Зертханалық жұмыс

  • docx
  • 03.05.2020
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала Зертханалық жұмыс.docx

Сабақ жоспары

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Гидродинамика

Мектеп:

Күні:

 

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:10

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтақырыбы

Лабораториялық жұмыс№1 «Тұтқырлығы әр түрлі сұйықтарда шарлардың қозғалысын зерттеу»

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме)

10.1.5.2 – тәуелді, тәуелсіз және басқарылатын (тұрақты) физикалық шамаларды анықтау және өлшеу дәлдігін ескеру.

10.1.5.3 – Эксперимент нәтижесіне әсер ететін ететін факторларды анықтайды және олардың шешу жолдарын ұсынады

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың барлығы:Ламинар және турбулентті ағыстардың ерекшеліктерін біледі;

Көптеген оқушылар:Ламинар ағыстың турбулентті ағысқа ауысу себебін негіздейді; 

Кейбіреуі:Ламинар және турбулентті ағыстың өмірдегі қолданысы туралы білімдерін қолдану мүмкіндіктерін бағалайды.

Тілдік  мақсаттар

Лексика және терминология арнайы

Гидродинамика, ағыс, ламинар ағыс, турбулентті ағыс.

Пайдалы

Ламинарлы ағын (лат. lamina- жолақ, қатпар ) - газ немесе тұтқырлы сұйықтықтың қатпарлы ағыны. Ламинарлықағыс-сұйықтықтың немесе газдың көрші қабаттары бір-бірімен араласпай, параллель ағатын тәртіптелген ағысы.

Турбуленттік ағыс (лат. turbulentus - тәртіпсіз, долы) — сұйықтықтың немесе газдың әр нүктесінде уақыт өзгеруіне байланысты қозғалыс жылдамдығының мәні де, бағыты да өзгеріп, жылдамдығы тамырдың соғуына ұқсас сипатта өтетін ағыс.

Құндылықтарды дарыту

Сабақ бойында оқушыларда қалыптасады бір-бірін сыйлау, ашықтық,мектеп мүлкін құрметтеу және бірігіп жұмыс жасай алу.

Пәнаралықбайланыстар

Георграфия

АКТ қолдану дағдылары

Бейнематериалдарды, анимацияларды қолдану; интерактивті тақтамен жұмыс.

Бастапқы білім

 

 

 

Сабақбарысы

Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері

Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет

 

Ресурстар

0-1 мин

 

1- 3мин

1.Ұйымдастыру кезеңі

 

Активити. Анимация көру. Эксперименттің мақсатын тұжырымдау.

Жауабы:

Тұтқырлығы әр түрлі сұйықтарда шарлардың қозғалысын зерттеу

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=TsifwnwhdIo

3-6мин

 

 

 

 

 

6-23 мин

 

 

 

 

 

Техникалық қауіпсіздік ережесі (жұмыстың құралдарын қараа, оқушылар өздері атап шығады)

1.      Сұйықтармен жұмыс

2.      Топта жұмыс жасау

3.      Лабораториялық жұмысты орындау кезіндегі кабинетте жүру ережесі

Қалыптастырушы бағалау жұмысы (жазбаша)

Оқушының аты-жөні

 

Тарау

Гидродинамика

Лабораториялық жұмыс

Тұтқырлығы әр түрлі сұйықтарда шарлардың қозғалысын зерттеу

Ойлаудағдыларыныңдеңгейлері

Білу және түсіну.

Қолдану. Жоғары деңгейдегі дағдылар.

Оқумақсаттары

10.1.5.2 – тәуелді, тәуелсіз және басқарылатын (тұрақты) физикалық шамаларды анықтау және өлшеу дәлдігін ескеру.

10.1.5.3 – Эксперимент нәтижесіне әсер ететін ететін факторларды анықтайды және олардың шешу жолдарын ұсынады

Бағалау критерийі

1.      тәуелді, тәуелсіз және басқарылатын (тұрақты) физикалық шамаларды анықтайды және өлшеу дәлдігін ескереді.

2.      Эксперимент нәтижесіне әсер ететін екі факторды атайды.

3.      Экспериментті жақсартудың екі жолын ұсынады.

 

Орындау уақыты – 8 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

23-40 мин

«Гидродинамика» бөліміне жиынтық бағалау

 

Жалпы баға

 

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?

 

 


 

Скачано с www.znanio.ru