
сызғыш,
интербелсенді
тақта, бағалау
парағы.
Оқыту мен оқудағы
жаңа тәсілдер.
Сыни тұрғыдан
ойлауға үйрету.
Талантты және
дарынды балаларды
оқыту.
Оқушылардың жас
ерекшеліктеріне
сәйкес оқыту және
оқу.
Бекіту.
Оқулықпен
жұмыс.
№158 (44бет)
Дәптерге, тақтаға орындау.
Рефлексия.
Үй тапсырмасы
туралы
мәлімет.
Қорытындылау
Бақылау және
оқушылардың
өзінөзі
бақылауы.
Алған білімді
қысқаша
қорытындыл
ау; сөйлеу
қабілеттерін
дамыту.
Үйге берілген
тапсырма
арқылы
оқушылардың
ББДн
дамыту,
нығайту,
жаңа ББД
алуға
дайындау.
Сабақты
мақсатына
жеткенін
анықтау.
Келешекке
жоспар құру.
ББД тексеру;
кемшіліктерд
і анықтау
және
себептерін
табу.
«Сәйкестендіру» әдісін
қолданамын. Тақтадағы
бірнеше функцияны
графиктерімен сәйкестендіру.
Оқушылар сәйкестікті
анықтайды, неге сәйкес екенін
түсіндіреді.
Интербелсенді
тақта
Сыни тұрғыдан ойлау
Оқушылар үйге берілген
тапсырманы күнделікке жазады.
Күнделік,
интербелсенді
тақта
Үйге берілген тапсырманы
оқушылар интербелсенді
тақтадан көшіріп жазады.
Оның орындау әдiстемесiн
түсiндiреді.
№ 159, 45бет
Мұғалімнің оқушыларға қойған
бағасы. Бағалардың
дәлелдемесі. Сабақ бойынша
ескертулер.
Оқушылардың өз жұмыстарына
баға беруі.
Бағалау
критерийі,
бағалау
парағы.
Оқыту үшін бағалау
және оқуды бағалау
Мұғалім оқушылардың
суммативті бағаларын
шығарады.
Оқушылар формативті
бағаларынан қорытынды бағаны
есептеп айталы.
Y=ax^2 функциясы (8-класс)
Y=ax^2 функциясы (8-класс)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.