Сабақ жоспары
Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 4.3 Әр түрлі ортадағы электр тогы |
Мектеп: |
|||||||||||||||||||||
Күні: |
Мұғалім: |
|||||||||||||||||||||
Сынып: 10
|
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||||||||||
Сабақ тақырыбы: |
№8 Зертханалық жұмыс: «қыздыру шамының, резистордың және жартылайөткізгішті диодтың вольт-амперлік сипаттамасы». |
|||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
10.4.3.3 - шамның қылсымының, резистордың және жартылайөткізгішті диодтың вольт-амперлік сипаттамасын зерттеу; |
|||||||||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Қыздыру шамы, резистор және жартылайөткізгішті диодтағы кернеудің ток күшіне тәуелділігін зерттеу. |
|||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
|
|||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Оқушылар өздерінің түсініктерін көрсететін жаңа сөздерді пайдаланулары керек. Олар терминдерді түсіну және қолдану керек. Оқушылар графиктік әдіс арқылы электр тізбегінің элементтерінің электрлік қасиеттерін сипаттай алады. Арнайы пәндік лексика мен терминология: Вольт-амперлік сипаттама, тұрақты температурадағы металл өткізгіш, жартылайөткізгішті диод, қыздыру шамы, Ом заңы, Омдық емес өткізгіш |
|||||||||||||||||||||
Құндылықтарды дарыту |
- тапсырма мазмұны арқылы топтық және жұптық жұмыстар ұйымдастыруда қарым-қатынас мәдениетін дамыту (құрмет, ынтымақтастық, жауапкершілік); - сын тұрғысынан ойлана алатын, бәсекеге қабілетті ұрпақ тәрбиелеу. Жаһандық азаматтық: өз елімен бүкіл азамзат игілігі үшін қызмет ететін ұрпақ тәрбиелеу. |
|||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Ақпаратты интербелсенді тақта көмегімен презентациялау. |
|||||||||||||||||||||
Пән аралық байланыстар |
Химия курсынан иондар мен атомдардың құрылысын біледі.
|
|||||||||||||||||||||
Бастапқы білімі |
8 сынып: тұрақты электр тогы тізбегі, Ом заңы, электр тогының сипаттамалары, электр тізбегі элементтері, электр энергиясы мен қуаты, термисторлар мен фоторезисторлар. |
|||||||||||||||||||||
Сабақ барысы |
||||||||||||||||||||||
Сабақ бөлімдері |
Сабақ барысында жоспарланған іс-әрекеттер |
Ресурстар |
||||||||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин
|
Ұйымдастыру кезеңі. «Поздоровайся локтями» әдісі. Оқушылар сынып ішінде бір-бірлерімен шынтақтарын жанастыру арқылы амандасып, бір-бірлеріне жақсы сөз айтып көріседі. Бұл әдісін оқушылардың эмоционалдық және физикалық белсенділігін арттырады. Оқушылардың зейінін шоғырландыра отырып, коммуникативтік дағдыларын дамытады. |
|
||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы 5 мин
2 мин
30 мин |
Сабақтың тақырыбы, оқу мақсаттары мен бағалау критерийлерін талдау. Әдіс-тәсіл: Интербелсенді тақтада ұсынылған презентацияны қолданып мұғалім оқушылармен бірге оқу мақсаты мен бағалау критерийлерін талдайды және де оқушылар «Болжам» әдісінің негізінде сабақ соңындағы жетістіктері туралы болжам жасап, пікір білдіреді. Жұмыс түрі: Жеке жұмыс.
Оқушылармен электр құрылғылармен жұмыс жасау кезіндегі техникалық қауіпсіздік ережелерін талдау.
Жаңа тақырыпты меңгеру. Әдіс-тәсіл: Омдық және Омдық емес өткізгіштердің вольт-амперлік сипаттамаларын зерттеуге арналған зертханалық жұмыс ұйымдастыру. Жұмыс түрі: жұптық жұмыс. Бағалау: мұғалім кері байланысы, қалыптастырушы бағалау. Жаһандық азаматтық: оқушылармен жоғары кернеулі электр желісі мен трансформаторлардың тірі ағзаларға әсерін талдау. |
|
||||||||||||||||||||
Сабақ соңы 3 мин |
Рефлексия «Болжам» әдісінің негізінде мұғалім оқушылардан сабақ басында жасаған болжамдарының қаншалықты орындалғандығына талдау жасауларын сқрайды. |
|
||||||||||||||||||||
Саралау – оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз? |
Денсаулық
және қауіпсіздік
техникасының сақталуы |
||||||||||||||||||||
|
|
Сабақ барысында оқушылардың денсаулықтарын сақтау және жақсарту мақсатында сергіту сәттері ұйымдастырылады. Сергіту сәті сабақ жоспарына енгізілмейді және сабақтың кез келген бөлігінде қолданылуы мүмкін. |
||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба?
Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?
Жеткізбесе, неліктен?
Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?
Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен? |
Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. |
|||||||||||||||||||||
|
||||||||||||||||||||||
Жалпы баға Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпал ете алады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақ барысында сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістік/қиындықтары туралы нені білдім, келесі сабақтарда неге көңіл бөлу қажет?
|
||||||||||||||||||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.