1Ссабақтың тақырыбы Геометриялық пішіндер ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
Оценка 4.9

1Ссабақтың тақырыбы Геометриялық пішіндер ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР

Оценка 4.9
docx
математика
24.04.2020
1Ссабақтың тақырыбы Геометриялық пішіндер ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР
1Ссабақтың тақырыбы Геометриялық пішіндер ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ ЖОСПАР.docx

Қысқа  мерзімді жоспар

Сабақ жоспары

Бөлім 1В: Геометриялық пішіндер

Мектеп:

Күні:

Мұғалімнің аты-жөні :

Сынып:

Қатысқандар:

Қатыспағандар саны:

Сабақ тақырыбы

Геометриялық пішіндер

Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтемеу)

1.3.1.2 Кеністіктегі фигураларды (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш) тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру

Сабақтың мақсаты

Кеністіктегі  фигураларды тану және қоршаған ортадағы заттармен сәйкестендіру

 

Жетістік   критерилері

-          Кеністіктегі  фигураларды таниды

-          Қоршаған ортадағы заттармен сйәкестендіріп айтады

Құндылықтарды

 дарыту

- еңбек және шығармашылық;

 

Пәнаралық байланыстар

Өнер, қазақ тілі және әдебиет

Сабақ барысы

 

Сабақтың жоспарланған кезеңдері

Сабақта жоспарланған іс-әрекет 

 

Ресурстар

Сабақтың басы

2 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3 мин

Психологиялық ахуал туғызу

–  Балалар шеңберге тұрайық, достарымызбен қол ұстасайық! Барлығымыз жақсы көңіл-күйде бір-бірімізге тілегімізді айтайық! Бір-бірімізге қарап күлкімізді сыйлайық!

Қол алысып, қәне, біз,

Достасайық бәріміз.

Айтарым бар сендерге,

Тез тұрыңдар шеңберге.

Қандай жақсы бір тұру,

Достарменен бір жүру!

Қандай жақсы дос болу!

 

(Ұ) Өткен сабақты қайталау.

Оқушылар шеңберге тұрып, өткен сабақтарда қандай сандармен танысқаның , және сабақтардан нені үренгендерің талқылайды.

Таныстырылым

 

 

 

 

 

 

 

 

 

  

Сабақтың ортасы

 

5 мин

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5мин

 

 

 

 

 

 

 

 

15 мин

 

 

 

 

1 мин

 

 

5 мин 

 

Жаңа сабақ

 (Ж, Тәж) Парақтарға нүктелер, сызықтар салып шығады. Парақтардағы нүктелерді, сызықтарды  қосып пішіндер шығарады.

Оқушылармен бірге сабақ барысында қол жеткізілуі тиіс мақсаттар мен сабақтың мазмұнын талқылау.

(К,Д) Оқушыларды кеңістіктегі пішіндермен таныстырып, (цилиндр, шар, тік бұрышты призма) және оларды үйдің қай жерінен таба алатындығымызды талқылау. Оқушылар мектептің қай жерінен осы кеңістіктегі пішіндердің мысалдарын көре алады? Мектептің формасы қандай? Конус пен кубты қосу үшін сұрақтардың шегін кеңейту: бұл формаларда қандай ерекшелік бар?

 

(Т) «Ойлан тап!»

Оқушылардың назарына Астана қаласындағы ғимараттардың суреттерін ұсыну. Кеңістіктегі пішіндердің мысалы бола алатын нысандарды табады.

 

 (Т, ОТ)Топтарға кеңістіктегі геометриялық пішіндердің бірдей жинақтарын таратып беріп, олардың қырларының іздерін жасайды. Іздерді қарастырып, талқылағаннан кейін оқушылар кеңістіктегі пішіндердің қырлары жазық болады деген қорытындыға келеді.

Сергіту сәті.

«Көңілді күн»

 

(Т) «Қандай іздер?»

Топтардың бір-біріне «Қандай іздер» жұмбағын жасырады. Оқушылар жазықтықтағы іздердің қандай геометриялық пішінге тиесілі екендігін шешуі қажет.

 

 

Дәптермен жұмыс.

Мақсаты: Сандарды калиграфиялық талаптарға сай жазу, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру.

 (Д)Жазық пішінді оқушылардың өздеріне салуға мүмкіндік жасау (торкөзді қағазға тік төртбұрышты, тік бұрышты, үшбұрышты салу).

 

1 қосымша

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 қосымша

 

 

 

 

 

Геометриялық пішіндердің бірдей жинақтары

 

 

 

 

Бейнебаян

Сабақтың соңы

5 мин

 Рефлексия

Түсті жолақтар бойынша өзін-өзі бағалайды.

 

Дифференциация – оқушыларға көбірек қолдау көрсетуді қалай жоспарлайсыз? Қабілеті жоғары оқушыларға қандай тапсырмалар қоюды жоспарлап отырсыз?

Бағалау – оқушылардың материалды меңгеру деңгейін  тексеру жоспарыңыз?

Денсаулық және қауіпсіздік техникасының сақталуы


Өзін-өзі бағалау. Топтық жұмыста мұғалімнің бақылауы.

 

 

 

Денсаулық сақтау технологиялары.Сабақтың басында партада дұрыс отыруды,денені тік ұстау туралы ескертулер жасау

Сергіту сәттері мен белсенді  іс-әрекет түрлері.

 Қауіпсіздік техникасының ережелерімен таныстыру

 

 


 

Сабақ жоспары Бөлім 1В:

Сабақ жоспары Бөлім 1В:

Таныстырылым

Таныстырылым

Дәптермен жұмыс. Мақсаты: Сандарды калиграфиялық талаптарға сай жазу, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру

Дәптермен жұмыс. Мақсаты: Сандарды калиграфиялық талаптарға сай жазу, көркем жазу дағдыларын қалыптастыру
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.04.2020