Сабақ жоспары
10.4А - бөлім Тригонометрия |
||||||||||||||||||
Күні: |
||||||||||||||||||
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны:10 |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
Тригонометриялық функциялардың қосу формулаларын, қос және жарты аргументтің формулаларын қайталау (1сағ) |
|||||||||||||||||
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
АТ10.7тригонометриялық функциялардың қосу формулаларын, қос және жарты аргументтің формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
|||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Тригонометриялық функциялардың анықтамаларын біледі; Функциялардың анықтамаларына сүйене отырып, тригонометриялық функциялардың графиктерін сызады, сонымен қатар бағдарламалық қамтамасыз етуді пайдаланады |
|||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Білу және түсіну |
|
||||||||||||||||
Білімін қолдану |
келтіру формулаларын қолданып түрлендіруге арналған тапсырмалар орындайды |
|||||||||||||||||
функциялар қосындысы формулаларын қолданып түрлендіруге арналған тапсырмалар орындайды |
||||||||||||||||||
аргументтер қосындысы формулаларын қолданып түрлендіруге арналған тапсырмалар орындайды |
||||||||||||||||||
екі еселі аргумент формулаларын қолданып түрлендіруге арналған тапсырмалар орындайды |
||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: Тригонометриялық функциялардың графиктерін түрлендіруді қарастырады және көрсете алады Пәнге қатысты лексика мен терминология sin, cos, tan (синус, косинус, тангенс) жоғары/төмен бұрыштар кері, көлденең, остер (осі), анықталу облысы, арксинус, арккосинус, арктангенс, келтіру /қосу формуласы, қиылысу нүктесіндегі түрлендіру, функцияны түрлендіру Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер Калькуляторды қолдану жөнінде нақты нұсқалар беріңіз, мысалы: Функцияны енгізу. Үшінші қатардағы [тәртіпке} өту . Өзгерту/үлкейту таңдау. Интервал қадамын орнату . Max/Min түріне келтіру. Батырманы басу. Сілтеуішті қолдану |
|||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту
|
сыни тұрғыдан ойлау арқылы білімге деген сүйіспеншілікті қалыптастыру. |
|||||||||||||||||
Пәнаралық байланыстар |
Алгебра 9 сынып,Физика 10сынып |
|||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Презентация |
|||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Негізгітригонометриялықфункциялартүсінігі (10.3B бөлімінен); графиктердіталқылаудағдылары; графиктіккалькулятор жәнеинтерактивті геометриялықбағдарламалардықолданабілу. |
|||||||||||||||||
Сабақбарысы |
||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||||
Басы 3 – мин |
І. Ұйымдастыру. Амандасу. Көңіл күйлерін смайликтер арқылы білу. Үй жұмысын тексеру(жұпта бірін-бірі тексеру) «Жылдам бөлу» арқылы топқа бөлу |
|
||||||||||||||||
5 - мин |
І. Ой – түрткі: 1.Негізгі тригонометриялық тепе-теңдіктер. 2.Тригонометриялық функциялардың ширектегі таңбалары. 3.Келтіру формулалары 4. Қосу формулалары |
|
||||||||||||||||
7 – мин
|
Жаңа сабақ: Қос бұрыштың және жарты бұрыштың формулаларын топта қайталау · Қосу формулалары берілген слайдты ұсынады Берілген тақырыпты топ болып оқиды, мағынасын түсінеді, бір – біріне түсіндіреді, диалогқа түседі, сұрақ қояды, жауап береді, өз пікірлерін ортаға салады, сыни тұрғыдан ойлайды, үнсіз оқушы ашылады, дарынды оқушы таланттылығын көрсетеді, мысалды талдайды, бірін – бірі тыңдайды, топтық таныстырылымдарын қорғайды және бірін – бірі саусақ белгілерімен бағалайды.
Жарты бұрыштың формулалары:
tg α = (2 tg α/2)/(1 – tg2α/2) |
https://bilimland.kz/kk/courses/math-kz/algebra/trigonometriya/lesson/trigonometriyalyq-funkcziyalardyng-qos-zhane-zharty-buryshtarynyng-formulalary
|
||||||||||||||||
10– мин
|
Топтық жұмыс Төрт топ бір мезгілде берілген есептерді
шешіп, топ болып шығарылу жолын өзара топта талқылайды, бір
– біріне түсіндіреді. Кейін барлық топ үшін жалпылай
түсіндіреді, дәптерге түсіреді №1. Өрнекті ықшамдаңдар: 1) 2) 3) 4) 5) 6) 7) №2. Бөлшекті қысқартыңдар: 1) 3) 2) 4)
|
Таратпа материал Қосымша1
|
||||||||||||||||
12 - мин |
Жеке жұмыс .Қалыптастырушы бағалау жұмысы: №1. Өрнекті ықшамдаңдар:
№2.
|
|
||||||||||||||||
Сабақтың соңы 3 - мин |
VIII. Рефлексия - нені білдім, нені үйрендім - нені толық түсінбедім - немен жұмысты жалғастыру қажет Үйге: №1. Өрнекті ықшамдаңдар:
№2.
|
|
||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және
қауіпсіздік техникасының сақталуы |
||||||||||||||||
Саралау іріктелген тапсырмалар, нақты бір оқушыдан күтілетін нәтижелер, оқушыға дербес қолдау көрсету, оқу материалдары мен ресурстарын оқушылардың жеке қабілеттерін есепке ала отырып іріктеу (Гарднердің жиындық зият теориясы) түрінде болуы мүмкін. Саралау уақытты ұтымды пайдалануды есепке ала отырып, сабақтың кез-келген кезеңінде қолданыла алады |
Бұл бөлімде оқушылардың сабақ барысында үйренгенін бағалау үшін қолданатын әдіс-тәсілдеріңізді жазасыз |
Денсаулық сақтау технологиялары. Сергіту сәттері мен белсенді іс-әрекет түрлері. Осы сабақта қолданылатын Қауіпсіздік техникасы ережелерінің тармақтары
|
||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||
Жалпы баға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|
||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.