|
Білім беру ұйымының атауы |
«Үлкен Нарын ауылдық лицейі»КММ |
|||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|||||
|
Бөлім: |
Этника лық, әлеуметтік және саяси процестер |
|||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Уалиева А.А. |
|||||
|
Күні: |
|
|||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Этносаралық қатынастар: бейбіт өзара әрекеттестік тәсілдері |
|||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.2.4 -ұлтаралық қатынастарды реттеудегі халықаралық ұйымдар- дың рөлін талдау; 10.2.2.5 -қазіргі кездегі интеграциялық процестердің тиімділігін бағалау; 10.2.2.6 – ұлтаралық келісімнің қазақстандық үлгісінің мысалында этностар арасындағы бейбіт әрекеттестіктің мүмкіндігін дәлелдеу |
|||||
|
Сабақтың мақсаты |
- Қазақстан халқы Ассамблеясының этносаралық келісімді сақтаудағы рөлін түсіну және түсіндіру |
|||||
|
Сабақтың барысы |
||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
1. Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. оқушыларға сабақ пен оқу мақсаттарын т үсіндіру. II. Білімді жаңарту. - Қазақстан Республикасы Президентінің пікірінше, Қазақстан халқының айрықша ерекшелігі қандай? - Қазақстандықтардың төзімділігі, Толерантность казахстанцев, бейбітшілік пен келісімде өмір сүру қабілеті. - Қазақстан Республикасы Үкіметінің саясаты Қазақстан халқының бірлігін сақтауға қалай көмектеседі? - Қазақстан халқы Ассамблеясының құрылуы арқылы, әлемдік діндер съездерін өткізу, дін бостандығын сақтау, т.б. Оқушылар слайд арқылы сабақ тақырыбын және сабақ мақсаттарын анықтайды. |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады.
Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
|
Мадақтау
Бағалау критерийлерімен танысу. |
слайд |
||
|
Жаңа білім
|
Тапсырма.Саяси жүйедегі халықаралық ұйымдардың рөлін анықтау үшін тапсырмалар беремін. 1 тапсырма «Ойлан. Жұптас . Бөліс» әдісі арқылы оқушыларға оқулықтағы мәтіндерді оқыта, отырып, топтық жұмыс беру.. Зерттеу және талдау 1 жұп: Еуропадағы қауіпсіздік және ынтымақтастық ұйымы (ЕҚЫҰ 2 жұп: Ислам ыңтымақтастық ұйымы (ИЫҰ) 3 Жұп: Еуропалық Одақ (ЕО) 4 жұп: Шанхай ынтымақтастық ұйымы (ШЫҰ) 5жұп: Түрік мәдениетінің халықаралық ұйымы (Түріксой) 6 жұп:Еуразиялық экономикалық одақ (ЕЭО)
2-тапсырма Қазақстан халқы ассамблеясының міндеттерін анықтау; Блум түймедағы бойынша:
3-тапсырма Веер әдісі бойынша жаңа сабақ бойынша бір-біріне сұрақ қоя отырып ,сабақты пысықтау;
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды Оқушылар тапсырманы орындайды Дескриптор: Маңызды халақаралық ұйымдардың негізгі міндеттері мен қызметінің бағыттары жайында біледі Критерилері: аргумент келтіреді; Креативтілік танытады; қорытынды жасайды
Мұғалім мұқият тыңдап ,оқушыларлың ойын тұжырымдамасын бағалайды
Оқушылар дың түсінген түсінбегенін байқап бағалау |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады
«Ең үздік жауап»
«Кім шапшаң»
«Үздік жауап» |
Оқулық, А4
А4 қағаз блум схемасы салынган
Түсті қағаз, веер |
||
|
Бекіту |
Сабақты қорытындылау Үйге тапсырма эссе жазу, мазмұндау 202-207 бб |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка |
||
|
Кері байланыс |
-Нені білдім, нені үйрендім; -нені толық түсінбедім; -немен жұмысты жалғастыру қажет |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Бағалау критерийлерімен өз деңгейлерін бағалайды |
А4, конспект
|
||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.