Білім беру ұйымының атауы |
|
|||||||||||||||||
Пәні: |
Дүниетану |
|||||||||||||||||
Бөлім: |
Құндылықтар |
|||||||||||||||||
Педагогтің аты-жөні: |
|
|||||||||||||||||
Күні: |
|
|||||||||||||||||
Сынып: |
4 сынып |
|
||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
№8 сабақ. Әр алуан тапсырмалар
|
|||||||||||||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
4.1.5.2 Қазақстан Республикасының азаматы ретінде жеке тұлғаның демократиялық құқықтары, бостандықтары, міндеттерінен мысалдар келтіру |
|||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты |
Өтілген тақырыптарды пысықтайды |
|||||||||||||||||
Құндылықтар және оның мақсаты: Ай құндылығы:ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Отан, ел, туған өлке туралы білу және пайымдау |
Сабақ құндылығы: ТӘУЕЛСІЗДІК ЖӘНЕ ОТАНШЫЛДЫҚ Өз елінің тарихы, мәдениеті туралы алғашқы түсінікті Қалыптастыру
Апта дәйексөзі: Ел дегенде еміреніп,жұрт дегенде жүгініп қызмет еткін! Б. Момышұлы |
|||||||||||||||||
|
|
|||||||||||||||||
Сабақтың барысы |
||||||||||||||||||
Сабақтың кезеңі// уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||
Сабақ тың басы 5 минут
Өткенді пысықтау 5 минут
Сабақ тың ортасы 24 минут
Сабақты қорыту 6минут
Кері байланыс 5 минут
|
Сабаққа дайындық жасау Психологиялық ахуалды жақсарту
Сабаққа дайындығын тексеру
Өткенді пысықтау
КӨШБАСШЫ ҚАНДАЙ БОЛУЫ КЕРЕК? Жауап: Топтың, Кеңестің жұмысына қатысу арқылы оқушы белгілі бір дәрежеге ие болады. Әр топтағы адамдардың дәрежесі де әртүрлі болуы мүмкін. Біреулердің дәрежесі жоғары, біреулердікі төмен. Біреулердің тілін алып, тапсырмаларын орындаса, біреулердікін орындамайды. Олай болатын себебі, топтардың белгілі бір көшбасшысы болуы керек.
Тақырыпты ашу «Серпілген сауал» әдісі Өтілген тақырыптар туралы әңгімелесу Отбасының қоғамдағы орны қандай? Отбасы бюджетін қалай үнемдеуге болады? Мектептегі өзін өзі басқару жүйесі қалай жұмыс жасайды? Көшбасшы қандай болады?
Жаңа тақырып 1-тапсырма Оқулықта берілген тест тапсырмаларын орындайды. Жауаптары: 1.17 облыс 2.Қой шаруашылығы 3.табиғат жағдайына 4.жоспарлау 5. Отбасы 6.Басқа ортада өзін ұйымдастырушылық қабілетімен көрсете алатын адам.
ФС тапсырмасы 2-тапсырма «Сәйкестендіру» әдісі Облыстың атауын облыс орталығымен сәйкестендір
Ақмола-Көкшетау Алматы-Талдықорған Жамбыл-Тараз Батыс Қазақстан-Орал Шығыс Қазақстан-Өскемен Солтүстік Қазақстан-Петропавл
3-тапсырма Мына жануарлар Қазақстанның қай облысында өсіріледі? Ж: Бұғы-Солтүстік және Шығыс Қазақстан облыстарында Түйе-Батыс,Атырау және Қызылорда облыстарында
4-тапсырма Ребусты шеш. Ж:Бидай. Бидай- Қостанай облысында
5-тапсырма Есептеп шығару 220000-(25000+90000+15000)=130000 Ж: Отбасының қалған қажеттілігіне 130000 теңге жұмсалады
6-тапсырма Отбасы бюджетін үнемдеудің қандай жолдарын білесің? Ж: Аса қажет болмаса заттарды алмау т.б. Өз ойларын жазу
7-тапсырма «Көшбасшы қандай болуы керек?» тақырыбына эссе жазу.
8-тапсырма\
«Керісінше сөзжұмбақ» Сөзжұмбаққа сұрақтар құрастыру Жауап: 1.Көп алдында өзін ұйымдастырушылық қасиетімен көрсете алатын адам. 2.Білім алушыға берілетін көмек 3.Еңбекақы 4.Ең жақын адамдарың тұратын орта
|
Оқу құралдарын түгелдейді
Өткен тақырыпты пысықтайды
Сұрақтарға жауап береді
Тест тапсырмаларын орындайды
Кестені толтырады
Облыс орталықтарын табады
Жауап береді
Ребус шешеді
Есеп шығарады
Жауап жазады
Эссе жазады
Сөзжұмбаққа сұрақтар құрастырады
Кері байланыс жасайды |
Мақтап, мадақтап отыру
Дескрипторы: Көпті басқару бойынша өз көзқарасын білдіріп, ой қорыту жасай алды.-1б Көшбасшылық қасиеттерін атай алды.-1б Сұрақтарға жауап бере алды-1б
ҚБ: Керемет жауап!
Дескриптор: Тест тапсырмаларын дұрыс орындады Өз бетінше жұмыс жасай алды
Әрбір дұрыс жауапқа бір балдан қойылады
Дескриптор: Өткен сабақта алған білімдерін қолданды. Облыстың атауын облыс орталығымен сәйкестендірді
Әрбір дұрыс жауапқа бір балдан қойылады
Десриптор: Мал шаруашылығын біледі Жануарлардың өсетін ортасын атай алды
Дескриптор: Егін шаруашылығын біледі Бидайдың өсу аймағын айта алды
Дескриптор: Қаржыны есептеп шығарды Шешуін дұрыс таба білді
Дескриптор: Қаражатты үнемдеуді біледі Ақша жаратуды қолдана алады
Дұрыс жауапқа бір балдан қойылады
Дескриптор: Эссе жазуды біледі,жоспарын құра алады Қатесіз, дұрыс жазады
Дескриптор: Сөзжұмбаққа сұрақтар құрастыра алды Өз бетінше жұмыс жасады.
«СМС» әдісі |
суреттер
Суреттер
оқулық
оқулық
Тест парақшала ры
оқулық
Облыс орталықта рының суреттері
Мал шаруашылығы туралы суреттер
Егін шаруашылығы туралы суреттер
Ақша купюралары
Суреттер
Плакат
Парақтар
Стикерлер |
||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.