Пән: Сауат ашу
Күні: 27. 02. 2019 ж
Сынып: 1сынып
Сабақ тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары
(оқу бағдарламасына
сілтеме)
Сабақ мақсаттары
Бағалау критерийлері
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық
байланыстар
АКТ қолдану
дағдылары
Тілдік құзіреттілік
Мектеп: №19 орта мектеп
Мұғалімнің атыжөні: Исматова Ақбаян
Қатысқандар саны: 32
Қатыспағандар саны: 0
Ұлттық ойындар туралы не білемін? В дыбысы мен әрпі.
1.2.9.2 дыбыстардың сөздегі қызметін түсіну (ь, ъ
таңбалары, ф, в, ц, ч дыбыстары, ё, ю, я қосарлы
дыбыстары) және дұрыс оқу
1.2.1.2 оқудың түрлерін ( буындап оқу, жиі кездесетін
сөздерді тұтас оқу, түсініп оқу)
1.2.4.1 мұғалімнің көмегімен қарамақарсы мағыналы,
мәндес, көп мағыналы сөздердің мағыналарын ажырату
1.1.2.1 мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы
айтылғанын анықтау
1.1.4.1 мәтіннің мазмұнын тақырыбы немесе оның
иллюстрациясы бойынша болжау
1.3.9.2 мұғалімнің көмегімен сөздерді дұрыс тасымалдау,
тасымалдауға болмайтын сөздерді ажырату
1.3.11.1 сөйлемді бас әріптен бастап жазып,сөйлем
соңына тиісті тыныс
белгілерін қою
Барлық оқушылар: тыңдау барысында тілдік
бірліктерді (сөйлеу, сөз, сөйлем, мәтін) ажырату,
тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіндіреді.
Көптеген оқушылар: шығармашылыққа негізделген
сұрақтар қояды.
Кейбір оқушылар: Оқушыларға мәтінді оқу және
сөйлемдер жазудағы жаңа дағдыларын дамытуға және
қолдануға мүмкіндік туады.
тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз,
сөйлем, мәтін) ажырату, тыңдалған мәтіннің
мазмұнын түсіндіреді.
шығармашылыққа негізделген сұрақтар қояды.
тақырып бойынша ой қорыту жасай алады.
Оқуға, білімге деген қызығушылығын арттырып, еңбекке
баулу.
Жеке және топта жұмыс жасай алу, ынтымақтастық.
Интербелсенді тақта
Велосипед a bike
Автобус bus
Трамвай tram «Миға шабуыл» әдісі арқылы үй тапсырмасын сұрау
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Бастапқы білім
Сабақтың барысы
Сабақтың
жоспарланғ
ан кезеңдері
Сабақтың
басы
Сәлеметсіздер ме!
Здраствуйте!
Good moorning!
Ой қозғау.
Балалар, біз өткен сабақта сендермен қандай әріппен
таныстық? Ё
Дыбыс дегеніміз не?
Әріп дегеніміз не?
Дыбыстар неше түрге бөлінеді?
Дауысты және дауыссыз дыбыстардың айырмашылығы
неде?
Буын дегеніміз не? Шахтёр,монтёр сөзін буынға бөл
Ё қандай дыбыс? Оның басқа дыбыстардан қандай
айырмашылығы бар?
ҚБ: Мадақтау
Дескриптор:
Дыбыс пен әріпті ажырата алады;
Дыбыстардың екіге бөлінетінін біледі;
Дауысты дыбыс пен дауыссыз дыбыстың бір
Сабақтың
ортасы
бірінен айырмашылығын айтып бере алады;
Сөздерді буынға дұрыс бөле алады;
Ёё дыбысы дауысты дыбыс екенін біледі;
Балалар сендерге жұмбақ жасырайын.
Жұмбақтар жасыру.
1. Қосылса 1,3 арасы,
Қандай әріп қарашы? ( В )
2. Екі аяқты бір басты
Жүгіреді тым қатты. ( Велосипед )
3. Бірбірімен қорап үйлер тіркесіп,
Қос сүрлеумен әрі бері жүр көшіп. ( Вагон )
4. Арқасында ауыл жүр,
Ала тайым шауып жүр. ( Автобус ).
Балалар жұмбақтың шешуіндегі сөздерді бір сөзбен не
деп атаймыз?
Бұл сөздердің ішіндегі қандай әріппен таныс емеспіз?
Суреттер,
слайд,
плакаттар В дыбысы мен әрпін таныту жұмысы:
В әрпін көрсету: баспа және жазба түрі.
Балалар мынау ненің суреті?
– вагон сөзін буынға бөлу
– В дыбысы – дауыссыз дыбыс, көк түсті текшемен
белгілейміз.
– Баспа түрі қай жерде кездеседі?Ал жазба ше?
– В дыбысы 3 элементтен тұрады. В дыбысы сөздің
басында және ортасында кездеседі.
Қорытынды жасау:
В –дауыссыз дыбыс.Ол үш элементтен
тұрады.Оқулықпен жұмыс.
ҚБ: Бас бармақ арқылы бірбірін бағалау
Дескриптор:
Әріпті таниды;
Дауыссыз дыбыс екенін біледі;
Дыбыспен сәйкестендіре алады;
В дыбысынан келетін сөздерді атай алады;
Сергіту сәті АКТ
Сабақтың
соңы
Оқылым. Сөздерді буындап , жиі кездесетін сөздерді
тұтас оқу.
ҚБ: «Қол шапалақтау»
Дескриптор:
Сөздерді буындап оқи алады;
жиі кездесетін сөздерді тұтас оқи алады;
Оқулықпен жұмыс.
Ат жарысының жеңімпаздарына берілген заттың не екенін
жұмбақты шешу арқылы таба аласың.
Үй ішінде – бөлме,
Бөлме іші – көлде.
Түрлі ұсақ балық
Жүзді сайран салып.
«Аквариум»
Дескриптор:
Бейнежазба
Тақтамен
жұмыс,
сурет
Оқулықпен
жұмыс,
смайликтер Қарамақарсы мағыналы сөздерді,мәндес,көп
мағыналы сөздердің мағыналарын ажырата алады;
Мәтінді буындап, тұтас оқи алады;
Жұмбақтың шешуін таба алады;
ҚБ: «Смайлик»
В дыбысын топтастыру.
В әрпінен басталатын сөздер жазылған қима қағаздар.
ҚБ: Мадақтау
Дескриптор:
В дыбысынан келетін сөздерді атай алады;
В дыбысынан келетін сөздерді жаза алады;
Топтастырып көрсете алады;
Рефлексия
Бүгінгі сабақта болған көңіл – күйді бет – әлпеті
салынған суреттерді таңдау.
Түсінбедім Сұрағым бар Түсіндім
«В»
дыбысы
мен әрпі
суреті,
қима
қағаздар
Саралау :
Оқушылардың жас
ерекшелігімен жеке
қабілеттеріне байланысты
тапсырмалар орындату.
Бағалау:
1. Мадақтау
2. Басбармақ
3. Қол шапалақтау
4. Смайлик
5. Мадақтау
Денсаулық және қауіпсіздік
техникасының сақталуы:
Сергіту сәтін жасау кезінде
парталар мен орындықтардың
қауіпсіз орналасуын қадағалау.
Мугалимдерге арналган
Мугалимдерге арналган
Мугалимдерге арналган
Мугалимдерге арналган
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.