9 cынып информатика пәні мұғалімдеріне арналған сабақ жоспары пайдалануға болады. Қауіпсіз техникасы ережесі туралы сабақ жоспары. Күнтізбелік жоспар бойынша бірінші сабақ . Информатика пәні мұғалімдеріне сабаққа қолдануға өте ынғайлы барлығы толық түсінікті жазылған анық шрифпен 14 қолдануға рұқсат. жақсы материал
17.docx
САБАҚ ЖОСПАРЫ
«Бекітемін»
________________
Оқу
ісінің меңгерушісі
«___________» ________20 ж
Пән аты: Информатика
Класы: 9 «А», 9 «Б», 9 «В», 9 «Г»
Сабақтың тақырыбы : Символдық мәліметтермен жұмыс істеу тәсілдері.
Символ
мәліметтерді енгізу. Паскаль тілінде мәтіндік ақпаратты
өндеу.
Сабақтың мақсаты:
түрлерін пайдалана отырып,есептер шығаруға,прогрмма құруға
дағдыландыру.
Білімділік : Оқушыларды символдық шаиалариен орындалатын амал
Дамытушылық: Символдық мәліметтерді Паскаль тілінде
программалау арқылы өңдеу тәсілдерін жүзеге асырып, оқушылардың логикалық
өрістерін дамыту
Тәрбиелік: Оқушыларды ұқыптылыққа,жинақтылыққа, өзін-өзі
компьютердің алдындаұстай білу, тәрбиелеу
Сабақтың түрі : практикалық сабақ
Сабақтың барысы:
1. Ұйымдастыру
2. Өткен сабақты қайталау
3. Компьютермен жұмыс
4. Сабақты бекіту
5. Үйге тапсырма
Өткен тапсырма бойынша тест сұрақтары
1.
Нақты X айнымалысын сипаттау:
А) Var x : integer; В) Var x : real:
С) Var x : array (1..n)of real; Д) Var x : array (1..n)of integer Е) X of
real2. Символдық айнымалылар Паскаль тілінде...типіне жатады?
А) integer; В)real; С)string: Д)array(1..n)of string: Е)char:
3. Егер L-бүтін,S-тұрақты,P- нақты сандар болса,VAR түйінді сипаттаймыз?
А) Var : p : integer; L: real; const S=2;
B) const S=2: Var L: integer; p: real:
C) const S:=2; l ; integer; p: real;
Д) label s:=2: l: integer; p: real;
E) Var const s:=2 : l : integer; p: real:
4. LENGTH (S) функциясы...
А) S жолдық айнымалысының таңбасының санын есептеу
В) S жолдық айнымалысын кері оқу
С) S жолдық айнымалысын өшіру
Д) S жолдық айнымалының таңбаларын жеке-жеке жолдарға жазу
Е) S жолдық айнымалысын көшіру
5. UPCASE (Символ)функциясының қызметі
А) Латынның үлкен әріптерін кіші әріптерге ауыстырады
В) Латынның кіші әріптерін үлкен әріптерге ауыстырады
С) Символдарды санау
Д) Символдарды алфавит бойынша реттеу
Е) Қазақтың кіші әріптерін үлкен әріптерге ауыстырады
6. Бір жолға неше символ жазуға болады?
А) шексіз В) 255- тен аспауы керек С) 255- тен кем болмауы керек
Д ) 200-ден аспауы керек Е) 150 – ден аспауы керек
7.Символдық мән әрқашан ...белгісінің ішіне алынып жазылуы керек
А) < > тырнақша В) “ апостроф С ) ( ) тырнақша Д) : қос нүкте
Е ) [ ] тік жақша
8. Жолдың бірнеше таңбасын өшіру үшін.....функциясын қолданамыз?
A) CONCAT B)LENGTH C) COPY Д ) UPCASE E ) DELETE
9. INSERT (S1,S2,N) процедурасының қызметі.........A) S1 жолын S2 жолының N орнынан бастап енгізу
В) S2 жолын S1 жолының N орнынан бастап енгізу
С) S1 жолын S2 жолынан кейін N қайталап жазу
Д) S2 жолын S1 жолынан кейін N қайталап жазу
Тест жауаптары
1
6
в
2
в 2 7
с
в
3
8
в
е
4
9
А
А
5
в
Компьютермен жұмыс
1. Кіші латын әріпімен енгізілген жолды, үлкен латын әріптеріне ауыстыру
программасын құрыңыз.
Program austir:
Var s:string:
k:byte:
begin
readln(s):
for k:=l to length (s) do
s[K]: =Upcase (s[k]);
writeln(s):
end.
Үйге тапсырма: 4.2, 4,3 тақырыптарын оқу. 121 беттегі 1-2 жаттығу.
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с
договором-офертой сайта. Вы можете
сообщить о нарушении.
Продолжая использовать наш сайт, вы соглашаетесь с политикой использования Cookies. Это файлы в браузере, которые помогают нам сделать ваш опыт взаимодействия с сайтом удобнее.