Презентация по физике? на тему;Дененің еркін түсу үдеуін өлшеу
Оценка 4.9

Презентация по физике? на тему;Дененің еркін түсу үдеуін өлшеу

Оценка 4.9
Образовательные программы +2
docx
физика
9 кл
17.02.2018
Презентация по физике? на тему;Дененің еркін түсу  үдеуін өлшеу
САБАҚ: Ашық сабақ Мектеп: № 25 Г. Титов жом Күні:19.05.2017ж Мұғалімнің аты-жөні: С.Кумекоа Сынып: 8 «Ә» сынып Қатысқандар саны: Қатыспағандар саны: Сабақ тақырыбы Оптикалық аспаптар.Көз оптикалық жүйе Оқу мақсаттары Оптикалық аспап түрлерін ажырата алу.Көз оптикалық жүйе Сабақ мақсаттары Барлық оқушылар: Оптикалық аспаптар түрін біледі Көптеген оқушылар: оптикалық аспаптар мен формуласын есептер шығаруда қолданады Кейбір оқушылар: деңгейлік тапсырмаларды орындайды Тілдік мақсаттар Оқушылар істей алады:оптикалық аспаптармен жұмыс жаай алады Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:аспап,оптика Диалог пен жазуға пайдалы сөз тіркестері: Ойлау дағдыларының деңгейлері Білу,түсіну,қолдану Бағалау критерийлері Критериилер бойынша Құндылықтарды дарыту Ізденімпаздыққа,шапшаңдыққа Пәнаралық байланыстар Химия,математика АКТ қолдану дағдылары, ресурстар Интерактивті тақта,электронды оқулық Бұған дейін алынған білімктп
ашық сабақтар.docx

 

 

 

 

№ 25 Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі»

коммуналдық мемлекеттік мекемесі

 

 

 

 

 

 

Ашық сабақ

 

 

 

 

 

Дененің еркін түсу  үдеуін өлшеу

 

 

9  сынып

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Пән мұғалімі:          С.Кумекова

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақ жоспары

САБАҚ: Ашық сабақ

Мектеп: № 25 Г. Титов жом

Күні:19.05.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні:   С.Кумекоа

Сынып: 8  «Ә» сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар  саны:

Сабақ  тақырыбы

Оптикалық аспаптар.Көз оптикалық жүйе

 

 

Оқу мақсаттары

Оптикалық аспап түрлерін ажырата алу.Көз оптикалық жүйе 

 

Сабақ мақсаттары

Барлық  оқушылар: Оптикалық аспаптар түрін біледі

 

Көптеген оқушылар: оптикалық аспаптар мен формуласын есептер шығаруда қолданады

 

Кейбір  оқушылар: деңгейлік тапсырмаларды орындайды

 

 

Тілдік  мақсаттар

Оқушылар істей алады:оптикалық аспаптармен жұмыс жаай алады

 

Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:аспап,оптика

 

Диалог пен жазуға  пайдалы сөз тіркестері:

 

 

Ойлау дағдыларының деңгейлері

 

Білу,түсіну,қолдану

Бағалау

критерийлері

 

Критериилер бойынша

 

 

Құндылықтарды  дарыту

Ізденімпаздыққа,шапшаңдыққа

 

Пәнаралық  байланыстар

Химия,математика

АКТ қолдану  дағдылары, ресурстар

 

Интерактивті тақта,электронды оқулық

Бұған дейін алынған білім

 

 

 

Сабақ  барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған  іс- әрекет

 

Сабақтың басталуы

10 мин       

 

 

 

 

Оқушылармен сәлемдесу

Ұйымдастыру, зейіндерін аудару. Оқушыларды топқа бөлу.

Үй тапсырмасын сұрау, бекіту

 

І.Ұйымдастыру (2 минут)

1.1.   Сәлемдесу

1.2.   Сынып оқушыларына  жағымды ахуал туғызу

1.3.   Түгелдеу

1.2. Топқа бөлу (1,2,3 сандары  арқылы  3 топқа бөлінеді)

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (5  минут)

1.    Линзалар  жайында не білесіңдер?

2.    Линзада кескін алу жайында не білесің?

ІІІ. Талқылау үшін сұрақтар беріледі (2 минут)

1.    Оптикалық аспаптар  жайында не білесіңдер?

2.    Көз  жайында не білесің?

ІҮ. Топтық жұмыс  (15 минут)   

          Сіздің тобыңызда 5  рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт  сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді:    

          Берілген мәтінді оқып, топпен бірлесе отырып, талқылайды және әр топтың бақылаушысы  жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді.                                                                                                                                                         

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

25 мин

 

Экранда  нәрсенің үлкейтілген шын кескінін алуға арналған оптикалық аспаптарды проекциялық аспаптар немесе аппараттар деп атайды.

Проекциялық аппараттың оптикалық құрылысының сұлбасы:

Механика 028

3-ойыс айна

К-конденсор –жазықдөңес линзалар жүйесі.

Д-диапозитив

О-объектив.

Фотоаппараттың құрылысының оптикалық сұлбасы:

Механика 028

 

 

Лупа –бұл шыныдан жасалған қосдөңес, қысқа фокусты линза.

Механика 029

Фокус аралығы азайған сайын линза көбірек үлкейтеді.

Микроскоп –күрделі оптикалық аспап.

Микроскоптың құрылысының оптикалық сұлбасы:

Механика 029Механика 029

   Телескоптың түрлері: телескоп-рефрактор, телескоп-рефлектор

Көздің құрылысы:

Механика 030

 

 

Торламада кескіннің өлшемі – нәрсенің өлшеміне және одан торламаға дейінгі қашықтыққа, яғни нәрсеге қарау бұрышына байланысты. Бұл бұрышты көру бұрышы

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың соңы

10мин

 

   Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады.

Топ пікірлерін тыңдау.

Ү. Топтық    жұмыс (суретпен жұмыс) (5 минут)

Механика 030

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

Саралау  Дифференциация – Сіз оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай  тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

Пайымдаулар (Рефлексия)

Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма?

Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?

Оқыту атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме?

Мен уақыттық кестені ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бағамдау

Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?

1..

2.

Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?

1:

2:

Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?

 

 

 

Бағалау критерийлері

 

                         Дескриптор

Балл

1

Кәм жылдам әдісі

 

1

 

1

 

1

2

Көз құрылысы

 

1

 

1

 

1

3

 

 

1

 

 

 

 

 

Жалпы  балл

 

 

 

                                        Тексерілді:                                                    ДОЖЖО     

 

 

Сабақ жоспары

САБАҚ: Ашық сабақ

Мектеп: № 25 Г. Титов жом

Күні:19.05.2017ж

Мұғалімнің аты-жөні:   Р.Айходжаева

Сынып: 9  «А» сынып

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар  саны:

Сабақ  тақырыбы

Дененің еркін түсу үдеуін өлшеу 

 

Оқу мақсаттары

Дененің еркін түсу үдеуін өлшеуді үйрену

Сабақ мақсаттары

Барлық  оқушылар: Дененің еркін түсу үдеуін біледі

 

Көптеген оқушылар: тапсырманы орындайды

 

Кейбір  оқушылар: деңгейлік тапсырмаларды орындайды

 

 

Тілдік  мақсаттар

Оқушылар істей алады:дененің еркін түсуін өлшеуді үйренеді

 

Пәнге қатысты лексика мен терминологиясы:аспап,оптика

 

Диалог пен жазуға  пайдалы сөз тіркестері:

 

 

Ойлау дағдыларының деңгейлері

 

Білу,түсіну,қолдану

Бағалау

критерийлері

 

Критериилер бойынша

 

 

Құндылықтарды  дарыту

Ізденімпаздыққа,шапшаңдыққа

 

Пәнаралық  байланыстар

Химия,математика

АКТ қолдану  дағдылары, ресурстар

 

Интерактивті тақта,электронды оқулық

Бұған дейін алынған білім

 

 

 

Сабақ  барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

 

Сабақтағы жоспарланған  іс- әрекет

 

Сабақтың басталуы

10 мин       

 

 

 

 

 

 

 

 

Сабақтың ортасы

25 мин

 

І.Ұйымдастыру (2 минут)

1.4.   Сәлемдесу

1.5.   Сынып оқушыларына  жағымды ахуал туғызу

1.6.   Түгелдеу

1.2. Топқа бөлу (1,2,3 сандарына байланысты 3 топқа бөлінеді)

ІІ. Үй тапсырмасын сұрау (4  минут)

  1. Дененің салмағы дегеніміз не?
  2. Асқын салмақ дегеніміз не?
  3. Салмақсыздық дегеніміз не?

ІІІ. Қажетті құралдарды таныстыру (3 минут)

өлшеуіш таспа,  науа, шар, қысқышы бар тұрғы, металл цилиндр.

ІҮ. Топтық жұмыс (20 минут)   

          Сіздің тобыңызда 5  рөлді: лидер, баяндамашы, хатшы, уақыт  сақшысы және бақылаушыларды анықтаңыз. Жұмыс төмендегідей жоспармен жүреді:   

          Берілген құралдарды  топпен бірлесе отырып, тапсырманы орындайды және әр топтың бақылаушысы  жасаған жұмыстарға сәйкес бақылау парағын жүргізеді.

Бақылаушының  бағалау парағы

 

 

 

 

Сабақтың соңы

10мин

 

   Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады.

Топ пікірлерін тыңдау.

Ү. Топтық    жұмыс (суретпен жұмыс) (5 минут)

 

 

 

 

 

 

 

 

Қосымша ақпарат

Саралау  Дифференциация – Сіз оқушыларға көмектесуді қалай жоспарлайсыз? Неғұрлым қабілетті оқушыларға қандай  тапсырмалар беруді жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

 

 

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін тексеруді қалай жоспарлайсыз?

 

 

 

 

 

Пайымдаулар (Рефлексия)

Оқытудың/сабақтың мақсаттарына қол жеткізілетіндей болды ма?

Бүгін оқушылар не нәрсеге үйренді?

Оқыту атмосферасы қандай болды?

Дифференциацияны жүзеге асыру қолдан келді ме?

Мен уақыттық кестені ұстандым ба? Мен жоспардан қандай ауытқушылықтар жасадым және неліктен?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Қорытынды бағамдау

Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?

1..

2.

Сабақты жақсартуға ықпал ететіндей екі жайтты атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)?

1:

2:

Мен сынып пен жекелеген оқушылар туралы жаңа нені білдім және бұл менің келесі сабағымды өткізуіме қалай әсер етеді?

 

 

 

Бағалау критерийлері

 

                         Дескриптор

Балл

1

Кәм жылдам әдісі

 

1

 

1

 

1

2

Көз құрылысы

 

1

 

1

 

1

3

 

 

1

 

 

 

 

 

Жалпы  балл

 

 

 

                                        Тексерілді:                                                    ДОЖЖО     


 

Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Г.Титов атындағы жалпы орта мектебі» коммуналдық мемлекеттік мекемесі

Сабақ жоспары САБАҚ: Ашық сабақ

Сабақ жоспары САБАҚ: Ашық сабақ

Оптикалық аспаптар жайында не білесіңдер? 2

Оптикалық аспаптар жайында не білесіңдер? 2

Сабақтың соңы 10мин Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады

Сабақтың соңы 10мин Әр оқушы өзіне жүктелген рөлдің міндеттерін атқарады

Сабақ жоспары САБАҚ: Ашық сабақ

Сабақ жоспары САБАҚ: Ашық сабақ

Сабақтың ортасы 25 мин І

Сабақтың ортасы 25 мин І

Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)? 1

Неғұрлым жемісті екі сәтті атаңыз (сабақ беруде де, оқытуда да)? 1
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
17.02.2018