"Адам – өз өмірінің суретшісі" тақырыбына арналған класс сағатының қысқа мерзімді сабақ жоспары. Сабақ жоспарында түрлі тренингтер, сыни тұрғыдан ойлауға арналған жаттығулар қамтылған. Жалпы сабақта оқушылар өмірдің өзіне байланысты екенін, өмірін қалай ұйымдастыру да өзіне байланысты екенінен ой түйеді. Сабақ барысында бейнематериалдар, топтық жұмыстар, шығармашылық жұмыстар енгізілді.Бекітемін:
Сынып 6 «А» сынып
Мерзімі 02.02.2015 жыл
Тақырыбы Адам – өз өмірінің суретшісі
Мақсаты Оқушыларды өз өмірлерін дұрыс ұйымдастыруға бағыт бере отырып, қиындықтан қиналмайтын, адамгершілігі мол, еңбекқор тұлға тәрбиелеу.
Күтілетін нәтиже -өз өмірлерін өз қолдарымен жасау керек екендігін түсінеді;
-жақсы мен жаманды айыра біледі;
-қиындықты жеңе білуді үйренеді.
Құрал-жабдықтар Интербелсенді тақта, постер, маркер, слайд т.б.
Әдіс – тәсілдер Интерактивті тақта, компьютер, youtobe сайтынан бейнероликтер, стикерлер, А-3 қағазы.
Деңгейі, мақсаты Мұғалім іс-әрекеті Оқушының іс-әрекеті
Уақыты Бағалау
Ұйымдастыру кезеңі Оқушыларды еңбек, салауаттылық, жақсылық туралы мақалдар бойынша бөлу. Мақалдардың тақырыппен байланысын анықтау. Топқа бөлінеді. Өмірде еңбек, салауаттылық, жақсылық арқылы бақытқа қол жеткізуге болатынын топшылайды. 2 мин Эмоциямен бағалау
Қызығушылықты ояту. Асылы, адам - өз өмірінің суретшісі. Ол өмірді сырлап бояуға, оған ажар, түр беруге, оны әшекейлеп, өрнектеуге еңбек етеді.
Ғабит Мүсірепов
Мағынасын аша отырып, өмірді мәнді де сәнді өткізу үшін адам не істеу керек?
*білім алу;
*аянбай еңбектену;
*бойыңа жақсы қасиеттерді сіңіру;
*зиянды заттардан аулақ болу;
*қылмыс жасаудан сақтану;
*жат қылықтан сақтану;
*бақытты болуға ұмтылу;т.б. Мағынасын аша отырып, өз ойларын еркін жеткізеді.
Постермен жұмыс орындайды. 2 мин
5 мин Формативті бағалау
Мағынаны тану.
«Екі қасқыр» бейнебаянын көреді.
Өмір деген тұрмайды: қап - қарадан.
Өмір деген тұрады:ақ - қарадан,
Ақ - Қара,екі арасын ашып өтіп,
Арымен өз бақытын тапқан Адам!
Ақын «АҚ»және «ҚАРА»деп нені меңзеп отыр?Қай уақытта адам өмірі «аққа»толы болады?
«Өз бақытыңды өзің жаса» бейнебаянын көреді.
Адам өз бақытын табу үшін не істеу керек?
Түйін: Бақыт. Әркімнің өз бақыты бар. Сенің бақытың дәл қазір қолыңда болуы мүмкін.
1.Адам алдына қойған мақсатын жүзеге асыру үшін қандай әрекеттер жасайды?
2. Адамдардың кейде арманына жете алмауының себебі неде деп ойлайсыңдар?
3. Адамның мүмкіндігі мен мақсатының сәйкес келуі қажет деп ойлайсыңдар ма?
Серіту сәті.
Суреттен не көрдің? «Екі бақа»
Қандай ойға келдің? Ауада сан жазу арқылы қозғалыс жасау.
Шығармашылық жұмыс. Оқушы қабілеті бойынша.
• «Менің болашағым» өлең шығарады.
• «Менің болашағым» әңгіме жазады.
• Менің болашағым» сурет салады. Зейін бөліп қарайды, өз пікірін білдіреді.
Зейін бөліп қарайды, өз пікірін білдіреді.
Әр топ берілген сұрақтарға жауап береді.
Сыни ойлана отырып жауап береді.
Әр топ берілген тапсырманы орындайды. 2 мин
1 мин
3 мин
5 мин
3 мин
6 мин
Формативті бағалау
Ой толғаныс. «Бәрі де өз қолыңда» бейнебаянды көреді.
Осы сабақтан кейін сенің құштарлығың қандай? Бейнематериалды көріп,өз пікірін білдіреді.
Оқушы пікірі тыңдалады. 3 мин Формативті бағалау
Рефлексия
Оқушылар сабақтан алған түйінді ойын, тілегін, ұсынысын жазады.
«Ақиқат орындығы» бойынша кері байланыс жасау.
Сабақтың түйіні: Көтеріп тұрып, құлатады өмір.
Күлдіріп тұрып, жылатады өмір.
Етегің толып еңіреген кезде
Қайтадан өзі жұбатады өмір.
Үмітіңді үзіп, түңіле көрме,
Құлап барып та гүл атады өмір.
Үп деген желге дірілдей берме
Шыдамдылықты ұнатады өмір.
Кері байланыс парағы іледі.
сабақтан алған әсерімен бөліседі.
3 мин
3 мин
1 мин
Формативті бағалау
Үйге тапсырма: Өмір туралы өлеңдер тауып жаттау. Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады. 1 мин
Қорытынды «Өмір сүру дегеніміз- қателеспей сурет салу» тренингі Тренингті көріп, түйіндейді. 3 мин Фейерверк
Благодар орта мектебі
Класс сағатының тақырыбы:
«Адам – өз өмірінің суретшісі»
Класы: 6 "А"
Класс жетекшісі: Ж.Базарбаева
2014-2015 оқу жылы
Адам-өз өмірінің суретшісі ҚМЖ.docx
Бекітемін:
Сынып
Мерзімі
Тақырыбы
Мақсаты
Күтілетін нәтиже
Құралжабдықтар
Әдіс – тәсілдер
Деңгейі,
мақсаты
Ұйымдасты
ру кезеңі
Қызығушы
лықты
ояту.
Мағынаны
тану.
6 «А» сынып
02.02.2015 жыл
Адам – өз өмірінің суретшісі
Оқушыларды өз өмірлерін дұрыс ұйымдастыруға бағыт бере отырып, қиындықтан қиналмайтын, адамгершілігі мол, еңбекқор тұлға
тәрбиелеу.
өз өмірлерін өз қолдарымен жасау керек екендігін түсінеді;
жақсы мен жаманды айыра біледі;
қиындықты жеңе білуді үйренеді.
Интербелсенді тақта, постер, маркер, слайд т.б.
Интерактивті тақта, компьютер, youtobe сайтынан бейнероликтер, стикерлер, А3 қағазы.
Мұғалім ісәрекеті
Оқушының ісәрекеті
Уақыты
Бағалау
Оқушыларды еңбек, салауаттылық, жақсылық туралы мақалдар бойынша
бөлу. Мақалдардың тақырыппен байланысын анықтау.
Асылы, адам өз өмірінің суретшісі. Ол өмірді сырлап бояуға, оған
ажар, түр беруге, оны әшекейлеп, өрнектеуге еңбек етеді.
Ғабит Мүсірепов
Мағынасын аша отырып, өмірді мәнді де сәнді өткізу үшін адам не істеу
керек?
*білім алу;
*аянбай еңбектену;
*бойыңа жақсы қасиеттерді сіңіру;
*зиянды заттардан аулақ болу;
*қылмыс жасаудан сақтану;
*жат қылықтан сақтану;
*бақытты болуға ұмтылу;т.б.
«Екі қасқыр» бейнебаянын көреді.
Өмір деген тұрмайды: қап қарадан.
Өмір деген тұрады:ақ қарадан,
Ақ Қара,екі арасын ашып өтіп,
Арымен өз бақытын тапқан Адам!
Ақын «АҚ»және «ҚАРА»деп нені меңзеп отыр?Қай уақытта адам өмірі
«аққа»толы болады?
Топқа бөлінеді. Өмірде еңбек,
салауаттылық, жақсылық арқылы бақытқа
қол жеткізуге болатынын топшылайды.
Мағынасын аша отырып, өз ойларын еркін
жеткізеді.
Постермен жұмыс орындайды.
Эмоциямен
бағалау
Формативті
бағалау
2 мин
2 мин
5 мин
Зейін бөліп қарайды, өз пікірін білдіреді.
2 мин
Формативті
бағалау
1 мин
Зейін бөліп қарайды, өз пікірін білдіреді.
«Өз бақытыңды өзің жаса» бейнебаянын көреді.
Әр топ берілген сұрақтарға жауап береді.
3 мин Адам өз бақытын табу үшін не істеу керек?
Түйін: Бақыт. Әркімнің өз бақыты бар. Сенің бақытың дәл қазір
қолыңда болуы мүмкін.
1.Адам алдына қойған мақсатын жүзеге асыру үшін қандай әрекеттер
жасайды?
2. Адамдардың кейде арманына жете алмауының себебі неде деп
ойлайсыңдар?
3. Адамның мүмкіндігі мен мақсатының сәйкес келуі қажет деп
ойлайсыңдар ма?
Серіту сәті.
Суреттен не көрдің? «Екі бақа»
Қандай ойға келдің? Ауада сан жазу арқылы қозғалыс жасау.
Сыни ойлана отырып жауап береді.
Әр топ берілген тапсырманы орындайды.
5 мин
3 мин
6 мин
Шығармашылық жұмыс. Оқушы қабілеті бойынша.
«Менің болашағым» өлең шығарады.
«Менің болашағым» әңгіме жазады.
Менің болашағым» сурет салады.
Ой
толғаныс.
«Бәрі де өз қолыңда» бейнебаянды көреді.
Бейнематериалды көріп,өз пікірін
білдіреді.
3 мин
Формативті
бағалау
Оқушы пікірі тыңдалады.
Осы сабақтан кейін сенің құштарлығың қандай?
Рефлексия
Оқушылар сабақтан алған түйінді ойын, тілегін, ұсынысын жазады.
«Ақиқат орындығы» бойынша кері байланыс жасау.
Сабақтың түйіні: Көтеріп тұрып, құлатады өмір.
Күлдіріп тұрып, жылатады өмір.
Етегің толып еңіреген кезде
Қайтадан өзі жұбатады өмір.
Үмітіңді үзіп, түңіле көрме,
Құлап барып та гүл атады өмір.
Кері байланыс парағы іледі.
3 мин
Формативті
бағалау
сабақтан алған әсерімен бөліседі.
3 мин
1 мин Үп деген желге дірілдей берме
Шыдамдылықты ұнатады өмір.
Өмір туралы өлеңдер тауып жаттау.
Үйге
тапсырма:
Қорытынды «Өмір сүру дегеніміз қателеспей сурет салу» тренингі
Үй тапсырмасын күнделіктеріне жазады.
1 мин
Тренингті көріп, түйіндейді.
3 мин
Фейерверк
Благодар орта мектебі
Класс сағатының тақырыбы:
«Адам – өз өмірінің суретшісі»
Класы: 6 "А"
Класс жетекшісі: Ж.Базарбаева 20142015 оқу жылы
"Адам – өз өмірінің суретшісі" класс сағаты
"Адам – өз өмірінің суретшісі" класс сағаты
"Адам – өз өмірінің суретшісі" класс сағаты
"Адам – өз өмірінің суретшісі" класс сағаты
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.