План урока
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||
Сынып: 10 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
|||
Сабақ тақырыбы: |
Лоренц күші. Магнит өрісіндегі зарядталған бөлшектердің қозғалысы
|
||||
Оқу мақсаттары |
10.4.4.3 -токомак, циклотрон, андронды коллайдер, магниттік тордың жұмыс істеу принципін талдау және поляр шұғыласының табиғатын түсіндіру; |
||||
Сабақ мақсаттары |
- Мәселелерді шешуде (сапалы, графикалық, эксперименталды) талдау және синтездеу дағдыларын қалыптастыру. - негізгі ақпаратты айқындау, тұжырымдарды жасау мүмкіндігі сияқты аналитикалық дағдыларды дамытуға жәрдемдесу. |
||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: - токомак, циклотрон, андронды коллайдер, магниттік тордың жұмыс істеу принципін талдайды; - поляр шұғыласының табиғатын түсіндіреді |
||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар: - тақырып бойынша сөздік қорын жетілдіреді (техникалық терминдер); - осы тақырыптағымәтіндер мен тапсырмалардықазақжәнеағылшынтілдерінде түсінеді. токомак, циклотрон, андронды коллайдер, магниттік тор, поляр шұғыласы |
||||
Құндылықтарды дарыту |
- топтарда, жұптарда жұмыс істеген кезде өзара қарым-қатынас мәдениетін (құрмет, ынтымақтастық, жауапкершілік) дамытуға жәрдемдесу; - әлеуметтік және жеке маңызды міндеттер тұрғысында ғылыми мәселелерді түсінуге қабілетті білімді және критикалық ойлайтын азаматтың біліміне үлес қосу. |
||||
АКТ қолданудағдылары |
Презентация (интерактивтітақта) Интернет (ноутбук) |
||||
Бастапқы білім |
Электр өрісі. Магнит өрісі. |
||||
Сабақ барысы |
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|||
Сабақтың басы
10 мин
Сабақтың ортасы 25 мин
|
1. Ұйымдастыру сәті. Сәлемдесу. Сабаққа дайындықты тексеру. Оқушыларды белгілеу.
2. Оқушылардың ойлау қабілетін дамыту. Миға шабуыл. Проблемалық сұрақ. Экранда әртүрлі құрылғылар мен құбылыстар көрсетілген (токомак, циклотрон, андронды коллайдер, магниттік тор, поляр шұғыласы),сабақтың тақырыбымен байланысты. Оқушылар осы сызбаларды байланыстырып, сабақ тақырыбын анықтауы қажет. Балалар бір-бірімен жұмыс істейді, сабақтың тақырыбын және мақсатын талқылап ұсынады. (Презентацияны қараңыз).
Бағалау критерийлері:кілт сөздерді атайды - магнит өрісі, зарядталған бөлшектер, әсер ету күштері Бағалау:мұғалім пікірі, кері байланыс. 5 мин 3. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсатымен танысу. (Презентацияны қараңыз) Үй жұмысын тексеру Бағалау: өзара бағалау Кері байланыс: мұғалім пікірі. Үй тапсырмасының нәтижелерін талқылау. 5 мин 4. Жаңа материалды зерттеу. Оқушылар 5 топқа бөлінеді, оларға белгілі тақырып ұсынылады. Интернет ресурстарын қолданып, олар постер жасайды. Кейін әр топ басқа оқушыларға өздерінің тақырыбын таныстырады. Бағалау критерийлері: мұғалімнің қолдауымен оқушылар өздерінің критерийлерін ұсынады.Мысалы: құрылғының сызбасы немесе диаграммасы, қысқаша сипаттамасы, сабақтың тақырыбымен байланысы, қолдану, қызықты деректер және т.б. Бағалау: өзара бағалау Кері байланыс: мұғалім пікірі. Жұмысты талқылау.
Әрбір таныстырудың соңында мұғалім қажетті жағдайда оқушыларды толықтырып, құрылғы немесе оқиға жайлы қысқаша бейнесін көрсетеді. Циклотрон - https://www.youtube.com/watch?v=CXOY-CKbWbY Токамак - https://www.youtube.com/watch?v=wiIm1dBgyLU Адронды коллайдер -https://www.youtube.com/watch?v=ABVQoSPA0iE Поляр шұғыласы - https://www.youtube.com/watch?v=Ky4fNHhd-GU
25 мин |
Презентация
Ноутбук Постер Маркер
|
|||
Сабақтың соңы 5 мин.
|
Сабақтың соңында оқушылар келесідей кері байланыс береді: “Last Man Standing” Әр оқушы 1 минуттан ішіндесабақ тақырыбы бойынша терминдерді жазады. Сосын оқушылар тұрып, сөздерінкезекпен оқиды. Егер басқа оқушыларда сол термин болса, онда олар оны сызып, оны оқымауы керек. Барлық терминдерді оқып шыққан жағдайда, оқушы отырады. Бағалау: өзін-өзі бағалау Кері байланыс: мұғалім пікірі.
Үй жұмысы: анықтамалар мен формулаларды білу 5 мин
|
Стикерлер |
|||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|||
Проблемалық сұрақ |
Өзін-өзі бағалау |
Физминутка. |
|||
Сабақ бойынша рефлексия
Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ гол жеткізді мел? Жеткізбесе, неліктен? Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме? Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма? Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
|
||||
|
|||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет? |
|||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.