110 класс kz

  • docx
  • 06.05.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 110 класс kz.docx

Қысқа мерзімді жоспар

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: Әр түрлі ортадағы электр тогы

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып: 10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Асқын өткізгіштік

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.3.3.4 - асқын өткiзгiштiк құбылысы мен практикалық қолданылуын сипаттау;

Сабақмақсаттары

·         Асқын өткізгіштік құбылысы туралы білімін қалыптастыру

·         Асқын өткізгіштік құбылысын сипаттау

·         Асқын өткізгіштік құбылысының қолданылуын сипаттау

Бағалаукритерийлері

·         Асқын өткізгіштік құбылысы туралы білімін қалыптастырады

·         Асқын өткізгіштік құбылысын сипаттайды

·         Асқын өткізгіштік құбылысының қолданылуын сипаттайды

Тілдікмақсаттар

Пәнге қатысты  лексика мен терминология:

Қазақша

Русский

English

Өткізгіштер

Проводники

Conductor

Жартылай өткізгіштер

Полупроводники

Semiconductors

Асқын өткізгіштік

Сверхпроводимость

Superconductivity

 

Диалог құруға / жазылымға қажетті  сөздер топтамасы тіркестері:

Өткізгіштердің кедергісі температураға ..... тәуелді. Сәкесінше еркін заряд тасымалдаушылар қозғалысы кезінде ..... кедергі жасайды. Температураны арттыру кезінде .... еркін зарядтар ...... қозғалысқа келеді.

Құндылықтарды дарыту

 

 

Сыныпта жұмыс жасағанда ынтымақтастық атмосферасын қадағалау;

Оқушылар өз пікірін білдіргенде ашықтықты ескеріп барлық оқушы пікірлерін тыңдау;

Еңбек және шығармашылық нәтижесінде мақсатқа жететінімізді еске салу; Мектептегі тақырыпқа сай іздену қажеттігін, өмір бойы білім алу керектігін білу. 

Пәнаралықбайланыстар

Тақырыпты талқылау барысында химия пәнімен кіріктіріледі

АКТ қолдану дағдылары

Интербелсенді тақтамен жұмыс.Презентация

Бастапқы білім

8 сыныпта алынған оқу материалдары

Сабақбарысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

                  6мин

Ұйымдастыру

Сергіту сәті: Алыңғы сынып тақырыптарын еске түсіру мақсатындафронтальді сұрақтар арқылы тексеру (Ыстық орындық немесе алтын тәж әдісі арқылы):

1.      Электр тогының пайда болу шарттарын атаңыз

2.      Өткізгіштер дегеніміз не?

3.      Ом заңы қалай тұжырымдалады?

4.      Жартылай өткізгіштер дегеніміз не?

5.      Жартылай өткізгіштердегі қандай еркін заряд тасымалдаушылар бар?

6.      Электрсыйымдылығы дегеніміз не?

7.      Конденсатордың атқаратын қызметі қандай?

8.      Конденсаторлардың қолданылуына мысал келтіріңіз?

 

 

Сабақтың ортасы 

1 мин

 

8 мин

 

 

 

 

 

 

2 мин

 

 

 

8 мин

 

5 мин

 

 

7 мин

 

 

 

 

 

Проблема қою.

Бейне материал көрсете отырып, талқылау.

Сабақтың тақырыбы мен мақсатын анықтау

Жұптық жұмыс

Мәтінмен жұмыстана отырып сұрақтарға жауап іздейді.

Тапсырма дескрипторлары

1. Тізбек бөлігі үшін Ом заңына сипаттама бере алады

2. Джоуль-Ленц заңына сәкес жылудың берілуін сипаттайды

3. Өткізгіш арқылы ток өткен кездегі вольт-амперлік сипаттамасын анықтай алады

4. Кедергінің температураға тура пропорционалдығы ойды түсінеді

Сыныппен талқылау

Ой қорыту.

Асқын өткізгіштік - кейбір өткізгіштерді белгілі бір алмағайып температураға (Та) дейін суыту кезінде олардың электрлік кедергісінің секірмелі түрде кенет нөлге дейін төмендеу құбылысы.

Асқын өткізгіштік құбылысының қолданылатынын талқылау

Сабақты бекіту

Қалыптастырушы бағалау тапсырмасы

Тапсырма дискрипторлары

·         металл өткізгіштердегі электр тогын сипаттай алады;

·         Өткізгіш кедергісінің температураға тәуелділігін түсіндіре алады;

·         Асқын өткізгіштік ұғымын түсінеді

https://www.youtube.com/watch?v=0IkiEQTpqgU

презентация

Таратпа 1

 

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=8s-3vnEtzgk

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

3 минут

Үйге тапсырма: «Асқын өткізгіштің қолданылу аймағы»

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

 

Саралауоқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз?

Бағалауоқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз?

Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы


Саралап оқытудың жеделдету принциптері қолданылады.

Көпшілік оқушы өткізгіштер үшін Ом заңын біледі. Кейбір оқушылар қыздырғыш үшін вольт-амперлік сипаттамасына анализ жүргізе алады

Өзін-өзі бағалау

 

Кері байланыс: Нысана әдісі

Интерактивті тапсырмаларды

 

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

 

2:

 

 

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

 

2:

 

 

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлу қажет?

 

 

 

                                                                                                                                                                        


 

Скачано с www.znanio.ru