Конвенция – арнайы бір мәселе жөніндегі мемлекеттердің өзара келісімі.
Бұл Конвенцияда Біріккен Ұлттар Ұйымына қатысатын бірнеше елдің өкілдері бірлесе отырып, осындай халықаралық шарт 1989 жылы 20-қарашада қабылданды.
Ол «Бала құқықтары туралы» Конвенция деп аталады. Ол Конвенция
54-баптан тұрады. Конвенцияның басты міндеті – 18 жасқа дейінгі тұлғалардың құқығын қорғау.
Бұл БҰҰ дүниежүзілік балаларына арналған Конвенцияны басшылыққа ала отырып, біздің елімізде де «Бала құқықтары туралы» заң бар.
Ол 2002 жылы 8 тамызда елбасымыз Нұрсұлтан Әбішұлы Назарбаев Қазақстан Республикасындағы «Бала құқықтары туралы» заңына қол қойды.
Ең бастысы әр азаматтың негізгі құқығы – ол өмір сүруОртағасырлардағы қолөнер, сәулет және өнер тақырыбында қысқа мерзімді сабақ жоспары
Ортағасырлардағы қолөнер, сәулет және өнер.docx
Сыныбы:
Күні:
Пән иесі:
Пәні:
Сабақтың тақырыбы:
Сабақтың мақсаты:
Оқып үйренудің нәтижелері:
Оқытуда қолданылатын әдіс
тәсілдер:
Құралдар:
Тапсырмалар:
7 сынып
Ілесбек Мөлдір Ілесбекқызы
Қазақстан тарихы
& 17. Орта ғасырладағы қолөнер, сәулет және өнер.
Қазақстанның IXXIII ғасырлардағы сәулет өнерін, қолданбалы өнер,
архитектуралық құрылыс жүйелері туралы білімдерін арттыру.
Орта ғасырлардағы Қазақстанның сәулет өнерлерімен танысады,
архитектуралық құрылыстары туралы қосымша мәліметтер алады.
СТО . АКТ. Оқудағы жаңа тәсілдер. Диологтық оқыту. Топтық жұмыс,
Джигсо әдісі, рефлекция, бағалау.
интерактив тақта, стикер, слайд.интерактив
рөрнКпрерноноенеекіліктерпппппиипппақыты
1." Бәйге" жабық сұрақтар.
2. Миға шабуыл. СТО сұрақтары.
3. Ой дамыту. ДЖИГСО әдісі. Мәтінмен жұмыс топпен талқылау
4.Слайд көрсету.
5.Венн диаграммасы
«Қазіргі заманның сәулет өнері »топтық жұмыс
6. Жәрмеңке ойыны. Жеке жұмыс
7. Бағалау. Өзінөзі бағалау. 3,2,1 стратегиясы .
8. Кері байланыс
оқулық, әдеби оқулықтар, суреттер, Қ Р картасы
Дерек көздер:
Сабақтың барысы
Сабақ барысы Уақыты
ұйымдастыру
2 минут
Әдіс
тәсілдері
Оқудағы жаңа
тәсілдер.
Білу, түсіну
10 минут
"Бәйге"
жабық
сұрақтар.
түрткі
болатын
сұрақтар
Мұғалімнің ісәрекеті
Оқушының ісәрекеті
1. Ынтымақтастық атмосферасын
құру.
« Сымсыз телефон » тренингі
2.1,2,34 топқа суреттер арқылы
бөлу. Сәулет, өнер, қолөнер, шебер.
3. Оқушылардың көңіл күйлерін
бақылау.
1. Оқушылар сымсыз
телефон арқылы бір бірінің
бойындағы есте сақтау
қасиеттерін анықтайды.
2. 1,2,34 топқа бөлінеді.
3. Оқушылардың көңілкүйін
үнемі қадағаланады.
1. «Бәйге» ұяшықтарды таңдайды.
Топпен ақылдасып жауап береді.
үй тапсырмасын тексеру
мақсатында ұяшықтағы сұрақтарға
жауап береді.
Сәулет дегеніміз не?
Өнер дегеніміз не?
Қай ғасырлардағы кесенелер?
4 топқа Айша бибі, Қарахан
кесенесі, Бабаджа қатын кесенесі,
Алашахан кесенесі суреттері
беріледі. Сурет бойынша бұл
қандай ескерткіштер екен жауап
береді.
2. Топ ішіндегі оқушыларға
1. Топтағы оқушылар
сұрақтар арқылы үй
тапсырмасына жауап береді.
2. Топ ішіндегі берілген
фишкаларға қарап оқушылар
бағаланады. Бағалауға
байланысты оқушылар өз
өздерін реттей бастайды.
тақырыптың мәні ашылады. Қолдану
10 минут
Диологты
оқыту
ой дамыту
"ДЖИГСО"
әдісін қолдану
Талдау
5 минут
АКТ
фишкамен бағалау жүргізіледі.
1. Мәтінмен жұмыс.
1 Сәулет тобы –Сәулет өнері
2 Қолөнер тобы – Қолөнердің
дамуы.
3 Өнер тобы Өнердің дамуы.
4 шебер тобы Көшпелілердің
материалдық мадениеті.
2. Сәулет өнеріне не жатады?
Қолөнер қалай дамиды?
Көшпелілердің материалдық
мәдениетіне не жатады?
1. Жаңа тақырыпқа байланысты
Ноутбуктан слайд материалдарын
көрсетемін.
1. Тақырып ішіндегі
тақырыпшаларды оқып, топ
ішінде талқылайды және
керек нақты деректерді
дәптерлеріне түсіріп
отырады.
2. Оқушылардың ойын қозғау
үшін түрткі болатын
сұрақтар қойып, олардың өз
ойларын тыңдай отырып,
толық жауап береді.
1. Слайд материалдарын
тамашалайды, толық
мағлұмат алады.
Венн диаграм
масы
2. "Қазіргі заманғы сәулет
ескерткіштері" ортағасырлардағы
сәулет ескерткіштерімен
салыстыру топпен жұмыс
2. Қазіргі заманның сәулет
ескерткіштерін салыстыру
арқылы өз білімдерін
толықтырады.
Бағалау: 2,1 стратегиясы бойынша
бағалау жүргізу.
Бағалау: 2,1 стратегиясы
бойынша бағалау жүргізеді.
Жинақтау
10 минут
Жәрмеңке
ойыны
Бағалау
5 минут
Рефлексия
1 минут
Үйге тапсырма
2 минут
Кесенелер суреттерімен оқушылар
таңдауы керек. Суретті оқушы
өзіне естелікке алып қалуы үшін
таңдаған суреттегі кесенеге
байланысты сын тұрғысынан ойлана
отырып, әңгімелеуі керек. Кесене
туралы білмеген жағдайда құнын
төлеу мақсатында жинаған
фишкасын қайтару керек.
Топ ережесіне бағынуы;
Үй тапсырмасына жауап
беруі;
Оқушылар суретті таңдайды.
Сын тұрғысынан ойланады.
Сурет бойынша баяндайды.
Оқушылар бағаланады.
өзара бағалау.
543 бағаланады
Жаңа тақырыпты
меңгеруі;
Топпен пікірін бөлісуі;
Белсенділігі;
Oй тoлғaныс.
"БҮҮ" Кері байланыс беріледі.
БҮҮ кері байланысты
толтырады.
АКТы арқылы, қосымша оқулық
көздері арқылы
«Орта ғасырладағы сәулет
ескерткіштері» тақырыбында
мәліметтер жинап келуге тапсырма
беремін .
Тест құрап келу. Жаттау.
17 оқу.
АКТы арқылы, қосымша
оқулық көздері арқылы
«Орта ғасырладағы сәулет
ескерткіштері»
тақырыбында мәліметтер
жинап келу.
Жабық тест құрап келу.
Заң және біз презинтация
Заң және біз презинтация
Заң және біз презинтация
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.