|
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: |
Мектеп: |
|
|||||||||
|
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|
|||||||||
|
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: |
|
|
||||||||
|
Сабақ тақырыбы |
Аспан сферасы, аспан координаталарының жүйесі |
|
|
||||||||
|
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.7.2.3 аспан
сферасының негізгі элементтерін атау; |
|
|||||||||
|
Сабақмақсаттары |
Оқушылардың барлығы: аспан сферасының негізгі элементтерін атай алады. Көпшілігі: жұлдызды аспанның жылжымалы картасынан жұлдыздардың аспан координатасын анықтайды. Кейбіреуі: аспан координаталарының жүйелерін салыстырады, олардың артықшылығы мен кемшілігін қолдану барысында анықтайды. |
|
|||||||||
|
Бағалау критерийлері |
Оқушы: · Аспан сферасы ұғымын түсіндіреді. · Қандай бақылаулар бойынша аспан сферасының тәуліктік қозғалыста болатынын біледі; · Аспан сферасының негізгі жазықтарын атайды; · Аспан сферасының негізгі элеменеттерін атайды · жұлдызды аспанның жылжымалы картасынан жұлдыздардың аспан координатасын анықтайды; · бұрыштық өлшемнен сағаттық өлшемге және керісінше өте алады.
|
|
|||||||||
|
Тілдік мақсаттар
|
Шырақ биіктігі – верикаль бойымен өлшенетін шырақтың көкжиектен бұрыштық қашықтық; Пәндік лексика және терминология: Шырақ биіктігі, дүние осі, меридиан, тік сызық, Еңістік, экватор жазықтығы, Азимут, Эклиптика; Диалогқа/жазуға қажетті сөзтіркестері Аспан сферасының ...... арқылы өтетін және дүние осімен тік бұрыш жасайтын жазықтық ..... деп аталады. Шырақтардың көкжиектен ең жоғары және төмен орналасуы аспан меридианы арқылы өу кезеңі.........
|
|
|||||||||
|
Құндылықтарды дарыту
|
Сүйіспеншілік, адалдық, шыншылдық және жауапкершілік |
|
|||||||||
|
Пәнаралық байланыстар |
география Географиялық бойлық - Гринвич меридианнан бастап шығысқа қарай пункт меридианына дейінгі жер экватор доғасымен өлшенеді. |
|
|||||||||
|
АКТ қолдану дағдылары |
Интербелсенді тақтамен жұмыс. |
|
|||||||||
|
Бастапқы білім
|
Аспан координаталары аспан денелерінің аспан сферасында орналасуын анықтайды.
|
|
|||||||||
|
Сабақбарысы |
|
||||||||||
|
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
|
||||||||
|
Сабақтың басы
|
Ұйымдастыру (W)ҚБ Өзара бағалау |
|
|
||||||||
|
Сабақтың ортасы
|
Сергіту(эстафеталық есеп)топта жұмыс Жеке жұмыс: Есеп шығару |
|
|
||||||||
|
Сабақтың соңы |
Үйтапсырмасы: 31-жаттығу |
|
|
||||||||
|
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы |
|
||||||||
|
Барлықоқушылар: Бүгінгі игерген материалдар келесі сабақтардың негізі болатындықтан, тақырып бойынша теориялық білімдерін барлық оқушыда қалыптастыру. Оқушылардың басым бөлігі: тақырыпты түсінеді, тақырыптың есептерін шығаруға белсенді қатысады. Қабілетті оқушыларға берілген тапсырма: күрделі есептер шығара алады. |
(1) Алдағы тақырыптың түсінуін. (2) Үй жұмысының орындалуын. (3) Есептер шығаруға белсенді қатысуларын. (4) Жаңа тақырыпты меңгеруде пікірталастарға қатысып отыруын. (5) Сыни ойлау дағдыларын дамытуға бағыттал,ан есептерде ойлау операцияларын қолдануы.
|
Оқушы құрал-жабдықтар мен жұмыс жасағанда өздерінің және басқалардың денсаулығына, мектеп мүлкіне жауапкершілікпен қарау. Алынған нәтижені талқылау барысында креативті, сыни тұрғыдан талқылау. Оқушылардың жұппен, мұғаліммен біріге отырып жаңа білім алуға әрекет етуі олардың өзара , және мұғаліммен қарым қатынасын нығайтады,Олар өз пікірін айтуға дағдыланады.Тілдік дағдылары қалыптасады. |
|
||||||||
|
Сабақбойыншарефлексия
|
не үйрендім, не қиынболды, сұрақ. |
|
|||||||||
|
|
|
||||||||||
|
Жалпыбаға
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
|
||||||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.