І санатты бастауыш сынып мұғалімі Насибуллина Менсулу Магзомовна
2016 - 2017 оку жылында 1 сыныпка сабак береди.
Сауат ашу сабагынан Я дыбысы мен арпи такырыбында ашык сабагын откизди.
1 сынып окушыларынын казак альфавиттимен таныстырылып, отырды.
Жанартылган мазмун бойынша откизилген сабак
Менсулу Магзомовна бул сабагын аймактык ,байкауга катысты.Документ word жуйесинде жазылган. 1 сыныпка арналган. Сауат ашу китабында жазылган.
Ққ дыбысы мен әрпі.docx
Қарасу орта жалпы білім беретін мектебі
2016 – 2017 оқу жылы
Тақырыбы:
Өткізген: Бастауыш сынып мұғалімі:
Насибуллина Менсулу Магзомовна Сабақтың тақырыбы
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына
сілтеме)
Оқу мақсаттары
Табыс критерийлері
Тыңдау барысында
тілдік бірліктерді
(сөйлеу, сөз, сөйлем,
мәтін) ажыратады.
Тыңдалған мәтіннің
мазмұнын түсінеді
Мұғалімнің көмегімен
мәтінде кім (не) туралы
айтылғанын анықтайды.
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарды
дарыту
Пәнаралық байланыс
АКТ қолдану
дағдылары
Бастапқы білім
«Салтдәстүр және ауыз әдебиеті»
Ұлттық кейіпкерлер туралы не білемін?
Я дыбысы мен әрпі.
Тыңдау барысында тілдік бірліктерді (сөйлеу, сөз,
сөйлем, мәтін) ажырату
Тыңдалған мәтіннің мазмұнын түсіну
Мұғалімнің көмегімен мәтінде кім (не) туралы
айтылғанын анықтау.
Барлығы: Жаңа білімді меңгереді.
Көбі: Тақырыпты түсініп, тыңдап, жетекші сұрақтар
арқылы талқылайды.
Кейбірі:Алған білімді өмірде қолдана алады.
Дескриптор
Мұқият тыңдайды
Сөзді ажыратады
Сөйлемді ажыратады
Мәтінді ажыратады
Мәтіннен түсінгенін айтады
Мәтіндегі кейіпкерді анықтайды
Қоянзаяц, қиярогурцы, баянгармон
Оқушыларды бірбіріне деген құрмет көрсетуіне
тәрбиелеу.
Өзінөзі тану, ана тілі, өнер.
Аудиожазба, видеоролик, таныстырылым, суреттер.
Нәтиже сабақ. Мен не үйрендім?
Сабақтың
жоспарланған
кезеңдері
Сабақтың
басы
Ынтымақтас
тық
Сабақ барысы
Сабақтағы жоспарланған ісәрекет
Ресурстар
Ұйымдастыру кезеңі
(Оқушылардын сабаққа дайындығын тексеру)
Шеңбер бойымен жүріп, тақпақты хормен
айтады
Ойға толсын санамыз,
«Шаттық
шеңбері» атмосферасын
қалыптастыру
Өткен сабақты
пысықтап
алайық
Сабақтың
ортасы
Бестік болсын бағамыз.
Баласындай бір үйдің, (қол беріп амандасады)
, Тату болсын арамыз. (құшақтасады)
Балалар, бірбіріміздің қолымыздан ұстап,
алақан арқылы жүректің жылуын сезініп
үйренген қандай тамаша, қандай қуаныш!
Қазір оқушылар шығып, бір сурет
таңдайсыңдар. Суретті атап, қай әріптен
басталып тұрғанын тауып, сол әріпті суретпен
бірге жіпке ілу керек.
. Жаңа сабақ
Ой қозғау
Сынып қоян, қияр,баян суреттерін таңдау
арқылы 3 топқа бөлінеді.
. Топпен жумыс
Әр топ тандаған суретінің атауын хормен айтып,
сипаттама береді және таныс емес әріпті табады.
1топ Қоянаң
2топ Қияр көкөніс
3топ Баян музыкалық аспап
Таныс емес әріп Я дыбысы
Ядауысты дыбыс
Шаян сөзіне дыбыстық талдау жасау
№1 Оқылым.
Аяқ, таяқ, аяз, саяз, қоян, шаян, қияр, пияз,
тақия, зиян (Оқушылар кезекпен оқиды)
Топтарға шығармашылық тапсырма:
«Oйлaн, бірік, бөліс» пoстeр қoрғaу.
1топ: Суреттердің ішінен я дыбысы бар
суреттерді топтастырып жапсыру
2топ: Берілген буындардан сөз құрастыру
3топ: Асатаяқ, қоян сөздеріне дыбыстық талдау
жасау
Қызықты
тапсырма
Сергіту сәті
1 минут
«Кір
жаятын
жіп»
Слайд 1
Сиқырлы
әріптер
Слайд 2
Я дыбысы
Слайд 3 «Көңілді күн» (музыкамен қимылдар жасау)
№2 Сурет арқылы ертегі кейіпкерлеріне
силаттама беру.
№3 Мәтінді түсініп оқы « Алдаркөсе мен бай
баласы»
Тапсырма: Мәтіннен я әрпі бар сөздерді тауып,
дыбыстық талдау жасау.
Дәптермен жұмыс: Әдемі,таза,ұқыпты жазу
Таныстыры
лым
оқулықпен
жұмыс
Жазылым
№4 Берілген сурет бойынша екі, үш сөйлемнен
тұратын мәтін құрастыру.
(топтан біреу шығып қорғайды)
Айтылым
Қосымша сұрақтар қойылып ауызша жауап
алынады.
Қоян әні (хормен)
Мен қоянмын, қоянмын,
Күндіз – түні ояумын.
Қаша – қаша қасқырдан,
Құлауға да таяумын.
Рефлексия. «Бағдаршам».
Бағдаршам түстері әр оқушыға беріледі.
Оқушылар бүгінгі сабақтан алған әсерлерін
бағдаршам көздерін бояу арқылы көрсетеді.
Жасыл маған бәрі түсінікті
Саған не түсінікті болды?
Сары – менің сұрақтарым бар.
Қандай сұрақтарың бар?
Қызыл – мен түсінбедім.
Сізге не түсініксіз болды?
Топтар бірбірін бас бармақ арқылы бағалап
отырады
Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру
деңгейін тексеру жоспарыңыз?
Бағдаршам
түстері
Денсаулық
және
қауіпсіздік
техникасыны
Шығармашы
лық тапсырма
Топпен
жұмыс
Сабақтың
соңы
Бағалау
Дифференциа
ция –
оқушыларға
көбірек қолдау
көрсетуді қалай ң сақталуы
Сабақ барысында мадақтау сөздер айту арқылы
бағалау. Кері байланыс беру арқылы бағалау.
Сергіту
сәттерін
өткізу
жоспарлайсыз?
Қабілеті
жоғары
оқушыларға
қандай
тапсырмалар
қоюды
жоспарлап
отырсыз?
Сабақ барысын
да қиналатын
оқушыға дербес
қолдау көрсету
Қабілеті
жоғары
оқушыларды
оқуға
қиналатын
оқушымен
жұптастырып
тапсырманы
орындату
Я дыбысы мен арпи
Я дыбысы мен арпи
Я дыбысы мен арпи
Я дыбысы мен арпи
Я дыбысы мен арпи
Я дыбысы мен арпи
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.