Пән: Сауат ашу
Ұзақ мерізімді жоспар бөлімі:
Күні:
Сынып: 1 «Ғ»
Сабақ тақырыбы:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Сабақтың
мақсаттары
Бағалау
критерийлері:
Тілдік мақсаттар:
Құндылықтарды
дарыту:
Пәнаралық
байланыстар:
АКТ қолдану
дағдылары:
Бастапқы білім:
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Мектеп: № 19 орта мектеп
Мұғалімнің атыжөні: Жолаева Жұлдыз
Қатысқандар саны:
Қатыспағандар саны:
Менің отбасым.
М дыбысы мен әрпі.
1.7 Тыңдалған материал бойынша өз пікірін айту
1.8 Берілген тақырыпқа әңгіме құрап айту
1.9 Сөздерді, дыбыстарды орфоэпиялық нормаларға сәйкес
дұрыс айту
Барлық оқушылар: Жаңа білімді меңгереді.
Көптеген оқушылар: Алған білімді өмірде қолдана алады.
Кейбір оқушылар: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші
сұрақтар арқылы талқылайды.
Айтылған сөздер мен сөйлемдердің көпшілігін дұрыс қайталай
алады.
Нақты сөйлеу арқылы, мәселені түсінгенін көрсете алады.
М дыбысы мен әрпі.
Оқушыларды бірбіріне деген құрмет көрсетуіне тәрбиелеу.
Топпен ұжымдық жұмысқа дағдылана алады.
Өнер, ана тілі сабағы
Интербелменді тақта, Аудиожазба , таныстырылым.
Сұрақжауап арқылы қорытындылау.
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Сабақтың басы
Ынтымақтастық
атмосферасын
қалыптастыру
5 минут
Қолдарыңды көтеріңдер – бір дейік.
Көп отырып, қатты шаршап жүрмейік.
Қолды создық, басты бұрдық – екі деп,
Қозғалыспен әрбір адам жетіледі.
Алға, артқа қарадық та – үш дедік.
Тағы жаңа жаттығулар істедік.
Түсірейік қолды төрт пен бесті айтып,
Отырайық көңілді енді марқайтып.
/Б.Бөрiбаев/
– Балалар, бірбіріміздің қолымыздан ұстап,
алақан арқылы жүректің жылуын сезініп
үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Шаттық шеңбері Сабақтың
ортасы
8 минут
Сергіту сәті
2 минут
Қызықты
тапсырма:
8 минут
Сабақтың соңы
2 минут
Жұмбақ шешу.
Қане, балалар, кім жұмбақ біледі?
1. Айранда бар, нанда жоқ,
Аюанда бар, малда жоқ. (а)
2. Базарда бар, қалада жоқ,
Бауларда бар, далада жоқ. (р)
3. Барда жоқ, жоқта бар,
Қарда жоқ, отта бар (т)
4. Түйе өркешін қарайық,
Ұқсайды оған қай әріп. (м)
5. «Майда» бар да, «шайда» жоқ,
«Менде» бар да, «сенде» жоқ. (м)
№1 Тыңдалым.
№2 Тыңдалым.
АКТ
а) Алдына әріп қосып айтыңдар.
... аға, ...ауа, ...апа, ...ақта, ...ана.
б) Артына әріп қосып айтыңдар.
Қол..., алаш..., шаш..., шар..., монша...
в) Сөзге буын жалға.
Ой..., мал..., ай..., қар..., ақ..., ара..., ал...
Рефлексия
Таныстырылым,
оқулықпен
жұмыс
Оқушылар би
билеп сергіп
қалады.
Оқулық,
дәптерлер.
Қосымша мәліметтер
Саралау
Қолдау көрсету.
Қабілеті жоғары
оқушылар айтылған
сөздер мен
сөйлемдердің
көпшілігін дұрыс
қайталай алады.
Бағалау
Оқушылар өздері жасаған бет
бейнелеріне қарап бірбіріне көңіл
күйлерін айтады. (қуанышты, көңілді,
көңілсіз, ашулы)
Пәнаралық байланыс
–
Өнер, ана тілі сабағы
Оқушыларды бір
біріне деген құрмет
көрсетуіне
тәрбиелеу.
Мугалимдерге арналган
Мугалимдерге арналган
Мугалимдерге арналган
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.