Гумарова Айнур Жексенгалиевна
№22 ЖОББМ информатика пәні мұғалімі
БҚО, Орал қаласы
Сыныбы:7б |
Күні : |
|||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы
|
Жартыжылдық бақылау жұмысы |
|||||||||||||||||||
Мақсаты |
Паскаль тілінің қарапайым операторлары туралы түсінік бере отырып, оқушыларды программа құруға үйрету. |
|||||||||||||||||||
Күтілетін нәтижелер
|
А. Паскаль тілінде программа құра алады. В. Паскаль тілінде программасын құрып, оны компьютерге тере алады. С. Компьютерде жіберілген қателерін тексеріп, мәнін шығара алады. |
|||||||||||||||||||
Керекті жабдықтар
|
Оқулық, компьютер, рефлексия парағы, жауап парағы, бағдар картасы |
|||||||||||||||||||
Мектептегі тәжірибе кезеңінде орындауға арналған тапсырмалар |
Сыни тұрғыдан ойлауға үйрету, оқыту үшін бағалау және оқуды бағалау, АКТ қолдану, талантты және дарынды балаларды оқыту, оқушылардың жас ерекшеліктеріне сәйкес оқыту және оқу, оқытуды басқару және көшбасшылық. |
|||||||||||||||||||
Сабақ барысы: |
||||||||||||||||||||
Сабақ кезеңдері |
Уақыты |
Мұғалім әрекеті |
Оқушы әрекеті |
|||||||||||||||||
Кіріспе
|
5 мин
|
Оқушылармен амандасу. Түгендеу. Үй тапсырмасын тексеру: 1тапсырма. Автокөлік ұзындығы әртүрлі жолдың үш бөлігін үш түрлі жылдамдықтармен жүріп өтті. Автокөліктің орташа жылдамдығын табыңдар. 3 тапсырма: Екі нақты сан берілген: х және у. Олардың қосындысын, айырмасын, көбейтіндісін және бөліндісін табыңдар. Өзін-өзі бағалау. |
Мұғаліммен амандасу. Сабақта кім жоқ екенін анықтау. Тексеру: (жауабы тақтаға ілінеді) 1)Program ort zhildamdik; Var V1,V2,V3,V:integer; Begin write(‘V1,V2,V3 engiz’); Readln(V1,V2,V3); V:=(V1+V2+V3)/3; writeln(‘V=’,V); end. 2)Program eki san; Var x,y:real; a,b,c,d:real; Begin write(‘x,y engiz’); Readln(x,y); a:=x+y; b:=x-y; c:=x*y; d:=x/y; writeln(‘a=’,a; ‘b=’,b; ‘c=’,c; ‘d=’,d); end.
|
|||||||||||||||||
Тұсау кесер
|
15 мин |
Өткен тақырыппен көпірше құру. Біз алдынғы сабақта, сызықтық алгоритмдерді программалау, енді бүгін осы өткен тақырыптар бойынша электрондық тест: (easyQuizzy) арқылы 30 сұрақ |
|
|||||||||||||||||
Негізгі бөлім
|
23 мин |
Компьютермен жұмыс: Бағдар картасы: әрбір тапсырма 1 балл бойынша бағаланады. 1-тапсырма. Екі нақты сан берілген. Осы сандардың орташа арифметикалық квадратын табыңдар. 2-тапсырма. Ашытқан орамжапырақ дайындау үшін 10 кг орамжапыраққа 225 г тұз, 350 г сәбіз, 200г мүкжидек, 4 г лавр жапырағы салынады. Егер М кг орамжапырақ алынған болса, қанша тұз, сәбіз, мүкжидек пен лавр жапырағын салу керек? 3-тапсырма. Берілген төрт таңбалы санның цифрларының көбейтіндісін табыңдар. Бағалау критериалды. Өзін өзі бағалау. Бекіту сұрақтары: 1. Var операторының қызметі қандай? 2. Сonst операторының қызметі қандай? 3. Writeln операторының қызметі қандай?
|
Компьютермен жұмыс: Бағдар картасы: әрбір тапсырма 1 балл бойынша бағаланады. 1-тапсырма. Program esep1; Var a,b,x :real; Begin write(‘a,b engiz’); Readln(a,b); x:=sqr((a+b)/2); writeln(‘x=’,x); end. 2-тапсырма. Program esep2; Var k:real; Сonst x:=6, y:=3; Begin k:=sqr(x)+sqr(y); writeln(‘k=’,k); end. 3-тапсырма. Program esep3; Var a,b,c,d:integer; Begin write(‘a,b,c,d engiz’); Readln(a,b,c,d); S:=a*b*c*d; writeln(‘S=’,S); end. Өзін-өзі бағалау орындалады.
|
|||||||||||||||||
Қорытынды
|
2 мин
|
Үйге тапсырма: §15-16. Тапсырма 1-3 Рефлексия парағы «Блумб ағашы». |
Оқушылар үй тапсырмасын дәптерге жазады. Рефлексия парағы «Блумб ағашы» толтырады.
|
|||||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.