АВТОКӨЛІКТЕР ТАРИХЫ
Оценка 5

АВТОКӨЛІКТЕР ТАРИХЫ

Оценка 5
Домашнее обучение
pdf
11 кл +1
24.02.2021
АВТОКӨЛІКТЕР ТАРИХЫ
5 сынып қазақ тілі қмж
Автокөліктер тарихы.pdf

Сабақтың жоспарланған кезеңдері, жоспарланған уақыт 

Жоспарланған жаттығу түрлері 

Ресурстар

Сабақтың басы

«Сәлемдесу» тренингі

Шеңбер бойында тұрған оқушылар бір-бірімен

Интерактивті тақта

Пән: қазақ тілі                    Қысқа мерзімді жоспар

Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы:Мектеп: №17 орта мектеп

Көлік және жол белгілері

Күні: 19.02.21ж                                   Мұғалімнің аты-жөні: Лесбаева М.М

Сынып: 5                                                               Қатысқандар:            Қатыспағандар: 

Сабақтың тақырыбы

Автокөліктер тарихы

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары, оқу бағдарламасына сілтеме

5.Т/А1. Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжау.

5.Т/А6. Коммуникативтік жағдаятқа сай эмоционалды сөздерді, дауыс ырғақтары арқылы қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатысу, өз пікірін білдіру.

Сабақтың мақсаты

Барлық оқушылар: Берілген суреттерге қатысты тірек сөздерді анықтайды, тірек сөздер мен сурет бойынша  тақырыпқа болжам жасайды;

Оқушылардың көпшілігі: тақырыпқа байланысты қыстырма, қаратпа сөздерді қолданыпсұрақтар құрастырады;

Оқушылардың кейбірі:эмоционалды, оқшау сөздерді қолданып, диалогке даярлықсыз қатысады;

Бағалау критерийі

 

 

 

 

 

      Тірек сөздер мен ұсынылған иллюстрациялар арқылы тақырыпты болжай алады;

      Қыстырма, қаратпа, одағай сөздерді еркін қолданып, диалогке даярлықсыз қатыса алады;

      Өз пікірін білдіре алады;

 

 

Дескрипторлар:

      Сабақ тақырыбын болжайды, тақырыпты сөз тіркесімен береді;  

      Сұрақтың мазмұнында  қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қолданып, диалогке даярлықсыз қатысады;

      Өз пікірін білдіреді;  

 

Тілдік мақсаттар

Патент, фирма, алпауыт, өнертапқыш

Құндылықтарға баулу

«Мәңгілік Ел» жалпыұлттық идеясы:

Индустрияландыру мен инновацияларға негізделген экономикалық өсу

Пәнаралық байланыс

Тарих, физика

Тақырып бойынша алдыңғы білім

Тротуарда

Сабақ барысы

 

2 мин

түрліше әдіс-тәсілмен (сөздермен, қимыл арқылы) амандасуы қажет.

 

2 мин

Оқушыларды топқа бөлу

«Мозаика» әдісі бойынша топтарға бөлінеді

Суреттер, қима қағаздар

 

 

5 мин

«Болжау» стратегиясы арқылы жаңа сабақтың тақырыбы анықталады. Тақтада тірек сөздер,түрлі суреттер, иллюстрациялар беріледі. Оқушылар осы тірек сөздерге, суреттерге мұқият назар аудару арқылы сабақ тақырыбын айқындайды. 

 

Суреттер, сызбалар, тірек сөздер, иллюстрациялар

 

 

Сабақтың ортасы 8 мин

«Көлікті ойлап тапқан кім?» тақырыбындағы бейнежазбаны көрсету, көлік жасау тарихын өздеріне жалғастырып айтуды тапсыру.

Бейнежазба мазмұны бойынша сұрақтар қойылады. 

http://www.youtube.com сайтынан алынған

бейнежазба

 

7 мин

«Серпілген сауал» әдісі. Тақырыпты түсіну деңгейін арттыруға және талқылау дағдыларын дамытуға қол жеткізу үшін сыныптағы оқушылар бір-біріне допты лақтыру арқылы сұрақ қоюға және сұрақ мазмұнында қаратпа, қыстырма, одағай сөздерді қатыстыруға тапсырма беріледі. Мысалы:

-          Ақерке, сеніңше, автокөлікті қандай мақсат үшін ойлап тапқан?

-          Бәрекелді! Дұрыс айтасың!

-          Кәне, маған алғашқы автокөлікті құрастырған өнертапқыштың аты-жөнін кім айтып береді?

-          Жарайсың! Жауабың қабылданды!

-          Жалпы алғанда көліктің түрі өте көп. Бақнұр, сен көліктерді қандай ерекешелігіне қарап топтастырар едің?

-          Түсіне, жылдамдығына, қозғалтқышының көлеміне, бағасына, өндіруші елі бойынша топтарға бөлуге болады.

 

Доп

 

16 мин

«Тойота табысының тарихы» тақырыбындағы бейнежазбаны тамашалайды. Бейнежазба мазмұнын «Тікелей радиоэфир» әдісі бойынша талқылайды, оқушылар сұрақ қою үшін қоңырау шалады. Радио жүргізушісі – мұғалім, студия қонақтары – әр топтың бір мүшесі, радио тыңдармандары  - сыныптың қалған оқушылары. 

http://www.youtube.com сайтынан алынған бейнежазба, ұялы телефон

 

 

Сабақтың соңы 5 мин

«Бес саусақ» әдісі арқылы оқушылардан кері байланыс алынады.

 

Үлестірмелі кері байланыс парақтары

Саралау. Сіз қандай тәсілмен көбірек қолдау көрсетпексіз? Сіз басқаларға қарағанда қабілетті оқушыларға қандай тапсырмалар бересіз?

Бағалау. Сіз оқушылар дың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау

 

«Семантикалық кесте» Көлік атаулары мен олардың фирмалық эмблемасын сәйкестендіруге тапсырма беріледі.

Көлік атауларының қойылу себептері туралы пікірімен бөліседі.

 

 

Семантикалық кесте

 

 

 

Жауап берген оқушылар автокөлік суреттері бар жетондармен  бағаланады. Сабақ барысында жоғары белсенділік танытқан оқушыларға соңғы үлгідегі

көлік суреті бар,

орташа белсенділік танытқан оқушыларға – жүк көліктерінің суреті бар, белсенділігі төмен болған оқушыларға – ескі көліктердің суреті бар жетондар таратылады. 

 

 

Рефлексия

Сабақтың мақсаты мен оқу міндеттері орындалды ма?  Бүгін оқушылар не үйренді?

Сабақ қалай өтті, қандай деңгейде өтті?

Жоспарланған саралау жақсы іске асты ма? (тапсырмалар сәйкес болды ма?)   Уақытты қалай пайдаландым? Жоспарыма қандай өзгеріс енгіздім және неге? 

 

 

Өз сабағыңызды талдау үшін осы бос орынды пайдаланыңыз. Сол жақта берілген сұрақтарға жауап беріңіз

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері, жоспарланған уақыт

Сабақтың жоспарланған кезеңдері, жоспарланған уақыт

Сабақтың басы «Сәлемдесу» тренингі

Сабақтың басы «Сәлемдесу» тренингі

Оқушыларды топқа бөлу «Мозаика» әдісі бойынша топтарға бөлінеді

Оқушыларды топқа бөлу «Мозаика» әдісі бойынша топтарға бөлінеді

Тойота табысының тарихы» тақырыбындағы бейнежазбаны тамашалайды

Тойота табысының тарихы» тақырыбындағы бейнежазбаны тамашалайды

Семантикалық кесте» Көлік атаулары мен олардың фирмалық эмблемасын сәйкестендіруге тапсырма беріледі

Семантикалық кесте» Көлік атаулары мен олардың фирмалық эмблемасын сәйкестендіруге тапсырма беріледі
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.02.2021