ҚР-ң Білім және ғылым министрлігінің 2021 жылғы 16 қыркүйектегі № 472 Бұйрығына 2- қосымшасына сәйкес: ҚР – ң Білім және ғылым министрлігі. Қысқа мерзімді жоспары |
||||
Бөлім - ІІІ |
Ақпаратты электронды кестелерде өңдеу |
|||
Педагогтың аты-жөні |
Тлеуова Гаухар |
|||
Күні |
|
|||
Сынып - 8 |
Қатысушылар саны |
|
Қатыспағандар саны |
|
Сабақтың тақырыбы: |
§ 9. Статистикалық мәліметтер |
|||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары |
8.2.2.1 Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану |
|||
Сабақтың мақсаты: |
Барлық оқушылар: |
|||
Электронды кестеде есептерді шешу үшін мәліметтердің әр түрлі типі мен форматын қолдану. |
||||
Көптеген оқушылар: |
||||
Есеп формулаларын құру және есептеу жүргізе алу; |
||||
Кейбір оқушылар: |
||||
Абсолютті және салыстырмалы сілтемелердің форматын қолданып есеп шығару. |
Сабақтың барысы:
Сабақтың кезені/ уақыт |
Педагогтың әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||||||||||||||||
Сабақтың басы |
Ұйымдастыру; Сәлемдесу, түгендеу Психологиялық дайындық үшін – шеңберде тұрып, қасындағы оқушының бойындағы жақсы қасиетін айту.. Топқа бөлу: Оқушылар ортадағы кеспе қағаздарын алады. Кеспелерде ағылшын және қазақ тілінде жазылған компьютер құрылғыларының аттары берілген. Алған кеспедегі құрылғы аттарын оқып, қазақ тілінде оқығандар бір топқа, ағылшын тілінде оқығандар бір топқа бірігеді. 1 топ «Формула» 2 топ «Функция»
Өткен сабақты пысықтау: «Ішкі- сырқы шеңбер» әдісі Оқушылар ішкі және сыртқы шеңбер болып бір-бірлеріне қарап тұрады. Бірінші ішкі шеңбер сұрақ қояды, сырқы шеңбер жауап береді. Бір минуттан соң сырқы шеңбер сұрақ қояды, ішкі шеңбер жауап береді.
Осылай ауысып отырады. 1 топ «Формула» 1.Статистикалық мәлімет дегеніміз не? 2.Абсолют сілтеменің салыстырмалы сілтемеден қандай ерекшелігі бар?
2 топ «Функция» Статистикалық мәліметтермен қандай мамандар жұмыс жасайды? 2.Салыстырмалы сілтеме деген не? Дескрипторлар: 1. Абсолют сілтеменің салыстырмалы сілтемеден қандай ерекшелігі бар екендігін ажырата алады. 2. Статистикалық мәліметтер не үшін жинақталатынын біледі Оқушылардың жауаптарын смайликтер арқылы бағалау |
1.Мұғалім мен амандасады. 2.Сабақтың тақырыбын дәптерге жазады. Сабақтың мақсаттары мен танысады.
|
|
Слайдтар
Кеспелер
Оқытудың белсенді әдістері NIS. Астана 2013
Информатика 8 сынып. «Алматы» баспасы Р.А. Қыдырқұлов Г.К Нұрмаханбетова 48-бет Қуану = Мен түсінемін. Ойлану = Мен түсінгендеймін. Мұңаю = Мен түсінбедім
|
||||||||||||||||
Сабақтың ортасы |
«Ой қозғау» әдісі арқылы оқушыларға түрткі сұрақтар қоямын: 1. Кестенің ұяшықтарына мәліметтердің келесі үш типінің біреуін ғана енгізе аламыз, ол қандай типтер? 2.кестелерді пішімдеу дегеніміз не? 3. Формулаларды қалай енгіземіз? Дескриптор: 1. Формуланы енгізеді; 2. Есепті шешуде мәліметтердің типтерін қолданады. Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру.
Компьютерде практикалық тапсырмалар орындау: Тапсырма №1: Оқушылар төмендегі кестені толтырады формулаларын енгізеді және Е және F бағандар бойынша статистикалық мәлімет құрады-гистограмма.
Дескрипторлар: 1. Ұяшықтардың форматын, типін ауыстырып көшіре алады 2.Сілтемеге өзгеріс енгізе алады 3. Кестедегі мәлімет бойынша статистика құра алады. Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру. Жеке Тапсырма №2 Төмендегі берілген есепті шығарып график құрады.
Дескриптор: 1. Ұяшыққа формуланы құрастыра алады; 2. Алынған мәлімет бойынша график құрастыра алады. ҚБ:. Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру.
Жұптық тапсырма №3: Төмендегі кесте бойынша Абсолют сілтеменің салыстырмалы сілтемені қолданып есеп шығарады.
Дескриптор: 1. Абсолют шамаға түсінік бере алады. 2. Салыстырмалы шамаға түсінік бере алады. 3. Абсолют сілтеменің салыстырмалы сілтемені қолданып есеп шығара алады. ҚБ:. Смайликтер арқылы бағалау, тиімді кері байланыс беру. |
|
|
Таратпа материал №1
Excel файлы
Статистикалық_мәліметтер_ Тапсырма №1.xls
Жұмыс дәптері
|
||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
1.Оқушыларға өзін-өзі бағалауды ұйымдастырады. 2.Кері байланыс: -Мен бәрін жақсы орындадым деп ойлаймын . |
Жиналаған фишкаларды санайды- бағалау жүргізеді |
|
Плакат /слайд/ |
||||||||||||||||
Үй тапсырмасы |
Үйге тапсырма: Кестеде берілген батырмалардың қызметін жаз
|
|
|
Нысана парақтары:
|
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.