Тақырыбы:
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Ресурстар
Тілдік мақсаттар
Қолданылатын әдістәсілдер
Ұйымдастыру кезеңі:
Алгебрадан қысқа мерзімді жоспар.
Функцияның графигін қарапайым түрлендіру
Пәні: алгебра, 10 сынып.
Функцияның гафигін координаталар осі бойымен параллель көшіру, созу, сығу және осы аталған түрлендірулердің
барлығын бір функцияға қолдануды үйрену
Функцияның гафигін координаталар осі бойымен параллель көшіру, созу, сығу және осы аталған түрлендірулердің
барлығын бір функцияға қолдана алады
Стикерлер, интербелсенді тақта, маркелер, слайд.
Тақырыпқа тән лексика мен терминология:
координата осі координатная ось coordinate axis
параллель көшіру параллельный перенос parallel transfer
созу – растяжение stretching
сығу сжатие collapsing
түрлендіру модификация – modification
Топтық жұмыс, «Айналмалы бекет» әдісі, «Керегінді таңда» әдісі
Оқушылармен амандасу. Көңілкүй көтеру мақсатында «Шаттық шеңберін құрып» оқушылар бірбіріне тілек
лебіздерін білдіреді
Мұғалім әрекеті
Сабақта орындалатын ісәрекеттер
I. Қызығушылықты ояту. 14 минут
Оқушы әрекеті
Қызығушылықты ояту мақсатында ынталандыру тапсырмаларын береді. Олар:
Оқушыларды топқа бөліп, жаңа тақырыптың өткен материялмен байланыстырады
а) Функциялардың графиктерін түрлендірулердің қандай түрлерін білесіңдер?
б) y=х функциясының графигін пайдаланып y=3х, y=2х, y=х+2 функцияларының графиктерін
салыңдар
Әр топ есептерді ақылдасып жауап береді,
Өздігінен білім алуға бағытбағдар беру:
болса, онда
Егер
xf
21
x
2
x
1
II. Мағынаны тану. 23 минут
мәнін табыңыз.
5,0f
1. Топ: Есепті түсіндіреді.
Жауабы: 4 функциясының f '(2) есептеңіз
2. Топ: Дәлелдейді.
xf
)(
2
4
x
02,0
x
Жауабы: 1,02
f (x)=
x
2 −4
x
x
2
4
x
Жауабы:
22;22
Қосымша тапсырмалар:
Аргументтің қандай мәнінде
Жауабы: 45.
функциясының нөлдерін табыңыз:
3. Топ: Мысалдар келтіреді.
Есептердің шартын құруда талдау жұмыстарын жүргізеді.
Жауаптарын салыстыра отырып табады.
III. Ой толғаныс. 5 минут
функциясының мәні 13 – ке тең болады?
y
x
4,0
5
Тапсырмаларды талдайды. «Айналмалы бекет» әдісі бойынша
тексеріп, бағалайды. «Керегінді таңда» әдісін қолданады.
Үйге тапсырма 1мин
Ә. Шыныбекова
10 сынып «Алгебра және анализ бастамалары» 2011 жыл В және С тобының есептері
Бағалау 2 мин
Кері байланыс
Тексерілді:
Формативті бағалау, жинаған ұпайлары арқылы баға қойылады.
Не білдім? Не білгім келеді? Үйренген тілдік лексикондар мен терминдер
Қысқа мерзімді жоспар. 10-сынып
Қысқа мерзімді жоспар. 10-сынып
Қысқа мерзімді жоспар. 10-сынып
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.