ПЛАН ЗАНЯТТЯ № 8 Тема Конкуренція і підприємництво

  • docx
  • 11.10.2021
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала 09Щ.docx

ПЛАН ЗАНЯТТЯ  № 8

Тема                         Конкуренція  і  підприємництво                                                                      

Мета заняття:

методична                     удосконалення  основи   раціонального  економічного мислення   у  студентів і здатність  до нестандартних  рішень на   основі   інноваційних  педагогічних  технологій                             

дидактична          забезпечити засвоєння основних знань з теми: понять та їх визначення; розвивати логіку мислення; формувати навички самостійної, пошукової роботи; стимулювати розвиток та уміння студентів аргументувати свою відповідь                        

виховна    виховувати культуру спілкування та розвиток студентів на занятті

Вид заняття: лекція

Тип заняття:                                лекція - діалог                                                    

Методи та форми:                   евристична   бесіда                                                 

Міждисциплінарні зв’язки:

забезпечуючи:     Історія, Соціологія,  Математика, Економічна теорія          

забезпечувані                         економічні   дисципліни                                       

Технічні засоби навчання:                 конспект                                                 

Методичне забезпечення:             тести, навчальні  посібники                                                                                               

 

Література:

 

Основна:

1 Варналій З.С, Сизоненко В.О. Основи підприємницької діяльності. Підручник – Київ.: «Знання-України», 2004.

2  Іванюта С.М., Іванюта В.Ф.  Підприємництво та бізнес-культура. Навчальний посібник – К.: «ЦУЛ», 2007

Допоміжна:

 

1 Мочерний С.В., Устенко О.А., Чеботар С.І. Основи підприємницької діяльності. – К.: Видавничий центр «Академія», 2001.

ЗМІСТ І ХІД ЗАНЯТТЯ

 

1 Організаційна частина

     - відмітка в журналі відсутніх;

     - перевірка готовності до заняття студентів, аудиторії, обладнання;

     - перевірка виконання д/з черговими (консультантами).

 

2 Актуалізація опорних знань.

    2.1  Фронтальна бесіда ( інший засіб діагностики).

    2.2   Аналіз відповідей студентів, виставлення оцінок у журнал.

 

3 Викладання нового матеріалу.

    3.1 Тема заняття.

    3.2 Мотивація вивчення теми.

З'ясування суті ринкової системи господарювання нерозривно пов'язане з таким досить поширеним у господарському житті по­няттям, як «конкуренція». Цей термін вживається в економіці як синонім суперництва учасників ринкових відносин за найкращу реалізацію своїх інтересів. Серед учасників чільне місце займають підприємці. У своїй діяльності вони зіставляють власні інтереси з інтересами інших учасників ринкової системи. Тож конкуренція, як складова ринкового механізму господарювання, багато в чому визначає ціни, обсяги і структуру ринку споживчих благ та послуг, взаємодію виробників і споживачів. У свою чергу, підприємництво, як особливий тип господарювання, реалізує свою інноваційну, творчу природу лише за умов існування конкурентного середо­вища. Це дає підстави розглядати конкуренцію як засіб реалізації підприємництва, що і становить провідну ідею теми.

 

    3.3 Мета (для чого вивчаємо тему).

Розкрити економічну суть конкуренції в рин­кових умовах господарювання. Визначити які функції виконує конкуренція в підприємницькій діяльності. З’ясувати чому конкуренція не є ідеальною формою економіч­них відносин? У чому полягають її недоліки?

 

    3.4 План вивчення нового матеріалу.

1 Суть та основні функції конкуренції

2 Види конкуренції та їхня роль у розвитку підприємництва

3 Конкурентоспроможність підприємства

4 Державне регулювання конкуренції

 

3.5 Виклад нового матеріалу. 

 

4 Закріплення нового матеріалу. (Вказати засоби діагностики)

5 Підсумки заняття.

6 Домашнє завдання.