Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі: 2 Абөлім: «Сандардың заңдылықтарын зерттеу» |
Мектеп: |
|||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандар саны:20 Қатыспағандар саны: 0 |
|
||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Екі-екіден сана |
|||||||||||||||
Осысабақтақолжеткізілетіноқумақсаттары (оқубағдарламасынасілтеме) |
СШ1.6 1.1.1.6 Екіденсанау, 20-ғадейінгіжұп/тақсандардыбілу 1.1.2.3 20 көлеміндебіртаңбалысандардыңжұптарынқұру
|
|||||||||||||||
Сабақ мақсаттары |
Екіден санауды, 20-ға дейінгі жұп/тақ сандарды біледі; Көлемінде бір таңбалы сандардың жұптарын құру; |
|||||||||||||||
Жетістіккритерийлері |
Заттарды екіден санағанда қолайлы заттарды таңдай алады. |
|||||||||||||||
Тілдікмақсаттар
|
Тірек сөздерді үш тілде айтып үйренеді. Жұппен санау, тақ сандар, жұп сандар, екіден санау. |
|||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту |
Жауапкершілік, сыйластық, өзаратүсіністікқұндылықтарынқалыптастыру. |
|||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар |
Тірек сөздерді қолдану арқылы қазақ тілі, ағылшын тілі, орыс тілі пәндерімен байланыс орнады.Заттарды санау арқылы АКТ, дүниетану, ғылымға кіріспе сабағымен байланыс орнады. |
|||||||||||||||
АКТ қолданудағдылары |
Санау нәтижесін презентация арқылытанысып біледі. |
|||||||||||||||
Бастапқыбілім
|
Оқушылар күнделікті өмірде немесе балаларбақшасындаретімен санауды үйренутәжірибесіне сүйенеді. |
|||||||||||||||
Сабақбарысы |
||||||||||||||||
|
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||
Сабақтың басы 5 мин |
Оқушылар көңілді шеңберге жиналады Бір,екі ,үш Сынып іші тып –тыныш Жалқаулықты тастайық Сабағымызды бастайық. Оқушылардың зейінін тұрақтандыру.Сабаққа дайындығын бақылау. Сабақтың мақсатымен таныстыру. Бүгін сендер екі-екіден санап үйренесіңде.Слайд1 (Ұ) Сынып бөлмесіндегі заттарды зерттеу. Санау түрлерін (жұп, тақ сандар) қолданады. Қане, есімізге түсірейікші. Біз кеше не өттік? Қанеки, сыныпта қандай жұп заттар бар?Ал енді сыныптағы тақ заттарды анықтайықшы. Терезе-3, тақ Парталар-20, жұп Есік-2, жұп Тақта-2, тақ Оқушылар-20, жұп Орындық-20, жұп
|
Ресурстарды санау. 1 -100 дейінгі сандар жазылған карточкалар, сан қатары.
Презентация
|
||||||||||||||
Сабақтың ортасы 10мин
20мин
|
(Ұ) Оқушылар көңілді шеңберге жиналады. Қолдарына 20-ға дейінгі сандар беріледі. Оқушылар жұппен бір сызық бойы тұрады. Бірінші жұп 1-2, екінші жұп 3-4, келесі жұп 5-6... деп жұптарын нөмірлейді Сөйтіп сынып оқушылары толығымен нөмерленіп шығады. Оқушылар жұптарымен тұрады, олар өз нөмірлерін естігенде ортаға шығады (2, 4, 6,8,10 нөмірлері айтылуы тиіс), бұл сандар жұп сандарды білдіретіні туралы талқылайды. Оқушылар жұп сандардың реті қалай жалғасатынын ойланады. Сан қатарында 2 қадам аттай отырып, сандарды табады. Жұп сандар және тақ сандар болып бөлінеді. Қай қатар жұп сандар? Екі қолдарыңды көтеріңдер Қай қатар тақ сандар? Бір қолдарыңды көтеріңдер.
2,4,6,8,0-ге аяқталған сандар жұп сандар 1,3,5,7,9,-ға аяқталған сандар –тақ сандар Слайд2 Балалар, заттарды қалай санауға болады? Бір оқушыны шығарып дәптерді санату. Басқаша қалай санауға болады? Екіден санау тәсілін көрсету. Жинаулы дәптерлерді екіден санау. Қандай тиімділігі бар екен? Олай болса,сыныптағы парталарды екіден санаңдаршы. Сыныптағы орындықтарды екіден санау. Слайдпен жұмысСлайд 3 Осылайша екі екіден санауға болады.Бұлай санауды жұппен санау деп атайды. (Ұ) оқулықпен жұмыс 1.Би жарысқа неше жұп биші қатысты. Екі-екіден сана. Барлық қатысушылар саны қанша? 2.Барлығы неше дөңгелек бар? Суреттегі велосипедтердің дөңгелегін қалай тез санауға болады? Шығарып көр Суретте неше қоңыз, неше көбелек бар? Екі-екіден сана. Неше жұп болады? Ойлан! Аяқ киіміне қарап,қанша бала суға түсуге келгенін сана. Орындап көр. Сыныпта қандай заттар көп. Оларды екі-екіден сан.Неше жұп пайда болды? (Т) 1топ Моншақтар тізбегін екі-екіден әр түрлі түске боя. 2 топ Жұп заттарды қызыл түспен қорша, тақ заттарды жасыл түспен қорша 3 топ Жұп заттарды боя 4 топ Тақ сандарды қорша
Жұмыс дәптері. Әр қоянда екі сәбізден бар? Әр қоянда неше сәбізден бар?. (Ж/Ө,Қ) Сан түзуінде жұп сандарды қызыл түспен қарындашпен, тақ сандарды көк қарындашпен жаз. (Т)алғашқы 20 жұп санды ретімен жазып алуды ұсынылады (Ж)Жұп
сандар: 2,4,6,8,10,12,14,16,18,20... |
Оқулық, жұмыс дәптері.
Дидактикалық материалдар Қалыптастырушы бағалау жұмысы |
||||||||||||||
Сабақтың соңы 5мин |
Бүгін не өттік? Жұп сандарды атаңдар:
2,4,6,8,10,12,14,16,18,20... 1,3,5,7,9,11,13,15,17,19,21 Рефлексия
Бәрін түсіндім
Кейбір нәрселерді толық түсінбедім
Мен түсінбедім
|
|
||||||||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||||||||||
Заттардыжұппенсанаудақиналатыноқушығадербесқолдаукөрсету. |
Заттарды жұппенсанаудыбақылауарқылыбағалау. Киналатын оқушыларды жазып алу. |
Сергіту сәттерін өткізу.
|
||||||||||||||
Сабақтың жақсы өткен екі аспектісі (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Сабақ барысында оқушылар, оқу мақсатына сай, біліммен қамтамасыз етілді. Жоспарға сай сабақ кезеңдері сәтті өтті. Оқушылар сынып бөлмесіндегі заттарды қолдана отырып, заттарды екі-екіден санау тәсілін толық меңгерді. Мұның қорытындысы ретінде оқушылардан алынған қалыптастыру бағалау жұмысының нәтіижесін айтуға болады.
2: Бірлесе құрастырылған сабақ жоспарының тиімділігін айтуға болады.
Сабақты жақсарту үшін қандай өзгеріс енгізуге болады (оқыту туралы да, оқу туралы да ойланыңыз)? 1: Уақытты үнемді пайдалануды басшылыққа алу.
2: Оқушылардың топпен жұмысын жандандыру
|
||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.