1анықт.обл. мен мәнд.жиыны__ҚМЖ
Оценка 4.7

1анықт.обл. мен мәнд.жиыны__ҚМЖ

Оценка 4.7
docx
14.05.2020
1анықт.обл. мен мәнд.жиыны__ҚМЖ
1анықт.обл. мен мәнд.жиыны__ҚМЖ.docx

Қысқа мерзімді жоспар

 

Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:

Тригонометрия

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні:

Сынып:

Қатысқандар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Бірлік шеңбер көмегімен тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын табу.(бекіту сабағы)

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары

9.2.4.5 Бірлік шеңбер көмегімен тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын табу.

Сабақ мақсаттары

Оқушылардың:

-           Тригонометриялық функциялардың таңба тұрақтылық аралықтарын бірлік шеңбердің көмегімен анықтай алады;

-           Бірлік шеңбер нүктелерінің координаталары мен тригонометриялық функциялардың() арасындағы байланысты  анықтай алады;

-           Бірлік шеңберді пайдаланып, тригонометриялық функциялардың мәндерін таба біледі;

-           Бірлік шеңберді пайдаланып, тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын таба біледі.

Бағалау критерийлері

-           Тригонометриялық функциялар функциялардың анықтамасын біледі және олардың таңба тұрақтылық аралықтарын бірлік шеңберді пайдаланып түсіндіреді;

-           Бірлік шеңбер нүктелерінің координаталары мен тригонометриялық функциялардың() арасындағы байланысты біледі;

-           Бірлік шеңберді пайдаланып, тригонометриялық функциялардың мәндерін табады;

-           Бірлік шеңберді пайдаланып, тригонометриялық функциялардың анықталу облысы мен мәндер жиынын табады.

Тілдік мақсаттар

- Радианды градусқа айналдыру үшін….

- Градусты радианға айналдыру үшін

- Бұру бағыты …… оң болады.

­   Тригонометриялық бірлік шеңбер...; ...  жұп функция, ...тақ функция; ...периоды;...ең кіші оң периоды;  ...анықталу облысы; ...функцияның мәндер жиыны;

Құндылықтарды дарыту

«Мәңгілік ел» ұлттық идея

Жалпы адами құндылықтары: альтруизм, жанашырлық, жақсылық, патриотизм, қайырымдылық.

Сабақ соңында әңгімелесу арқылы құндылықтарды дарыту жүзеге асады.

Пәнаралық байланыстар

Информатика, Сызу

АКТ қолдану дағдылары

MS Excel, MS Word секілді бағдарламалық  жабдықтау және компьютерлік қосымшалармен жұмыс. 

Бастапқы білім

Синус және косинус түсінігі, шеңбер және бұрыш ұғымдары

Сабақ барысы

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет

 

Ресурстар

Сабақтың басы

(0-5 минут)

Сабақ  басында мұғалім келесі әрекеттерге назар аударады:

Ұйымдастыру кезеңі.

1.Оқушылармен сәлемдесу. Оқушылардың сабаққа көңілін аударып, жағымды психологиялық ахуал тудыру.

2. Excel электронды кесте көмегімен сыныпты кездейсоқтық әдіспен 3 топқа бөлу.

Сергіту: «Кім жылдам?»

Сабақ басында мұғалім оқушыларға «Сұрақ – жауап» стратегиясын пайдаланып өткен тақырып бойынша қойылған сұрақтарға жылдам жауап алады.(Қосымша1)

Слайд 1-3 Ю.Н. Макарычев и др. Алгебра. Учебник для 9 класса. М.: 2000г.-272с.http://online.anyflip.com/qmwb/ocon/mobile/index.html

Шыныбеков, 9 кл:

http://online.anyflip.com/qmwb/rjsq/mobile/index.html

Сабақтың ортасы

(5-20 минут)

 

 

 

 

 

 

 

(20-29 минут)

 

 

 

 

 

 

(29-38 минут)

·         Топтық жұмыс. «Бірлік шеңберді пайдаланып, тригонометриялық функциялардың қасиеттерін анықтау»

Оқушылар үш топ бөлінеді.( Синус;косинус; тангенс)

 Тапсырманы орындап болғаннан кейін әр топ жауаптарды постер арқылы  көрсетеді. Постер қорғайды.

Топтар бірін-бірі «Екі жұлдыз,бір тілек» әдісімен бағалай отырып,пікірлерін білдіреді.

·         Топтас!Ойлан! Жұптас!

Тақырыпты қайталау тапсырмасы. Жұптық жұмыс.

Мұғалім оқушыларды Excell «Быстрое деление» бағдарламасының көмегімен жұптарға бөліп, әр жұпқа тапсырма береді және тапсырманың нәтижесін дайын жауап бойынша жұптағы оқушылар бірін-бірі тексереді..

·         Қалыптастырушы бағалау. Оқушылар өз бетінше 4 тапсырманы орындайды. Орындап болғаннан кейін мұғалім тексеріп, кері байланыс береді.

Слайд 4

 

 

 

 

 

 

 

 

Слайд 5-7

 

 

 

 

 

Слайд 8

Сабақтың соңы

(39-40 минут)

Сабақ соңында оқушылар рефлексия жүргізеді:

- не білдім, нені үйрендім;

- не түсініксіз болды;

- не нәрсемен жұмыс жасау қажет.

Оқушылар өзінің және сыныптастарының жұмысын белгілі бір критерий бойынша бағалай алады

 

Слайд 9-10

Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай міндет қоюды жоспарлап отырсыз?

Ерекше дарынды оқушылар қалыптастырушы бағалау тапсырмаларын орындау кезінде қиындығы жоғары тапсырмаларды алады.

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлайсыз?

1.       Топтық бағалау

2.       Қалыптастырушы бағалау

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы

Дифференциация тапсырмаларды таңдауда, нақты оқушыдан күтілетін нәтижеде, оқушыға жеке қолдау көрсетуде, оқушылардың жеке қабілеттерін ескере отырып, Оқу материалдары мен ресурстарын таңдауда (Гарднер бойынша көпқырлы зият теориясы) орын алуы мүмкін.

Дифференциация сабақтың кез келген кезеңінде уақытты тиімді пайдалануды ескере отырып қолданылуы мүмкін.

Берілген бөлімді Сіз сабақ барысында қолданатын әдістерді, оқушылар не нәрсені үйренгендігін жазу үшін пайдаланыңыз

Денсаулық сақтау технологиялары.

Сергіту сәті және белсенді қызмет түрлері. Осы сабақтағы қауіпсіздік техникасы ережелерінен қолданылатын пункттер.

Сабақ бойынша рефлексия

Сабақ мақсаттары/оқу мақсаттары дұрыс қойылған ба? Оқушылардың барлығы ОМ қол жеткізді ме?

Жеткізбесе, неліктен?

Сабақта саралау дұрыс жүргізілді ме?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақ жоспарынан қандай ауытқулар болды, неліктен?

Бұл бөлімді сабақ туралы өз пікіріңізді білдіру үшін пайдаланыңыз. Өз сабағыңыз туралы сол жақ бағанда берілген сұрақтарға жауап беріңіз. 

 

Жалпы баға

Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)?

1: 

 

2: 

 

 

Сабақтыжақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)?

1:

 

2:

 

 

Сабақ барысында сыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесі сабақтарда неге көңілбөлуқажет?

 


 

Скачано с www.znanio.ru

Тригонометрия Мектеп:

Тригонометрия Мектеп:

Сабақтың басы (0-5 минут)

Сабақтың басы (0-5 минут)

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?

Сабақтың уақыттық кезеңдері сақталды ма?
Скачать файл