ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Пәні: Қазақ әдебиеті
Сынып: 7 А
Сабақтың тақырыбы:«Көксерек» әңгімесінің тақырыбы мен жазушының ойтүйіні
Күні:17.01.2017
Сабақ негізделген оқу мақсаты
(мақсаттары)
Сабақ мақсаттары
Тілдік мақсат
Алдыңғы оқу
Жоспар
Мектеп: Әлімбет орта мектеп
балабақшасы
Мұғалімнің есімі: Аманжол П.Н.
Қатысқандар саны:
6
Қатыспаған
дар саны:0
Әңгімеге талдау жасату. Рухани адамгершілік сезімдері қалыптасқан тұлға дамуына ықпал ету.
Тіл байлығын дамыту.
Барлық оқушылар:
Әңгімені түсіндіре біледі. Кейіпкерлерге мінездеме бере алады және шығарманы талдай
алады.Сұрақтарға жауап бере алады. Тақырыбы мен идеясын аша біледі.
Оқушылардың басым бөлігі:
«Мен Көксерек болсам», «Мен Құрмаш болсам» сұрақтарына жуап бере алады
Кейбір оқушылар:
Шығарма бойынша қосымша ойларын айта алады.
Оқушылар:
Шығарманы жан жақты талдай алады.
Негізгі сөздер мен тіркестер:
Көксерек, Құрмаш, қасқырлар, ауыл адамдары, Қасен, Құрмаштың әжесі,орман.
Адам мен табиғат арасындағы байланыс пен қайшылық.
М.Әуезовтің өмірбаяны мен «Көксерек» әңгімесінің мазмұнын «сұрақжауап» әдісі
арқылы сұрау. Жоспарланған
Мұғалімнің әрекеті
Оқушының әрекеті
Бағалау –
Ресурстар
уақыт
Басталуы
Ортасы
Оқушылардың үйренгенін
тексеруді қалай
жоспарлайсыз?
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастырады. Оқушылар
арасында жағымды көңіл –
күй туғызады.
Үй тапсырмасын сұрайды.
Топқа бөледі.
Әңгіменің тақырыбы мен
идеясын сұрайды.
Дәптермен жұмыс
жүргізеді.
Бір – бірлеріне жақсы көңілкүй
тілейді.
Үй тапсырмасына байланысты
сұрақтарға кезекпен жауап береді.
Әңгіменің құрылымын талдайды.
Әр оптан топбасшысы
сайланады. Топтағы
оқушыларды бағалайды. Әр
тапсырма бойынша
оқушыларды бағалап
отырады.
АКТ, кеспе
қағаздар
Топқа бөлінеді.
Әңгіменің тақырыбы мен идеясын
ашады.
Топ басшыларының бағалауы.
АКТ, кубик,
парақтар,
маркерлер.
«Кубизм әдісі» арқылы
оқушыларға бірнеше
сұрақтар қояды.
«Ыстық орындық» әдісінде
әр топтан Құрмаш пен
Көксерек шығып
сұрақтарға жауап берулері
керек.
«Венн диаграммасы»
арқылы әр топқа адам мен
қасқырды, ауылдағы өмір
мен тағылықтағы өмірді
Кубиктің қай қыры түссе, сол
қырының сұрағына жауап
береді.
«Ыстық орындық» әдісінде әр
топтан бір оқушыдан шығып,
қарсы топтың сұрағына жауап
береді. Және өз ойын айтады.
«Венн диаграммасында» әр топ
өзіне берілген тапсырманы
белгілі уақытта орындап
шығады және түсіндіреді. салыстыру беріледі.
Аяқталуы
Сабақты бекіту.
Проблемалық сұрақтар
қою.
Қорыту.
Үй тапсырмасын беру.
«Көксерек – табиғаттың
тағы перзенті»
тақырыбында эссе жазу.
Кері байланыс.
(Рефлексия)
Бағалау парағын жинап
алып, күнделікке
қорытынды баға қояды.
Топ басшыларының
қорытынды бағалауы.
АКТ, стикерлер.
Проблемалық сұрақтарға жауап
береді.
Үй жұмысын күнделіктеріне
жазып алады.
Кері байланысты толтырып,
тақтаға іледі. Тарих, география.
Қауіпсіздік ережесі сақталды. АКТмен байланыс болды.
Оқушылар шығарманың тақырыбы мен идеясын аша білді. Жан – жақты талдай алды.
Мақсатқа жетті.
Оқушылар қызу жұмыс жасады.
Берілген уақыт ішінде үлгердім.
Барлық әдіс тәсілдер сәтті қолданылды.
Пәнаралық байланыс
Қауіпсіздік және еңбекті қорғау ережелері
АКТмен байланыс
Рефлексия
Бүгін оқушылар не білді? Олар мақсатқа
жетті ме?
Сыныптағы ахуал қандай болды?
Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді
болды ма?
Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?
Не сәтті болды?
Не сәтсіз болды? Неге?
Сабағымды жақсарту үшін не істей аламын?
«Коксерек» ангимесинин такырыбы мен жазушынын ой-туйини (7 класс, казак адебиети)
«Коксерек» ангимесинин такырыбы мен жазушынын ой-туйини (7 класс, казак адебиети)
«Коксерек» ангимесинин такырыбы мен жазушынын ой-туйини (7 класс, казак адебиети)
«Коксерек» ангимесинин такырыбы мен жазушынын ой-туйини (7 класс, казак адебиети)
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.