Қысқа мерзімді жоспар
Сабақ: Қазіргі сән |
Мектеп:
|
||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні:
|
||||||
СЫНЫП: 5
|
Қатысқандар:
|
Қатыспағандар: |
|||||
Осы сабақ арқылы жүзеге асатын оқу мақсаттары |
5.Т/А4. Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтау. 5.Ж3. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастыру. |
||||||
Сабақ мақсаттары:
|
Барлық оқушылар орындай алады: Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды. |
||||||
Оқушылардың көпшілігі орындай алады: Тыңдалым бойынша сұрақтарға жауап береді және сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырады. |
|||||||
Кейбір оқушылар орындай алады: Сұрақтарға нақты жауап беріп, өз пікірін айтады. Сюжетті суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша өмірден мысалдар келтіре отырып, мазмұнды әңгіме құрастырады. |
|||||||
Бағалау критерийі |
1.Тірек сөздер мен жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтай алады; 2. Сюжетті суреттің желісі бойынша әңгіме құрай алады. |
||||||
Тілдік мақсат |
Оқушылар орындай алады: негізгі ойды анықтайды, өз ойымен бөліседі, суреттер бойынша әңгіме құрастыра алады. |
||||||
Пәнге қатысты сөздік қор мен терминдер: стиль, дизайнер, модельер, сән мінбесі |
|||||||
Диалог құру/ шығарма жазуға арналған пайдалы кеңестер: Сәнді киіну мен талғаммен киінуді қалай түсінесің? |
|||||||
Талқылауға арналған сұрақтар: - Жас ерекшелікке байланысты талғамды өзгертуге бола ма? - Адамның сырт киімінен оның мінезін анықтауға бола ма? - Қалай әдемі, сәнді әрі арзан киінуге болады? |
|||||||
Не себепті сән ұзақ сақталмайды? |
|||||||
ишара: қимыл-қозғалыс жаттығулары |
|||||||
Құндылықтарға баулу |
Ұлттық мәдениетті құрметтеу, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау |
||||||
Алдыңғы оқу |
Киім түрлері және талғам |
||||||
Жоспар |
|||||||
Жоспарланғануақыт |
Жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|||||
Басы 5 минут |
Психологиялық тренинг: «Шаттық» шеңбері «Досыңның киіміне мақтау айт!» Топқа бөлу: Оқушыларды киім суреттерімен 4 топқа бөлу: 1. «Бас киімдер» (тақия, тымақ, малақай, сәукеле, орамал, бөрік) 2. «Аяқ киімдер» (кроссовка, етік, мәсі, кебіс, пима, туфли, бәтеңке) 3. «Сырт киімдер» (плащ, күртеше, костюм, пальто, кардиган) 4. «Бағалы киімдер» (кашемир, ангора, мохер, норка, пецес, былғары) |
|
|||||
Ортасы 30 минут
|
«Миға шабуыл» әдісі – «Сән» сөзін қалай түсінесіздер? – Кім қалай киінгенді жақсы көреді? – Неліктен көшеде шалбар киген қыздар, шашын өсірген жігіттер көп?
1-тапсырма «Күзгі 2017 жылдың киім үлгілері қандай болмақ?» тақырыбында бейнематериалды көрген соң, тыңдалымнан тірек сөздерді табады, негізгі ойды анықтауға қатысты жетекші сұрақтар құрастырады. Дескриптор: 1. Тірек сөздер арқылы тақырыпты ашады - 1 балл. 2. Жетекші сұрақтар арқылы негізгі ойды анықтайды – 1 балл.
Қ.Б.
Сергіту сәті:«Киім дүкеніне саяхатқа барайық!» Ол үшін жылы киінуіміз қажет.(
қимыл - қозғалыспен көрсетеді)
2-тапсырма «Қазақ халқының ұлттық киімдерін қазіргі кезде қалай сәнге айналдыруға болады?» тақырыбында шағын жоба әзірлейді. Оқушылар берілген тақырып бойынша ақпараттарын постер арқылы көрсетеді, топ алдында қорғайды.
Дескриптор: 1. Нақты мысалдар келтіреді – 1 балл. 2. Тақырыпқа сай нақты жоба әзірлейді – 2 балл. 3. Өз ойын еркін жеткізеді – 2 балл.
Қ.Б.
3-тапсырма «Ойлан. Жұптас. Бөліс.» әдісі. Берілген суреттердің (фотосуреттер) желісі бойынша әңгіме құрастырып жазады.
Дескриптор: 1. Берілген иллюстрацияларды құрастырып, ат қояды – 1 балл. 2. Сурет желісі бойынша әңгіме жазады – 2 балл.
Қ.Б.
Саралау жұмысы 3-деңгей: Сәнді киінуге кеңестер жаз. 2-деңгей: Соңғы сән үлгісін сипаттап әңгімеле. 1-деңгей: Дизайнер ретінде өз киіміңді жарнамала. |
5 сынып «Қазақ тілі» оқулығы Атамұра-2017
https://www.youtube.com/watch?v=Ds1TMWDMZ8Q
АКТ
|
|||||
Соңы 5 минут |
Кері байланыс пирамидасы
|
АКТ |
|||||
Қосымша ақпарат |
|||||||
Саралау – Сіз қосымша көмек көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Сіз қабілеті жоғары оқушыларға тапсырманы күрделендіруді қалай жоспарлайсыз? |
Бағалау - Оқушылардың үйренгенін тексеруді қалай жоспарлайсыз? |
Пəнаралық байланыс Қауіпсіздік жəне еңбекті қорғау ережелері АКТ-мен байланыс Құндылықтардағы Байланыс |
|||||
3-деңгей: Сәнді киінуге кеңестер жаз. 2-деңгей: Соңғы сән үлгісін сипаттап әңгімеле. 1-деңгей: Дизайнер ретінде өз киіміңді жарнамала. |
«Бағдаршам», «Бес бармақ», «Қол шапалақтау», мақтау-мадақтау арқылы |
Ұлттық мәдениетті құрметтеу, өзгелердің мәдениетіне және көзқарастарына құрметпен қарау. |
|||||
Рефлексия Сабақ / оқу мақсаттары шынайы ма? Бүгін оқушылар не білді? Сыныптағы ахуал қандай болды? Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болды ма? Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе? Мен өз жоспарыма қандай түзетулер енгіздім жəне неліктен? |
Төмендегі бос ұяшыққа сабақ туралы өз пікіріңізді жазыңыз. Сол ұяшықтағы Сіздің сабағыңыздың тақырыбына сəйкес келетін сұрақтарға жауап беріңіз.
|
||||||
Тақырып мақсаттарынан алынған саралау шаралары тиімді болды. Жалпы сыныптағы ахуал жағымды болды. Себебі, киім, сән, талғам тақырыбына қызығушылықтары басым болды. |
|||||||
Қорытынды бағамдау Қандай екі нəрсе табысты болды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: «Үштік» әдісі 2: Қалыптастырушы бағалау. Қандай екі нəрсе сабақты жақсарта алды (оқытуды да, оқуды да ескеріңіз)? 1: Жоба әзірлету 2: Төрт топқа бөлу жақсартты. Сабақ барысында мен сынып немесе жекелеген оқушылар туралы менің келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін не білдім? Сабақ барысында тапсырманы кейбір оқушыларға күрделендіріп беруге болатынын білдім. |
|||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.