Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: |
Мектеп: |
||||||||||||||||||||||||||||
Күні: 22.09.2015ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандарсаны:20 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Ондықтарменсанау« 0 саны және цифры» |
||||||||||||||||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
СШ1.3 |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақмақсаттары |
0-ден 100-ге дейін ондықпенсанау 0 санының мағынасын және оның сан кесіндісіндегі орнын білу. |
||||||||||||||||||||||||||||
Жетістіккритерийлері |
0 саны бос жиын болатын нысандар санын көрсететінін түсінеді; 0 санының орнын сан түзуінде таба алады; 0 цифрын жаза алады. |
||||||||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар |
Алдыңғы, сан түзуі, келесі, түсіпқалған сан, сан, цифр. |
||||||||||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту |
Ұжымда бірлесе жұмыс істеуге тәрбиелеу. |
||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар |
Сыныпоқушыларыныңцифрларды пернетақтадан тауып, жазубарысында АКТпәніменбайланыс, ал тірек «келесі», «алдыңғы» т. с. Сөздердіпайдаланыпауызшасөйлеубарысындақазақтіліпәніменбайланысжүзегеасады. |
||||||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
0 цифрын пернетақта арқылыжазыпкөреді. |
||||||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Оқушылар күнделікті өмірде немесе балалар бақшасында сандар ретімен санауды, цифр мен сан туралы білутәжірибесінесүйенеді |
||||||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңбері Кел, балалар, күлейік, Оқушылардыңзейінінсабаққа аудару. Оқуышларды сабақтың оқу мақсатымен таныстыру.
Бүгін сабақта 0 саны туралы білетін боласыңдар |
Үлкен цифрлар жазылған карточкалар |
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
(Ұ) Сандар жазылған карточкаларды көрсету үшін жіптерді, тізбектерді қолдану. Санды экранға орналастырыңыз және «Келесі қай сан? Алдыңғы сан қандай? деген сұрақ қойып, сандық сәуледе келесі санды таңдату.
(ЖЖ) 0-дан 9 –ға дейінгі сандарды домино тастарының белгісіне сәйкес орналастыр. (Ұ)«Құпиялы қап » ойыны. 5 ойыншықты қапқа салу, аузын байлап, ішінде неше ойыншық бар екенін болжату. Оқушыларға бір-бірден алғызып, қыстырғышпен жіпке ілгізу. - Қазір қапта неше ойыншық бар? - Ештеңе деген сан түзуінде қай жерде орналасады? - Оған ат қойыңдар. (МК) Сандарды тура және кері ретпен сана. Сандарды сан түзуінде орналастыр. 0 санының жазылуын көрсету. Сан түзуіне орналастыру. Сан түзуінде нөл саны 1 санының алдында тұратындығын оқушыларға түсіндіру. 0 санын «нөл» деп айтады. Нөл заттың жоқ екенін білдіреді. Тірек сөздермен таныстыру Нөл- ноль нуль-Тірек сөздермен таныстыру Нөл- ноль -нуль-zero. (Ұ)«Балада қанша шар қалды» тапсырмасы.37 бет сурет бойынша әңгімелеу. -Баланың қолында қанша шар бар? -Келесі суретте баланың қолындағы шарларға не болды? -Соңында неше шар қалды? Ештең қалған жоқ.0 шар «Шығарып көр» Бос себетте қанша алма бар? Сергіту сәті Оң қолымда бес саусақ , Сол қолымда бес саусақ Қосып едім екеуін, Болып шықты он саусақ Дәптермен жұмыс. (30б) 1 тапсырма Сан түзуіндегі түсіп қалған сандарды жаз.0 санын қоршап сыз. 2 тапсырма Бұтақтарға сандарға сәйкес жапырақтар сал. 0 цифрын жазып үйрен.
|
қыстырғыштары бар жіп 0-10-ға дейінгі сандар жазылған үлестірме қағаздар; сәйкестікті табуға арналған домино ойыны; матадан жасалған қап; 5 кішкентай ойыншық; қазақша, орысша, ағылшынша сандар атауы жазылған карточкалар https://www.youtube.com/watch?v=fSf0hyknTIE учимся писать цифру 0. Развивающие Мультфильмы для детей
|
|||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Сабақ соңында оқушыларға қойылатын сұрақтар: - Егер барлық алмаларды жеп қойсаң, сенде неше алма қалады? - 0 (көрсетіп) сан нені білдіреді? - 0 (көрсетіп) саны қалай аталады? - Нені білдім? Нені үйрендім? - Нені толық түсінбедім ? |
|
|||||||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||||||
Санауға, цифрлардыжазуғақиналатыноқушығадербесқолдаукөрсету. Қабілетіжоғарыоқушылардысанауғақиналатыноқушыменжұптастырыпсанаудытапсыру. |
Оқушылардың тура және кері ретпен санағандарын, санның орнын дұрыс анықтай алуларын, заттың санын цифрмен сәйкестендіре алалатынын бақылау арқылы бағалау. Санауға киналатын оқушыларды жазып алу. |
Сергіту сәттерін өткізу.
|
|||||||||||||||||||||||||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.