|
Білім беру ұйымының атауы |
«Үлкен Нарын ауылдық лицейі» КММ |
|||||||||||||
|
Пәні: |
Дүниежүзі тарихы |
|||||||||||||
|
Бөлім: |
Этника лық, әлеуметтік және саяси процестер |
|||||||||||||
|
Педагогтің аты-жөні: |
Уалиева А.А. |
|||||||||||||
|
Күні: |
|
|||||||||||||
|
Сынып: 10 |
Қатысушылар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||||||||||
|
Сабақтың тақырыбы: |
Қоғамның әлеуметтік ұйымдасуының тарихи формалары Социогенез туралы теориялардың алуан түрлілігі |
|||||||||||||
|
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаты: |
10.2.3.1 -тарихи процестерді түсіндіру үшін «социогенез», «формациялық әдіс», «өркениеттік әдіс» ұғымдарын қолдану; 10.2.3.2 -социгенездің теорияларын жүйелеу және тұжырымдау |
|||||||||||||
|
Сабақтың мақсаты |
Тарихи процестерді анықтау;«Формациялық» және «өркениеттік көзқарастардың» ерекшеліктерін сипаттау;салыстырады және жалпы және айырмашылықтарды айқындау |
|||||||||||||
|
Сабақтың барысы |
||||||||||||||
|
Сабақтың кезеңі//уақыты |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||
|
Ұйымдастыру Өзін-өзі тексеру
Өткен білімді еске түсіру
|
Ой қозғау шығыс және батыстық ақыл-ойдың ерекшеліктері туралы суретті талқылау«социогенез» ұғымына анықтама беріңіз СОЦИОГЕНЕСС (латын тілінен - қоғам және грек тілінен.) Genesis - шығу тегі, пайда болуы - eng. әлеуметтік-генезис; Созиогенез.1. Қоғамның пайда болуы. 2. Қоғамның тарихи және эволюциялық қалыптастыру үдерісі
Сабақтың мақсаты мен зерттеу бағытын анықтау |
Оқушылар өз ойларын ортаға салады. Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу
|
мадақтау |
|
||||||||||
|
Жаңа білім
|
Мәтінмен жұмыс Әлеуметтік прогресс теориясын талқылау:
1-тапсырма Оқушылар фактілерді жинақтап, адамзат қоғамының даму заңдарын неғұрлым толық түсіндіретін теориялар туралы қорытынды жасауды ұсыныңыз
2-тапсырма Ұсынылған кескіндерді уақыт шкаласына орналастырыңыз. Олар қандай мемлекеттердің белгілері?
|
Мәтінмен жұмыс Мәтіннен негізгі идеяны анықтайды
Оқушылар фактілерді жинақтап, адамзат қоғамының даму заңдарын неғұрлым толық түсіндіретін теориялар туралы қорытынды жасайды |
ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады «Ең үздік жауап»
«Алақан-жұдырық»
«Жұлдызшалар»
|
Ақпараттық мәтін
Тақырыптық кесте
суреттер
|
||||||||||
|
Бекіту
|
Сабақты қорытындылау Оқушылардың назарын қаншалықты сабақтың мақсатын, оқу мақсатын және бағалау критерийлеріне аударып,оқушылардың өз деңгейлерін бағалауға мүмкіндік беріп, қандай қосымша жұмыс істеу қажеттілігін анықтаңыз. Үйге тапсырма Социогенез туралы теориялардың алуан түрлілігі |
Сабақтың тақырыбын қорытындылау |
«Ең үздік жауап» |
Ақпараттық карточка
|
||||||||||
|
Кері байланыс |
“Идеялар себеті” Бүгінгі тақырыпта алған мәлімметірм. Сабақта қиын болған тұстар |
Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін, не білгенін жазады |
Оқушылар бағалай критерийлерімен бағалайды |
А4, конспект |
||||||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.