Мақсаты: Оқушылардың сабақта алған білімдерін іс – жүзінде қолдана білуге үйрету; Оқушылардың ойлауын дамыту, есептеу дағдыларын жетілдіру; Өз бетінше тапсырмаларды орындап, нәтижеге жете білуге тәрбиелеу.
Түрі: дамытушылық;
Әдісі: сөздік, ізденушілік, өз бетінше жұмыс.
Көрнекілігі: оқулық, сызбалар, математикалық жұмбақтар.
Сабақ барысы:
І. Психологиялық дайындық.
ІІ. Өткенді қайталау.
Балалар, біздің бүгінгі сабағымызға қонақтар келіп отыр. Біз қонақтарды тәрбиелі тәртібімізбен, білімімізбен қарсы алып, шығарып салуымыз керек.
Қане, сабаққа дайындығымызды бастайық.
Бір-бірімізге қарайық,
Қолымызды алайық.
Сәттілік тілеп-ап,
Сабағымызды бастайық.
Балалар, біз математика пәнінен тапсырмаларды орындағанда қандай ережелерді есте сақтауымыз керек?
1. Есептің мазмұнын түсініп оқу.
2. Есептің шартын жазу.
3. Өрнек құру.
4. Жауабын жазу.
Қане, балалар, бәріміз тақтаға назар аударайық.
«Кім жылдам?» ойыны.
2 20 12
24 4 5
10 6 8
Шаршы торкөздеріне сандардың көбейтіндісі тігінен де, көлденеңнен де 480-ге тең болатындай сандар жаз.
Логикалық тапсырмалар: «Ойлан, тап!»
1. Егер ең үлкен үш таңбалы санға ең кіші бір таңбалы натурал санды қосып, нәтижені 10 есе кемітсе және шыққан саннан ең үлкен бір таңбалы санды шегерсе, әжейдің жасы шығады. Әжей неше жаста?
Жауабы: Әжей 91 жаста.
2. Бірінші шатырда х көгершін, ал екіншісінде 15 көгершін қонып отыр еді. Бірінші шатырға тағы 2 көгершін келіп қонғанда, екі шатырдағы көгершіндердің саны бірдей болды. Бастапқыда бірінші шатырда неше көгершін қонып отыр еді?
Жауабы: 13 көгершін.
Үй тапсырмасын орындау.
Балалар, үй тапсырмасын орындайық.
Дәптерімізді ашайық,
Салақтықтан қашайық.
Қолға қалам алайық,
Көркем етіп жазайық.
Балалар, үйге қандай тапсырма берілді?
90 бет №6 есеп
28:2=14 57:2=28 (1 қалдық)
82:2 =41 75:2=37 (1 қалдық)
20:2 =20 7:2=3 (1 қалдық)
50:2=25
80:2=40
8:2=4
Қазақ тілі
192 бет 38-жаттығу
Балалар әсерлі әңгімені ұйып тыңдады. Оқушылар пайдалы жұмыс істеді. Назым гүлді көйлек алды. Малды шөпті жерге жаю керек.
Сергіту:
Логикалық сұрақтар
1. Көшеде екі әкесі, екі баласы, және атасы немересімен қыдырып жүр. Көшеде неше адам жүр?
Жауабы: үшеу
2. Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
Жауабы: жоғары
3. Қараңғы бөлмеде майшам мен керосин лампасы бар. Бірінші не жағасыз?
Жауабы: шырпы
4. Суға қай кезде қолды кесіп алуға болады?
Жауабы: егер оны мұз етіп қатырса
Қосымша жұмыс: математика пәнінен
1. Мысал түрінде шығар:
8600х4
3888:3
48162:3
2. Есепті шығар.
Сатуға 5 тонна қарбыз әкелінді. Бірінші күн 1975кг қарбыз сатылды,ал екінші күні 200кг қарбыз артық сатылды. Үшінші күні неше килограмм қарбыз сатылды?
3. Ені 6см,ал ұзындығы 3см артық тіктөртбұрыш сыз. Бұл тіктөртбұрыштың периметрі мен ауданын тап.
4.Салыстыр:
60ц 40кг*640 кг
15км 200м * 1502м
Сабақты қорытындылау.
Сендерге сабақ ұнады ма?
Балалар, қандай тапсырмалар сендерге ұнады? (Оқушылардың жауаптары тыңдалады)
Өзіндік дайындық.docx
А. Байтұрсынов атындағы толық ұзартылған күн тобымен жұмыс
жасайтын
бастауыш гимназия
Өзіндік дайындық
Тақырыбы:
(математика)
Өткізген: Қалмағанбетова Д.Б
4 «А» сыныбы
Арқалық қаласы
2017-2018 оқу жылы
Мақсаты: Оқушылардың сабақта алған білімдерін іс – жүзінде қолдана білуге үйрету; Оқушылардың
ойлауын дамыту, есептеу дағдыларын жетілдіру; Өз бетінше тапсырмаларды орындап, нәтижеге жете
білуге тәрбиелеу. Түрі: дамытушылық;
Әдісі: сөздік, ізденушілік, өз бетінше жұмыс.
Көрнекілігі: оқулық, сызбалар, математикалық жұмбақтар.
Сабақ барысы:
І. Психологиялық дайындық.
ІІ. Өткенді қайталау.
Балалар, біздің бүгінгі сабағымызға қонақтар келіп отыр. Біз қонақтарды тәрбиелі
тәртібімізбен, білімімізбен қарсы алып, шығарып салуымыз керек.
Қане, сабаққа дайындығымызды бастайық.
Бірбірімізге қарайық,
Қолымызды алайық.
Сәттілік тілепап,
Сабағымызды бастайық.
Балалар, біз математика пәнінен тапсырмаларды орындағанда қандай ережелерді есте
сақтауымыз керек?
1. Есептің мазмұнын түсініп оқу.
2. Есептің шартын жазу.
3. Өрнек құру.
4. Жауабын жазу.
Қане, балалар, бәріміз тақтаға назар аударайық.
«Кім жылдам?» ойыны.
2
24
10
20
4
6
12
5
8
Шаршы торкөздеріне сандардың көбейтіндісі тігінен де, көлденеңнен де 480ге тең болатындай
сандар жаз.
1. Егер ең үлкен үш таңбалы санға ең кіші бір таңбалы натурал санды қосып, нәтижені 10 есе
Логикалық тапсырмалар: «Ойлан, тап!»
кемітсе және шыққан саннан ең үлкен бір таңбалы санды шегерсе, әжейдің жасы шығады. Әжей
неше жаста?
Жауабы: Әжей 91 жаста.
2. Бірінші шатырда х көгершін, ал екіншісінде 15 көгершін қонып отыр еді. Бірінші шатырға тағы
2 көгершін келіп қонғанда, екі шатырдағы көгершіндердің саны бірдей болды. Бастапқыда
бірінші шатырда неше көгершін қонып отыр еді?
Жауабы: 13 көгершін.
Үй тапсырмасын орындау.
Балалар, үй тапсырмасын орындайық.
Дәптерімізді ашайық,
Салақтықтан қашайық.
Қолға қалам алайық,
Көркем етіп жазайық.
Балалар, үйге қандай тапсырма берілді?
90 бет №6 есеп
28:2=14 57:2=28 (1 қалдық)
82:2 =41 75:2=37 (1 қалдық) 20:2 =20 7:2=3 (1 қалдық)
50:2=25
80:2=40
8:2=4
Қазақ тілі
192 бет 38жаттығу
Балалар әсерлі әңгімені ұйып тыңдады. Оқушылар пайдалы жұмыс істеді. Назым гүлді көйлек алды.
Малды шөпті жерге жаю керек.
Сергіту:
Логикалық сұрақтар
1. Көшеде екі әкесі, екі баласы, және атасы немересімен қыдырып жүр. Көшеде неше адам жүр?
Жауабы: үшеу
2. Допты лақтырғанда, доп сол ізімен кері қайту үшін оны қалай лақтыру керек?
Жауабы: жоғары
3. Қараңғы бөлмеде майшам мен керосин лампасы бар. Бірінші не жағасыз?
Жауабы: шырпы
4. Суға қай кезде қолды кесіп алуға болады?
Жауабы: егер оны мұз етіп қатырса
Қосымша жұмыс: математика пәнінен
1. Мысал түрінде шығар:
8600х4
3888:3
48162:3
2. Есепті шығар.
Сатуға 5 тонна қарбыз әкелінді. Бірінші күн 1975кг қарбыз сатылды,ал екінші күні 200кг қарбыз
артық сатылды. Үшінші күні неше килограмм қарбыз сатылды?
3. Ені 6см,ал ұзындығы 3см артық тіктөртбұрыш сыз. Бұл тіктөртбұрыштың периметрі мен ауданын
тап.
4.Салыстыр:
60ц 40кг*640 кг
15км 200м * 1502м
Сабақты қорытындылау.
Сендерге сабақ ұнады ма?
Балалар, қандай тапсырмалар сендерге ұнады? (Оқушылардың жауаптары тыңдалады) Қорытынды тұжырым:
4 «А» сынып оқушыларымен математика пәні бойынша өзіндік дайындық
сабағы өткізілді. Сабаққа ұстаздар, жас мамандар қатысты. Сабақ психологиялық
дайындықтан басталды. Оқушылар математика пәні бойынша алған білімдерін сабақта
тиімді қолдана білді. Сабақ өз мақсатына жетті.
Пысықтауға арналған жаттығулар
Пысықтауға арналған жаттығулар
Пысықтауға арналған жаттығулар
Пысықтауға арналған жаттығулар
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.