Менің атым Қожа "Сәйбек қарттың әңгімесі
Оценка 4.6

Менің атым Қожа "Сәйбек қарттың әңгімесі

Оценка 4.6
Домашнее обучение
pdf
11 кл +1
04.02.2021
Менің атым Қожа "Сәйбек қарттың әңгімесі
сабақ жоспары
Сәйбек қарттың әңгімесі.pdf

ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ  ЖОСПАРЫ

 

Бөлім: VI

Адамгершілік-асыл қасиет

Сабақтың  тақырыбы 

«Менің атым Қожа» повесінен үзінді. Сәйбек қарттың әңгімесі.

Күні: 

Мұғалімнің аты-жөні: Лесбаева М.М

Сынып: 5 сынып

Қатысқандар: 

Қатыспағандар: 

Сабақ  мақсаттары

Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттау (5.Т/Ж1).

Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалау (5.Б/С2).

Сабақ мақсаттары (Бағалау критерийі)

Оқушылардың барлығы әдеби шығарманы түсініп оқып,алған әсерін сипаттап айта алды. 

Оқушылардың көпшілігі әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады.

 Оқушылардың кейбірі кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады.

Бағалау критерийлері

         Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады.

         Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады.

         Әдеби шығарманы түсініп оқып,алған әсерін сипаттап айта алды. 

Тілдік мақсат

Негізгі сөздер мен тіркестер: Сәйбек қарт, Қожа, Сұлтан.

Диалог/жазылым үшін пайдалы тілдік бірліктер: менің ойымша, болуы мүмкін, өзгелердің пайымдауынша, тоқсан ауыз сөздің тобықтай

Құндылықтарға баулу

Зайырлы қоғам және жоғары руханият      

Пәнаралық байланыс

Өмірмен 

Алдыңғы оқу:    

«Менің атым Қожа» шығармасын біледі.

Сабақ барысы

Уақыт

Жоспарланған жаттығу түрлері

 

Реурстар

Сабақ басы

 

 

 

Ұйымдастыру кезеңі. Оқушылармен сәлемдесу. Көңіл күй бөлісу арқылы жағымды ахуал қалыптастыру.Үй тапсырмасын сұрау.

Қағаз қиындылары арқылы 4 топқа бөлу.

Қызығушылықты ояту.

Оқылымалды тапсырма.

«Көңілді доп» әдісі арқылы өткен тақырып бойынша оқушылар бір-біріне сұрақтар қою.

1.      Алдыңғы сабақта қандай үзіндімен таныстық?

2.      Сол үзіндімен танысқанда қандай сезімде

 ОӘК

материалдары,қағаз

қиындылары

 

 

 

«Көңілді доп» әдісі

болдыңдар?

 

 

 

Ортасы

 

3. Қожа неліктен педкеңеске түсті?

Жеке жұмыс.

1)      Қожа не себепті анасымен мектепке келді? (Қожаның тәртібіне байланысты педкеңес өткізілді).

2)      Неліктен Сәйбек қарт Қожаның әкесіне қарыздар?

(Әкесінің жорға күреңін абайсызда өлтіріп алуы).

3)      Қожаның әкесі неліктен Сәйбек қарттан жорға күреңнің құның сұрамаған? (Қожаның әкесі өте жомарт, парасатты, кеңпейілді кісі болған).

4)      Сәйбек қарттың Қожаға бұл әңгімені айту себебі неде? ( Қожаның тәртібіне, іс-әрекетіне көңілі толмағандықтан).

 

«Балық қаңқасы» арқылы үзіндіні талдайды. Топтық жұмыс.

 

Сұлтан туралы бейнеролик көру. Бейнеролик туралы сұрақтар қою арқылы Сұлтанның портретін, іс-әрекетін сипаттау.

1)      Сұлтан кім? Сұлтан қандай кейіпкер?

2)      Сұлтанның іс-әрекетіне сипаттама беріңдер?

3)      Сұлтанның бойында қандай қасиеттер бар?

 

 

 

«Болжау» әдісі

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

«Балық қаңқасы»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау критерийі

 

 

Дескриптор

 

 

Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады. Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады.

Әдеби шығарманы түсініп оқып,алған әсерін сипаттап айта алды.

1

Әдеби шығарманың жанрына қарай фабуласы мен сюжеттік дамуын сипаттай алады

2

Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады.

 

3

Әдеби шығарманы түсініп оқып,алған әсерін сипаттап айта алды.

  

Соңы

Рефлексия. «Бағдаршам» әдісі бойынша сабақты бағалайды.

Үйге тапсырма. «Менің атым Қожа» повесінен «Түбінде адам болатын бала» үзіндісін оқу.

 «Бағдаршам»

 

ОӘК материалдары

 

Бағалау

                                                     .Қосымша ақпарат                

«Артық болмас білгенің» айдарымен берілген мәліметті толықтырып айтады «Бес саусақ» әдісімен

Саралау

Тыңдалым материалы бойынша алған ақпаратты әңгімелеу

 

Рефлексия

Сабақ/оқу мақсаты шынайы ма?

Бүгін оқушылар не білді?

Мен жоспарлаған саралау шаралары тиімді болда ма?

Мен берілген уақыт ішінде үлгердім бе?

Мен жоспарыма қандай түзетулер енгіземін және неліктен?

Бағамдау

Қандай екі нәрсе табысты болды?  (оқытуда да, оқуда да)

Қандай екі нәрсе сабақты жақсарта алады?Сабақ барысында мен келесі сабағымды жетілдіруге көмектесетін тәсілдер туралы не білдім?

Жекелеген оқушыларды топтық жұмысқа тарту

 

 

 

 

 

ЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

ЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ

Бөлім: VI Адамгершілік-асыл қасиет

Бөлім: VI Адамгершілік-асыл қасиет

Ортасы 3. Қожа неліктен педкеңеске түсті?

Ортасы 3. Қожа неліктен педкеңеске түсті?

Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады

Кейіпкерлерді шынайы өмірмен салыстырып бағалай алады
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
04.02.2021