Математика
Қысқамерзімді сабақжоспары
Сабақ: Математика
|
|
||||||
Сабақтың тақырыбы: Жазық фигуралардың моделі |
|
||||||
Сынып: 1 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.3.2.3 Жазық фигуралардың модельдерінен және олардың бөліктерінен композициялар құрастыру.
|
||||||
Сабақтың мақсаттары
|
Жазық фигуралардың модельдерінен және олардың бөліктерінен композициялар құрастыру. |
||||||
Тілдік мақсаттар
|
Сол жақта, оң жақта, жоғары, төмен, алдында,артында, арасында, үстінде, себептері, критерийлері, ерекшеліктері, белгілері, жазық фигуралар,модель. |
||||||
Құндылықтарды дарыту |
Өзарасыйластыққа, адамгершілікке, достыққа, ұйымшылдыққа тәрбиелеу. |
||||||
Пәнаралық байланыс |
Сынып оқушыларының, сынып бөлмесіндегі заттардың санын анықтау барысында қазақтілі және әдебиеті пәнімен байланыс жүзеге асады. |
||||||
Бастапқы білім |
Көлемді фигуралар |
||||||
Сабақ барысы |
|||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет |
Ресурстар |
|||||
Сабақтың басы 7 минут |
Сабақ мақсаттарын/ОМ анықтап алу Жазық фигуралардың модельдерінен және олардың бөліктерінен композициялар құрастыру. (Ж,Ө,Қ) Оқушылардан жазық фигураларды қолданып аппликация жасауларын сұраңыз.
(Ұ,Ж/Т) Геометриялық фигуралар (үлгілер немесе суреттер) жиынтығын таратып беріңіз. Осы фигураларды қандай белгілеріне қарап топтастыруға болатыны жайлы ойлануды тапсырыңыз. (Ұ, Қ) Түрлі геометриялық фигуралардан тұратын топтарды қарастырыңыздар. Қандай белгілері мен өлшемдерге байланысты топтастырылғанын анықтаңыздар. Құрастырылған топтар, онан да үлкен топқа біріктірілуі мүмкін екенін көрсетіңіз.
|
Кеңістіктік фигуралардың (пішіндердің) моделі, қораптардың үлгілері, «Сиқырлы қоржын» Фигураларды іріктеуге арналған тапсырма: http://nrich.maths.org/5997
|
|||||
Сабақтың ортасы 30 минут
|
(Ж) Тіс таяқшасы, таяқша, сіріңке және ермексаз көмегімен фигураның моделін құрастыру.
(Ұ) Оқушылар кеңістіктік геометриялық фигураны қарастыру және талқылауда оның әр жағын жеке-жеке қарастырады, әр жақ жазық фигура екеніне көз жеткізеді. Әрбір кеңістіктік фигураның атауын және ерекшеліктерін талқылаңыздар, оқушылардың білімдерін бекітіңіз. (Т) Кеңістіктік және жазық фигуралары бар заттарды табу үшін мүмкіндігінше мектеп айналасында экскурсия ұйымдастырыңыз. Кездестірген фигуралардың суретін салып немесе фотоға түсіруін ұйымдастырыңыз. (Ұ) Фигураларды қағаз не картоннан қиып жасауға, сабан немесе ағаш бұталарынан, таяқшалардан құрастыруға, суретін салуға болатынын талқылаңыздар (Ж) Оқушыларға геометриялық фигуралар салынған парақтарды үлестіріп беріңіз. Оқушылар шығармашылықтарын танытулары тиіс, фигураларға қосымша элементтерін салулары керек. Мысалы, қағаздағы екі дөңгелекке оқушылар көзілдірік немесе қардан соғылған адам бейнесін салуына болады. Болмаса бірнеше түрлі фигуралардың қиындыларын таратып беріңіз. Олар бұл фигуралардан түрлі бейнелер құрастырады, мысалы, жануарды, үйдің бейнесін және т.б. (Ж) Оқушыларға түрлі геометриялық фигуралар құрастыру үшін «конструкторды» үлестіріп беріңіз Оқулықпен жұмыс Дәптермен жұмыс
|
сызғыш |
|||||
Сабақтың соңы 2 минут
|
Қорытындылау Жазық фигуралар Кеңістіктік фигуралары, айырмашылығы, ұқсастығы Рефлексия
|
|
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеру жоспарыңыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.