| 
 1-ին ԿԻՍԱՄՅԱԿ 
  | 
||||
| 
 Գլուխ 1՝Բնական թվեր և զրո  | 
||||
| 
 Նպատակը  | 
 · Համակարգել և զարգացնել նախորդ դասարաններում ձեռք բերած գիտելիքները՝ բնական թվերի,նրանց հատկությունների վերաբերյալ:  | 
|||
| 
 Վերջնար- դյունքները  | 
 Սովորողը պետք է կարողանա՝ · սահմանի բնական թիվ հասկացությունը, · իմանա ՝որն է բնական թվերի շարքը, · համեմատի բնական թվերը, · մոդելավորի և լուծի խնդիրներ, · համեմատի տարբեր աղբյուրներից ստացված եկամուտները:  | 
|||
| 
 Դաս  | 
 Ժ/Ք  | 
 Թեմա  | 
 Դասի ընթացքում  | 
 Ինքնուրույն ուսուցման  | 
| 
 1-2  | 
 2  | 
 1․1 1․2 1.3 
  | 
 Բնական թվերի շարքը ։ Բնական թվերի գրառման տասական համակարգը։Համեմատում(էջ3-8)  | 
 
  | 
| 
 3-4  | 
 2  | 
 1.4  | 
 Գումարում։ Գումարման օրենքները(էջ10)  | 
 № 46 ա, դ, է, ժ, 48 ա, գ, ե, է 49 ա, գ, ե, է, 50 ա, գ, ե, է 51 ա, գ, ե, է https://hy.khanacademy.org/math/pre-algebra/pre-algebra-arith-prop/pre-algebra-arithmetic-properties/a/properties-of-addition  | 
| 
 5-6  | 
 2  | 
 1.5  | 
 Հանում(էջ13)  | 
 
  | 
| 
 7-8  | 
 2  | 
 1․6  | 
 Տեքստային խնդիրների լուծում հանման և գումարման միջոցով։(էջ15)  | 
 
  | 
| 
 9  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 10  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №1  | 
 
  | 
| 
 11-12  | 
 2  | 
 1․7  | 
 Բազմապատկում(էջ18)  | 
 
  | 
| 
 13-14  | 
 2  | 
 1․8  | 
 Բաշխական օրենքը(էջ23)  | 
 
  | 
| 
 15-16  | 
 2  | 
 1․9  | 
 Թվերի գումարումն ու հանումը սյունակով(էջ26)  | 
 
  | 
| 
 17-18  | 
 2  | 
 1․10  | 
 Թվերի բազմապատկումը սյունակով(էջ30)  | 
 
  | 
| 
 19-20  | 
 2  | 
 1․11  | 
 Բնական ցուցիչով աստիճան(էջ33)  | 
 
  | 
| 
 21-22  | 
 2  | 
 1․12  | 
 Առանց մնացորդի բաժանում(էջ36)  | 
 
  | 
| 
 23-24  | 
 2  | 
 1․13  | 
 Տեքստային խնդիրների լուծում բազմապատկման և բաժանման միջոցով(էջ38)  | 
 
  | 
| 
 25-26  | 
 2  | 
 1․14  | 
 Տեքստային խնդիրներ ամբողջի մասերի վերաբերյալ(էջ43)  | 
 
  | 
| 
 27  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 28  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №2  | 
 
  | 
| 
 29-30  | 
 2  | 
 1․15  | 
 Բաժանում մնացորդով(էջ46)  | 
 
  | 
| 
 31-32  | 
 2  | 
 1․16  | 
 Թվային արտահայտություններ(էջ46)  | 
 
  | 
| 
 33-34  | 
 2  | 
 1․17  | 
 Խնդիրներ երկու անհայտ թվերը գտնելու մասին, եթե հայտնի են նրանց գումարն ու տարբերությունը(էջ54)  | 
 
  | 
| 
 35  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 36  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №3  | 
 
  | 
| 
 37  | 
 1  | 
 
  | 
 Գործնական աշխատանք№1  | 
 Գործնական աշխատանքի թեման և օրը ուսուցչի հայեցողությամբ  | 
| 
 Գլուխ 2 ՝ Մեծություններ  | 
||||
| 
 Նպատակը  | 
 · Մեծությունների և նրանց չափման միավորների մասին գիտելիքների ամրապնդումը, պարզագույն երկրաչափական պատկերների, մարմինների մասին պատկերացումների ընդլայնումը և կիրառման հմտությունների զարգացումը։  | 
|||
| 
 Վերջնարդյունքները  | 
 Սովորողը պետք է կարողանա՝ Իմանա երկարության (մմ,սմ, դմ, մ, կմ), մակերեսի(մմ2, սմ2,դմ2,մ2, ար, հա), ծավալի(մմ3, սմ3,դմ3, մ3 , լ), անկյան(աստիճան), զանգվածի (գ, կգ, ց,տ), ժամանակի (վրկ, ր, ժ, օր,շաբաթ, ամիս, տարի, դար) և արագության (կմ/ժ, մ/ր,մ/վ) չափման միավորները։ · Արտահայտի միևնույն մեծության չափման միավորները մեկը մյուսով ( երկարություն(մմ,սմ, դմ, մ, կմ), մակերես(մմ2, սմ2,մ2, ար, հա), ծավալ(մմ3, սմ3,մ3 , լ), զանգված (գ, կգ, ց,տ), ժամանակ (վրկ, ր, ժ, օր,շաբաթ, ամիս, տարի, դար)): · Կատարի չափումներ փոխադրիչով: · Նկարագրի ուղիղը, ճառագայթը, հարթությունը: · Սահմանի և գծի հատված, անկյուն, բեկյալ (փակ, բաց), բազմանկյուն` օգտագործելով համապատասխան գործիքներ: · Սահմանի և գծի շրջանագիծ, շրջան, շառավիղ, տրամագիծ, լար, աղեղ` օգտագործելով համապատասխան գործիքներ: · Սահմանի անկյան տեսակները ըստ աստիճանային չափի: · Հաշվի բեկյալի երկարությունը, բազմանկյան պարագիծը: · Հաշվի ուղղանկյան, քառակուսու մակերեսը: · Իմանա մակերեսի հատկությունները և հաշվի տարբեր պատկերների մակերեսը` բաժանելով դրանք մասերի կամ լրացնելով մինչև ուղղանկյուն կամ քառակուսի: · Նկարագրի և գծի ուղղանկյունանիստ (խորանարդ), իմանա նրա չափումները, ճանաչի տարրերը՝ գագաթ, կող, նիստ: · Իմանա ծավալի հատկությունները և հաշվի տարբեր մարմինների ծավալները՝ բաժանելով այն մասերի։ · Հաշվի ուղղանկյունանիստի (խորանարդի) ծավալը, նիստերի և մակերևույթի մակերեսները։ · Նշի բնական թվերը կոորդինատային ճառագայթի վրա, գրի կետերի կոորդինատները։ · Օգտագործի գծապատկերները և աղյուսակները խնդիրներ լուծելիս:  | 
|||
| 
 Դաս  | 
 Ժ/Ք  | 
 Թեմա  | 
 Դասի ընթացքում  | 
 Ինքնուրույն ուսուցման  | 
| 
 38-39  | 
 2  | 
 2․1-2․2  | 
 Ուղիղ։ Ճառագայթ։ Հատված։Հատվածների չափումը(էջ67)  | 
 
  | 
| 
 40-41  | 
 2  | 
 2․3  | 
 Երկարության մետրական միավորները(էջ70)  | 
 
  | 
| 
 42-43  | 
 2  | 
 2․4  | 
 Բնական թվերի ներկայացումը կոորդինատային ճառագայթի վրա։(էջ75)  | 
 
  | 
| 
 44-45  | 
 2  | 
 2․5  | 
 Անկյուն։ Անկյունների չափումը։(էջ78)  | 
 
  | 
| 
 46-47  | 
 2  | 
 2․6  | 
 Բազմանկյուն։ Բազմանկյան պարագիծը։(էջ83)  | 
 
  | 
| 
 48-49  | 
 2  | 
 2․7  | 
 Շրջանագիծ և շրջան(էջ87)  | 
 
  | 
| 
 50  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 51  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №4  | 
 
  | 
| 
 52-54  | 
 3  | 
 2․8  | 
 Ուղղանկյան մակերեսը։ Մակերեսի միավորները(էջ90)  | 
 
  | 
| 
 55-57  | 
 3  | 
 2․10  | 
 Ուղղանկյունանիստ։ Ուղանկյունանիստի ծավալը։ Ծավալի միավորները(էջ93)  | 
 
  | 
| 
 58-60  | 
 3  | 
 2․11  | 
 Զանգված, զանգվածի միավորները(էջ99)  | 
 
  | 
| 
 61-63  | 
 3  | 
 2․12  | 
 Ժամանակի չափման միավորները(էջ101)  | 
 
  | 
| 
 64-66  | 
 3  | 
 2․13  | 
 Արագություն։ Արագության չափման միավորները(էջ103)  | 
 
  | 
| 
 67-69  | 
 3  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 70  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №5  | 
 
  | 
| 
 71-74  | 
 4  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 75  | 
 1  | 
 
  | 
 Կիսամյակային ամփոփիչ աշխատանք №1  | 
 
  | 
| 
 Գլուխ 3 Բնական թվերի բաժանելիությունը  | 
||||
| 
 Նպատակը  | 
 · Թվերի բաժանելիության հայտանիշների մասին գիտելիքների ամրապնդումն ու ընդլայնումը, դրանց կիրառման հմտությունների ձևավորումը։ · Բաժանարարի, բազմապատիկի մասին գիտելիքների ձևավորում, խնդիրներում դրանց կիրառման հմտությունների զարգացումը։  | 
|||
| 
 Վերջնարդյունքները  | 
 Սովորողը պետք է կարողանա · Սահմանի պարզ, բաղադրյալ, փոխադարձ պարզ թվեր հասկացությունները, որոշի թվի պարզ կամ բաղադրյալ լինելը: · Վերլուծի բաղադրյալ թիվը պարզ արտադրիչների: · Գտնի տրված երկու բնական թվերի ամենափոքր ընդհանուր բազմապատիկը, ամենամեծ ընդհանուր բաժանարարը: · Կիրառի 2-ի, 3-ի, 4-ի, 5-ի, 9-ի, 10-ի բաժանելիության հայտանիշները:  | 
|||
| 
 Դաս  | 
 Ժ/Ք  | 
 Թեմա  | 
 Դասի ընթացքում  | 
 Ինքնուրույն ուսուցման  | 
| 
 76-77  | 
 2  | 
 3․1  | 
 Բաժանելիության հատկությունները(էջ114)  | 
 
 № 548-557 կենտերը https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/bazhanarar-bazmapatik-9663/re-1d5f47c1-ab58-4317-84ce-8bf78ca1db7f 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/bazhanarar-bazmapatik-9663/re-719ea124-3907-4ff1-a63e-1096797509a9  | 
| 
 78-80  | 
 2  | 
 3․2 
  | 
 Բաժանելիության հայտանիշներ(էջ116)  | 
 №576-582 https://www.youtube.com/watch?v=A5_fYI0_ASw https://www.youtube.com/watch?v=gKlcwazX8Ik 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/bazhaneliutyuny-2-i-5-i-10-i-9665/re-4257b59c-7680-43fb-8050-2094f45f2e5a 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/bazhaneliutyuny-3-i-9-i-4-i-8-i-9671/re-d442316b-fe29-48db-8adc-b6326a4a2a04 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/bazhaneliutyuny-3-i-9-i-4-i-8-i-9671/re-99740792-7013-41a1-931c-d3095f58d698  | 
| 
 81-83  | 
 2  | 
 3․3 
  | 
 Պարզ և բաղադրյալ թվեր(էջ120)  | 
 №588-596 զույգեր https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/parz-baghadryal-tver-9667/re-bea25409-073b-4f4d-b419-461b2dcb76a8 
 https://www.youtube.com/watch?v=Q1Sn_IJm9aw https://www.youtube.com/watch?v=EavLX6kIivo  | 
| 
 84-87  | 
 4  | 
 3․4  | 
 Բնական թվի բաժանարարները(էջ121)  | 
 №598-604 զույգերը https://www.youtube.com/watch?v=hDh1qFV9AAE https://www.youtube.com/watch?v=p3FQiqPfwDU  | 
| 
 88  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 89  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №6  | 
 
  | 
| 
 90-91  | 
 2  | 
 3․5  | 
 Ամենամեծ ընդհանուր բաժանարար(էջ125)  | 
 №614-619 զույգերը https://www.youtube.com/watch?v=WIbqXaLZd4Q 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/amenamets-yndhanur-bazhanarar-amenapvoqr-yndhanur-bazmapatik-9669/re-cb9b842d-df57-4171-8be3-df9996896bb7  | 
| 
 92-93  | 
 2  | 
 
  | 
 Ամենամեծ ընդհանուր բաժանարար(էջ125)  | 
 №623-627 զույգերը 
  | 
| 
 94-95  | 
 2  | 
 3․6 
  | 
 Ամենափոքր ընդհանուր բազմապատիկը(էջ127)  | 
 №632-637 զույգերը https://www.youtube.com/watch?v=47hJsuK7t6A  | 
| 
 96-97  | 
 2  | 
 
  | 
 Ամենափոքր ընդհանուր բազմապատիկը(էջ127)  | 
 №645-649 https://www.youtube.com/watch?v=QB6pyHZtRLw 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/tveri-bazhaneliutyuny-9662/amenamets-yndhanur-bazhanarar-amenapvoqr-yndhanur-bazmapatik-9669/re-58548d72-9859-4a6a-9e84-d041c445d8e8  | 
| 
 98  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 99  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №7  | 
 
  | 
| 
 100  | 
 1  | 
 
  | 
 Գործնական աշխատանք№2  | 
 Գործնական աշխատանքի թեման և օրը ուսուցչի հայեցողությամբ  | 
| 
 Գլուխ 4 Սովորական կոտորակներ  | 
||||
| 
 Նպատակը  | 
 · Սովորական կոտորակի, նրա հատկությունների մասին գիտելիքների, կոտորակների հետ գործողություններ կատարելու հմտությունների ձևավորումը։ · Թվաբանական միջին հասկացության մասին գիտելիքների ձևավորումը, առօրյա կյանքում դրա կիրառման դեպքերի հետ ծանոթացումը։ · Խառը թիվ հասկացության հետ ծանոթացումը, խառը թվերը կարդալու, գրելու, համեմատելու, խառը թվերով գործողություններ կատարելու հմտությունների ձևավորումը  | 
|||
| 
 Վերջնարդյունքները  | 
 Սովորողը պետք է կարողանա · Կարդա և գրի սովորական կոտորակը։ · Տարբերի կանոնավոր և անկանոն կոտորակները: · Իմանա և կիրառի սովորական կոտորակի հիմնական հատկությունները: · Համեմատի կոտորակային թվերը: · Հաշվի թվային արտահայտության արժեքը՝ կիրառելով թվաբանական գործողությունների օրենքները, հատկությունները, կատարման կարգը (նաև փակագծերի առկայությամբ): 
 
  | 
|||
| 
 Դաս  | 
 Ժ/Ք  | 
 Թեմա  | 
 Դասի ընթացքում  | 
 Ինքնուրույն ուսուցման  | 
| 
 101-102  | 
 2  | 
 4․1 
  | 
 Կոտորակի հասկացությունը(էջ133)  | 
 №654ա,գ, №657 ա,գ, №659ա, 661ա https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/svovvorakan-kvotvoraki-gaghapary-9813/re-0cb7e697-8132-4d24-b604-3ee8db32a230 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/svovvorakan-kvotvoraki-gaghapary-9813/re-799dce8b-038a-4ecb-9027-ad7dc0db349f  | 
| 
 103-104  | 
 2  | 
 
  | 
 Կոտորակի հասկացությունը(էջ133)  | 
 №665ա,բ,գ, №666ա,բ,գ №668ա, 671ա, 672ա  | 
| 
 105-106  | 
 2  | 
 4․2 
  | 
 Կոտորակների հավասարությունը(էջ137)  | 
 №684-688 Կենտերը https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/svovvorakan-kvotvoraki-himnakan-hatkutyuny-9815/re-50142eeb-c09a-4fb5-9479-7899d7090a3c 
 https://www.youtube.com/watch?v=fRgVKJmaqYo  | 
| 
 107-108  | 
 2  | 
 
  | 
 Կոտորակների հավասարությունը(էջ137)  | 
 №689-693 կենտերը, №695ա, №697ա,բ,գ  | 
| 
 109-110  | 
 2  | 
 4․3 
  | 
 Խնդիրներ կոտորակների վերաբերյալ (էջ142)  | 
 №698-703 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=3VEPRLxEfQo&t=5s  | 
| 
 111-112  | 
 2  | 
 
  | 
 Խնդիրների լուծում  | 
 №704-710 կենտերը  | 
| 
 113-114  | 
 2  | 
 
  | 
 Խնդիրների լուծում  | 
 №711-713  | 
| 
 115-116  | 
 2  | 
 4․4 
  | 
 Կոտորակի ընդհանուր հայտարարի բերելը(էջ145)  | 
 №720-721 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=x1Nva0SL6e0 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/kvotvorakneri-hamematumy-9817  | 
| 
 117-118  | 
 2  | 
 
  | 
 Վարժությունների լուծում  | 
 №722-724 կենտերը  | 
| 
 119-120  | 
 2  | 
 4․5 
  | 
 Կոտորակների համեմատումը(էջ148)  | 
 №731,732 կենտերը https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/kvotvorakneri-hamematumy-9817 
  | 
| 
 121-122  | 
 2  | 
 
  | 
 Վարժությունների լուծում  | 
 №736,737 739ա,738 կենտերը,  | 
| 
 
  | 
 
  | 
 4․6 
  | 
 Կոտորակների Գումարումը(էջ152)  | 
 №745, 748,750 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=xMJd31l9X7g 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/kvotvorakneri-gumarumn-u-hanumy-9819  | 
| 
 123-124  | 
 2  | 
 
  | 
 Վարժությունների լուծում  | 
 №754-758,759-765 կենտերը  | 
| 
 125-126  | 
 2  | 
 4․7 
  | 
 Գումարման օրենքները(էջ156)  | 
 №770-776, 777-780 կենտերը 781,782 https://www.youtube.com/watch?v=xMJd31l9X7g  | 
| 
 127-128  | 
 2  | 
 4․8 
  | 
 Կոտորակների Հանումը(էջ159)  | 
 №787,792 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=xVGoAqm0GWk 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/kvotvorakneri-gumarumn-u-hanumy-9819  | 
| 
 129-130  | 
 2  | 
 
  | 
 Խնդիրների լուծում  | 
 №793,794, 800ա, 801ա, 803ա կենտերը  | 
| 
 131  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 132  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №8  | 
 
  | 
| 
 133-134 
  | 
 2  | 
 4․9  | 
 Կոտորակների բամզապատակումը(էջ163)  | 
 
 №813-818 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=bJLeE0ms_EE 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/kvotvorakneri-bazmapatkumn-u-bazhanumy-9821/re-67235e5f-b7ca-425c-a05b-2ecc15967e5c  | 
| 
 135-136  | 
 2  | 
 
  | 
 Խնդիրների լուծում  | 
 №820,821,823 կենտերը, 827ա,833ա,835ա  | 
| 
 137-138  | 
 2  | 
 4․10  | 
 Բազմապատկման օրենքները Բաշխական օրենքը(էջ167)  | 
 №838,839 , 840,841 կենտերը  | 
| 
 139-140  | 
 2  | 
 4․11  | 
 Կոտորակների Բաժանումը(էջ169)  | 
 №845,846,847 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=-sD-S6RZCv4 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/kvotvorakneri-bazmapatkumn-u-bazhanumy-9821/re-63475cbf-efb2-492a-adba-413c43397c04  | 
| 
 141-142  | 
 2  | 
 
  | 
 Խնդիրների լուծում  | 
 №849ա-856ա, 857-860 կենտերը  | 
| 
 143-144  | 
 2  | 
 4․12 
  | 
 Ամբողջ մասի գտնելը։ Ամբողջի գտնելը ըստ նրա մասի։(էջ173)  | 
 №861ա-868ա https://www.youtube.com/watch?v=t27jgF2bo3U 
 https://www.imdproc.am/p/matematika/5-dasaran/svovvorakan-kvotvorakner-9812/tvi-masy-vorvoshely-tvi-vorvoshely-trvats-masvov-9823  | 
| 
 145-146  | 
 2  | 
 
  | 
 Խնդիրների լուծում  | 
 №870ա  | 
| 
 147-148  | 
 2  | 
 4․13 
  | 
 Համատեղ աշխատանքի(էջ176) 
  | 
 №875ա,877ա,883-884ա https://www.youtube.com/watch?v=06p6YUPldZo  | 
| 
 149  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 
  | 
| 
 150  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №9  | 
 
  | 
| 
 151-152  | 
 2  | 
 4․14 
  | 
 Խառը թվի հասկացությունը(էջ178)  | 
 №892-894, 895-901 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=4R3ikxoDRlE&t=178s  | 
| 
 153-154  | 
 2  | 
 4․15  | 
 Խառը թվերի գումարումը(էջ182)  | 
 №905-908 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=4R3ikxoDRlE  | 
| 
 155  | 
 1  | 
 
  | 
 Խնդիրների լուծում  | 
 №909-915, 916-920 կենտերը  | 
| 
 156-157  | 
 2  | 
 4․16 
  | 
 Խառը թվերի հանումը(էջ184)  | 
 №921-926 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=4R3ikxoDRlE  | 
| 
 158-159  | 
 2  | 
 4.17  | 
 Խառը թվերի բազմապատկումն ու բաժանումը(էջ187)  | 
 №927-931 932-935 կենտերը  | 
| 
 160-161  | 
 2  | 
 4․18 
  | 
 Կոտորակների պատկերումը կոորդինատային ճառագայթի վրա(էջ189)  | 
 №936-941 կենտերը https://www.youtube.com/watch?v=1EFUyNZSg5A  | 
| 
 162-163  | 
 2  | 
 4.19  | 
 Ուղաանկյան մակերեսը(էջ193)  | 
 №942-945, 946-948 կենտերը  | 
| 
 164-165  | 
 2  | 
 4.19  | 
 Ուղղանկյունանիստի ծավալը(էջ193)  | 
 https://www.youtube.com/watch?v=B_ccXfBi7qM&t=124s  | 
| 
 166  | 
 1  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 №957-959 կենտերը  | 
| 
 167  | 
 1  | 
 
  | 
 Թեմատիկ աշխատանք №10  | 
 
  | 
| 
 168-169  | 
 2  | 
 
  | 
 Առաջադրանքներ կրկնության համար  | 
 №1081-1085  | 
| 
 170  | 
 1  | 
 
  | 
 Կիսամյակային ամփոփիչ աշխատանք №2  | 
 
  | 
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.