Мектеп: Өскемен қаласы әкімдігінің «№32 орта мектебі» КММ Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Жарылкапова Аида Дузелбаевна Сынып: 7 Қатысқандар: Қатыспағандар:
|
||||||||
Сабақтың тақырыбы: |
«Берел мен Шілікті қорғандары» |
|||||||
Сабақтың мақсаты: |
Барлығы: тарихи жәдігерлердің өлке тарихындағы маңызын түсінеді. Көпшілігі: Берел қорғандары мен Шілікті қорғандарының ұқсастығы мен ерекшеліктерін салыстыра отырып ажыратады. Кейбіреуі: осы тақырыпта зерттеу жүргізіп, жоба әзірлейді. |
|||||||
Бағалау критерийі: |
Білу: Қорғандардың орналасқан жерін, табылған жәдігерлері туралы ақпаратты біледі.Түсіну: Жәдігерлердің өлкенің ғана емес адамзат үшін құндылығын түсінеді. Қолдану: Берел мен Шілікті қорғандарынан табылған жәдігерлерді салыстырады. |
|||||||
Пәнаралық байланыс: |
география, тарих |
|||||||
Алдыңғы білім: |
Берел мен Шілікті қорымдары жайлы 5-6 сыныптағы білімдерін еске түсіру. |
|||||||
Сабақтың жоспарлан-ған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Дерек-көз, ресурстар |
||||||
Сабақтың басы 4 минут
10минут
|
Ұйымдастыру. Жағымды психологиялық ахуал қалыптастыру. Алдыңғы білімді тексеру мақсатында Берел, Шілікті қорғандары жайлы білім деңгейін анықтап алу. Бейне-ролик көру «Берел қорғандары» (2 мин) «ДЖИГСО» стратегиясы арқылы талдау:
1. Әр оқушы бірінші мәтінмен жекелей танысып түсінеді. 2. Пікір алмасып, диалогқа «оқушы-оқушы» түседі. 3. Топта үздік түсіндірген оқушы сыныпқа түсіндіріп береді. Бағалау: «Ыстық-суық» Санамақ арқылы 3 топқа бөлу.
Әр тәсілдің ережесі еске түсіріледі, топтың ережесімен таныстырылады. Дескриптор: - Постердің тәсілге сай рәсімделуі. - Мазмұнының рөлге сай ашылуы. - Шебер сөйлеу өнері Қорғау-3 минут Топ-топты бағалайды
|
оқулық мәтіні, интернет-ресурс суреттер,
слайд№1
|
||||||
Кері байланыс
4 мин
|
«Керемет төрттік»
|
|
||||||
Саралау |
Бағалау |
Пәнаралық байланыстар. Денсаулық және қауіпсіздік техникасын сақтау. АКТ-ны қолдану. |
||||||
1. Шығыс-Қазақстан картасынан Шілікті, Берел қорымдары табылған жерлерді көрсету. 2. Жәдігерлердің макетін әзірлеп қорғау. 3. Аймақтық компонент «Беймәлім Берел» тақырыбына жоба әзірлеу. |
1. Қалыптастырушы бағалаудың формальді емес түрі арқылы: М:«Керемет жауап!» 2. Топ-топты бағалау (критерий бойынша) 3. «Ыстық-суық» |
Пәнаралық байланыс- тарих, география. интербелсенді тақта, документ-камера.
|
||||||
Сабақ бойынша рефлексия
|
|
|||||||
Қорытынды бағалау: Сабақта ең жақсы өткен екі нәрсе: - - Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не ықпал етер еді? - -
|
||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.