Тақырып: ЭЕМ-да есеп шығару кезеңдерi: Қадам бөлiктерi.
Мақсат: Оқушылардың ЭЕМ көмегімен есеп шығару кезеңдері туралы білімдерін қалыптастыру. ЭЕМ көмегімен есеп шығарудың тәсілдерін үйрету.
Міндеттер:
Білімділік – Оқушыларды электронды-есептеуіш машина арқылы есеп шығару кезеңдерімен таныстыру.
Дамытушылық –Оқушылардың компьютермен есеп шығару тәсілдері мен әдістерін меңгеруін дамыту.
Тәрбиелік – Оқушылардың компьютерде есеп шығару жолдарын білуге және әрі қарай қолдануға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: лекция сабақ
Сабақ типі: аралас
Әдіс-тәсілдер: түсіндірмелі – иллюстративті, көрнекілік, сұрақ -жауап
Құрал-жабдықтар компьютер
Пәнаралық байланыс математика, физика
Пайдаланылған әдебиеттер: 1) Б.Бурибаев. Информатика және ЕТ негіздері, оқулық 9 сынып;
2) Основы информатики и ВТ, базовый курс 10-11 класс;
3) С.Т.Мухамеджанова, «Методика обучения информатике»
4)Динисламов, «Паскаль программалау негіздері»Тақырып: ЭЕМ-да есеп шығару кезеңдерi: Қадам бөлiктерi.
Мақсат: Оқушылардың ЭЕМ көмегімен есеп шығару кезеңдері туралы білімдерін қалыптастыру. ЭЕМ көмегімен есеп шығарудың тәсілдерін үйрету.
Міндеттер:
Білімділік – Оқушыларды электронды-есептеуіш машина арқылы есеп шығару кезеңдерімен таныстыру.
Дамытушылық –Оқушылардың компьютермен есеп шығару тәсілдері мен әдістерін меңгеруін дамыту.
Тәрбиелік – Оқушылардың компьютерде есеп шығару жолдарын білуге және әрі қарай қолдануға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: лекция сабақ
Сабақ типі: аралас
Әдіс-тәсілдер: түсіндірмелі – иллюстративті, көрнекілік, сұрақ -жауап
Құрал-жабдықтар компьютер
Пәнаралық байланыс математика, физика
Пайдаланылған әдебиеттер: 1) Б.Бурибаев. Информатика және ЕТ негіздері, оқулық 9 сынып;
2) Основы информатики и ВТ, базовый курс 10-11 класс;
3) С.Т.Мухамеджанова, «Методика обучения информатике»
4)Динисламов, «Паскаль программалау негіздері»
4.docx
Пән Информатика сынып 9___ Күні _ ._ .
сабақ №: 5 сағ.саны.: 1
Тақырып: ЭЕМда есеп шығару кезеңдерi: Қадам бөлiктерi
.
Мақсат: Оқушылардың ЭЕМ көмегімен есеп шығару кезеңдері туралы білімдерін
қалыптастыру. ЭЕМ көмегімен есеп шығарудың тәсілдерін үйрету.
Міндеттер:
Білімділік – Оқушыларды электрондыесептеуіш машина арқылы есеп шығару
кезеңдерімен таныстыру.
Дамытушылық –Оқушылардың компьютермен есеп шығару тәсілдері мен әдістерін
меңгеруін дамыту.
Тәрбиелік – Оқушылардың компьютерде есеп шығару жолдарын білуге және әрі қарай
қолдануға тәрбиелеу.
Сабақ түрі: лекция сабақ
Сабақ типі: аралас
Әдістәсілдер: түсіндірмелі – иллюстративті, көрнекілік, сұрақ жауап
Құралжабдықтар компьютер
Пәнаралық байланыс математика, физика
Пайдаланылған әдебиеттер: 1) Б.Бурибаев. Информатика және ЕТ негіздері, оқулық 9
2) Основы информатики и ВТ, базовый курс 1011 класс;
3) С.Т.Мухамеджанова, «Методика обучения информатике»
4)Динисламов, «Паскаль программалау негіздері»
сынып;
Сабақ барысы
1 ) Ұ й ы м д а с т ы р у к е з е ң і ( 2 м и н ) :
а) оқушылар тізімі;
ә) кабинет жағдайы;
б) сабақ барысымен таныстыру.
А л г о р и т м н і ң т и п т е р і ?
С ы з ы қ т ы қ а л г о р и т м д е г е н і м і з н е ? М ы с а л к е л т і р .
Т а р м а қ т а л у а л г о р и т м і д е г е н і м і з н е ? М ы с а л к е л т і р .
Ц и к л д і к а л г о р и т м д е г е н і м і з н е ? М ы с а л е к л т і р .
2 ) Ү й т а п с ы р м а с ы н т е к с е р у . ( 3 5 м и н )
1 )
2 )
3 )
4 )
3 ) Ж а ң а т а қ ы р ы п т қ а к і р і с п е ( 3 5 м и н )
4 ) Ж а ң а т а қ ы р ы п т ы т ү с і н д і р у ( 3 5 м и н )
К о м п ь ю т е р д е е с е п ш ы ғ а р у п р о ц е с с і ө т е к ү р д е л і б о л ы п
т а б ы л а д ы . О н ы к е л е с і к е з е ң д е р г е б ө л у қ а б ы л д а н ғ а н :
1 . Е с е п т і ң а у ы з ш а а н ы қ т а л у ы .
2 . Е с е п т і ң қ о й ы л ы м ы .
Е с е п т і
а н ы қ т а у .
м а т е м а т и к а л ы қ т ү р д е
3 . Е с е п т і Э Е М д е ш е ш у ү ш і н қ о л д а н а т ы н ә д і с т і т а ң д а у
ж ә н е а н ы қ т а у .
4 . Е с е п т і ш е ш у а л г о р и т м і н қ ұ р у .
5 . К о м п ь ю т е р д е
ш е ш у
е с е п т і
п р о г р а м м а с ы н
қ ұ р у .
П р о г р а м м а н ы б а п т а у ( қ а т е с і н ж ө н д е у ) .
6 . Қ а ж е т т і б е р і л г е н д е р д і д а й ы н д а у .
7 . Е с е п т і
к о м п ь ю т е р д е ш е ш у ,
т а л д а у ж ә н е н ә т и ж е с і н
қ о л д а н у . Е с е п т і м а т е м а т и к а л ы қ т ү р д е а н ы қ т а
у д е г е н і м і з е с е п т і
м а т е м а т и к а л ы қ ф о р м у л а л а р м е н
ш е ш у ү ш і н қ а ж е т т і
ө р н е к т е р д і
б ұ л д е г е н і м і з –
е с е п т і м а т е м а т и к а л ы қ к ү й г е к е л т і р у к е р е к , м а т е м а т и к а л ы қ
с и м в о л д а р м е н б е л г і л е р а р қ ы л ы е с е п т і а н ы қ т а у к е р е к .
а н ы қ т а у д ы а й т а м ы з .
Я ғ н и ,
А л г о р и т м д і
қ ұ р у б а р ы с ы н д а е с е п т і
ш е ш у т ә с і л д е р і
т і з б е к т е л г е н ә р е к е т т е р д і ң с х е м а с ы т ү р і н д е б е й н е л е н е д і .
д е п
П р о г р а м м а қ ұ р у
ж а з у д ы а т а й м ы з .
– б е л г і л і б і р п р о г р а м м а л а у т і л і н д е
а л г о р и т м д і
т а ң д а к ө б і н е с е ,
Б е й с и к , С + + , П а с к а л ь п р о г р а м м а л а у т і л д е р і қ о л д а н ы л а д ы .
Қ ұ р ы л ғ а н п р о г р а м м а н ы ң қ а т е л е р і н к о м п ь ю т е р д е д ұ р ы с т а у
е ш қ и ы н д ы қ т у д ы р м а й д ы . Ө й т к е н і , к о м п ь ю т е р қ а т е л е р д і
б і р д е н б а й қ а п , о н ы п а й д а л а н у ш ы ғ а к ө р с е т е д і .
Қ а з і р г і
Қ а ж е т т і
– б ұ л а л д ы н а л а
т а ң д а л ы п а л ы н ғ а н б е р і л г е н д е р д і м а г н и т т і к д и с к к е ж а з ы п ,
к о м п ь ю т е р ж а д ы н а р е т і м е н е н г і з у д і а й т а м ы з .
б е р і л г е н д е р д і
д а й ы н д а у
Е с е п т і ң н ә т и ж е с і н а л у ж ә н е о н ы т а л д а у – б ұ л а р н а й ы
м а м а н д а р д ы ң ж ұ м ы с ы .
О с ы к ө р с е т і л г е н 6 к е з е ң к ө б і н е с е ү л к е н ө н е р к ә с і п т і к
А л қ а р а п а й ы м
ж ә н е 6 ш ы к е з е ң д е р
ш е ш у к е з і н д е п а й д а л а н ы л а д ы .
е с е п т е р д і
е с е п т е р г е к ө б і н е с е 3 ш і ,
қ о л д а н ы л а д ы .
4 ш і
б е р і л г е н д е р д і
А л г о р и т м к о м а н д а л а р ы е с е п ш а р т ы н а қ а р а й к ү р д е л і
н е м е с е қ а р а п а й ы м б о л ы п б ө л і н е д і . Қ а р а п а й ы м к о м а н д а л а р ғ а :
м е н ш і к т е у ,
ш ы ғ а р у к о м а н д а л а р ы
ж а т а д ы . К ү р д е л і к о м а н д а л а р с ы з ы қ т ы қ , т а р м а қ т а л у ж ә н е
ц и к л д ы қ қ ұ р ы л ы м д а р д а н т ұ р а д ы .
С е р г і т у ж а т т ы ғ у л а р ы ( 2 м и н )
5) Ж а ң а т а қ ы р ы п т ы б е к і т у ( 1 0 1 5 м и н )
Т а п с ы р м а л а р м е н с ұ р а қ т а р :
е н г і з у ,
1 . Е с е п т і ң ш е ш у к е з е ң д е р і н а т а п ш ы қ ?
2 . Ә р к е з е ң д і т ү с і н д і р ?
3 . М ы с а л н е г і з і н д е е с е п т і ң ш е ш у к е з е ң д е р і н т ү с і н д і р і п
ш ы қ ?
Т а п с ы р м а № 1
Е к і с а н н ы ң ү л к е н і н т а б а т ы н а л г о р и т м қ ұ р у ( a ж ә н е b ) .
. Ж ұ м ы с д ә п т е р і ң е о р ы н д а .
Е с е п т і ш е ш у к е з е ң д е р і б о й ы н ш а о р ы н д а .
Т а п с ы р м а № 2 .
К в а д р а т т е ң д е у д і ң т ү б і р л е р і н т а б у а л г о р и т м і н қ ұ р у .
Ж ұ м ы с д ә п т е р і ң е о р ы н д а .
Е с е п т і ш е ш у к е з е ң д е р і б о й ы н ш а о р ы н д а .
1 н ұ с қ а 2 н ұ с қ а
2 x
2 + 2 0 x 1 = 0 x
6 ) С а б а қ т ы қ о р ы т ы н д ы л а у ж ә н е б а ғ а л а у
О қ у ш ы л а р ғ а Э Е М д е е с е п ш ы ғ а р у к е з е ң д е р і т у р а л ы н а қ т ы
7 . Ү й г е т а п с ы р м а § 1 . 1 0 , б е т . 3 1 3 3
К о м п ь ю т е р д е е с е п ш ы ғ а р у к е з е ң д е р і .
2 – 4 x + 8 = 0
м а ғ л ұ м а т б е р у .
ЭЕМ-да есеп шығару кезеңдерi: Қадам бөлiктерi.
ЭЕМ-да есеп шығару кезеңдерi: Қадам бөлiктерi.
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.