Пән: математика Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: Сандарды жазу |
Мектеп |
||||||||||||||||||||||||
Күні: 23.09.2015ж. |
Мұғалімнің аты-жөні: |
||||||||||||||||||||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандарсаны:20 Қатыспағандар саны: 0 |
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
10 саны және цифры |
||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
1.1.1.3 Санның ірі бірлігі- ондық туралы білу, 0-ден 100-ге дейін ондықтармен санау;
|
||||||||||||||||||||||||
Сабақмақсаттары |
Екі таңбалы сан ұғымын білу; 10 санының орнын сан түзуінде табу; 10 санының құрамын анықтау;10 цифрын жазу. |
||||||||||||||||||||||||
Жетістіккритерийлері |
Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды ажырата алады; 10 санының орнын сан түзуінде таба алады; 10 санының құрамын анықтай алады; 10 цифрын жаза алады. |
||||||||||||||||||||||||
Тілдікмақсаттар |
Біртаңбалы, екітаңбалы, реті, алдыңғы, сан түзуі, келесі, түсіпқалған сан, сан, цифр. |
||||||||||||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту |
Топтабірлесіпжұмысістеугеқалыптасады |
||||||||||||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар |
Сыныпоқушыларыныңцифрлардыпернетақтадантауып, жазубарысындаАКТпәніменбайланыс, ал күзжайлыәңгімежүргізубарысыдүниетанупәніменбайланыс. |
||||||||||||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
10 цифрынпернетақтаарқылыжазыпкөреді |
||||||||||||||||||||||||
Бастапқы білім
|
10-ға дейінауызшасанаудағдыларықалыптасқан, сан түзуітуралытүсінігіқалыптасқан, сан құрамытуралыбіледі. |
||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңбері. Қол алысып қане біз, Оқушылардыңзейініншоғырландыру; оқушыларменбіргесабақмақсаттарын/ОМанықтапалу Бүгін сабақта 10 санымен таныысамыз, 10 саны құрамын білетін боламыз.
|
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтыңортасы
|
(Ұ)Күзгі бақ туралы әңгімелесу. Жеміс жинау. -Қанша ағаштың жемісі жиналған? - Барлығы қанша ағаш? - Қанша алма ағашының жемісі жиналмаған? -10 санын қалай шығарып алуға болады? 10 санының басқа сандардан қандай айырмашылығы бар? 1,2,3,4,5,6,7,8,9,0- бір таңбалы сандар. Неліктен бір таңбалы сандар деп аталады? (МК) 10 санымен жұмыс жүргізу.(2-3слайд) Сан түзуіндегі сандарды санату.10 санының сан түзуіндегі орнын көрсету. Он саны- екі таңбалы сан.Ол екі цифрмен жазылады. Сан түзуінде 10 санының сол жағында бір таңбалы сандар, оң жағында екі таңбалы сандар орналасады. Тірек сөздермен таныстыру Он-десять-ten Екі таңбалы сан- двузначное число-twodigitnumber Бір таңбалы сан- однозначное число-onedigitnumber
(Ұ) 10 санына байланысты мультфильм тамашалау. 10 саны туралы не білуге болады? Назар аударыңыдар. Сонымен, 10 саны неше таңбалы санға жатады? - Неліктен? -Бір таңбалы сандарды атаңдар. Оларды неліктен бір таңбалы сандар деп атайды? -10 санының алдында қай сан бар? Ол сан түзуінде 10 санның оң жағында ма, әлде сол жағында ма? - 10 санын қалай алуға болады? - 10 сан натурал сан ба? - Неліктен натурал сан деп ойлайсыңдар? (Ұ)Суретте барлығы қанша сан бар?(4 слайд) Бір таңбалы және екі таңбалы сандарды анықтау. (ТЖ) Қанша жеміс бар? Құрамы бес оқушыдан топ құру. Барлығы жемісті 10 данадан жинайтынын айту. 1-алша, 2-өрік, 3- алмұрт, 4-алма, 5-банан санап, 10-ға дейін толықтырады. (Ж) Шығарып көр Санды 10-ға дейін толықтыр. Сұрақ белгісінің орнына қандай санды қоямыз?
Сергіту сәті Аяқпенен топ, топ, топ, Домино тастары арқылы 10 санын шығару Домино тасының екі жартысында да, нүктелер саны 10 болатындай етіп теріп алу керек.Мысалы 5 пен 5, 6 мен 4 т. с.с
Дәптермен жұмыс. (31б) 1. Сан түзуіндегі сандарды жазу. Сан түзуінде 1-ден 10-ға дейінгі сандарды орналастыру және 10 санының орнын анықтау.10 санын айналдыра қоршау. 2. Әрбір қапта 10 көкөніс болатындай етіп, суретті толықтырып сал. Суреттегі берілген әр қаптағы көкөністі санау, содан кейін әр қаптағы көкөністің саны 10 болу үшін жетпей тұрған көкөністі салу.
|
Уроки Тетушки Совы - Арифметика Малышка. Цифра 10 https://www.youtube.com/watch?v=ujvtv5_-PLk
|
|||||||||||||||||||||||
Сабақтың соңы |
Сабақтың мақсатына жете алдық па? Кәне ойланайық, - 10 санының алдында қандай сан тұратынын білемін бе? - 10 саны туралы не білдім? - 10 санының құрамы қандай сандар болуы мүмкін екенін анықтай алдым ба?
|
|
|||||||||||||||||||||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
|||||||||||||||||||||||
Санауға, цифрлардыжазуғақиналатыноқушығадербесқолдаукөрсету. Қабілетіжоғарыоқушылардысан құрамын анықтауға қиналатыноқушыменжұптастырыптапсырманы орындату. |
Оқушылардың қандай сандар бір таңбалы және екі таңбалы екенін түсінгендерін жауаптарына қарай, 10 санының орнын сан түзуінде таба алатынын; 10 цифрын жаза алатынын бақылау арқылы бағалау. Санауға киналатын оқушыларды белгілеп алып, оларға қолдау көрсету жолдарын жоспарлау. |
Сергіту сәттерін өткізу.
|
|||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.