Ұзақ мерзімді жоспар бөлімі:1C бөлім: Геометриялық фигураларды зерттеу |
Мектеп: |
|||||||||||||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||||||||||||
Сынып: 1А |
Қатысқандарсаны:20 Қатыспағандар саны: 0 |
|
||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Фигуралармен (пішіндермен) жұмыс істеу кезіндегі шығармашылық іс әрекет Жазық фигуралардың модельдері (2) |
|||||||||||||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
ГФО1.5 1.3.1.3 Геометриялық фигураларды танып білу (үшбұрыш, дөңгелек, шаршы, тіктөртбұрыш, шар, цилиндр, конус, пирамида, параллелепипед, куб)
|
|||||||||||||||
Сабақмақсаттары |
Жазық фигуралар моделін құру және олардан композиция құрастыру |
|||||||||||||||
Жетістіккритерийлері |
Жазық фигуралардың модельдерін жасап үйренеді. Жазық фигуралар модельдерінен композиция құрастырып үйренеді композиция құрастыру кезінде фигуралардың түрлерін ажыратады. |
|||||||||||||||
Тілдікмақсаттар
|
Жазық фигура модельдері, геометриялық фигуралар, аппликация, композиция |
|||||||||||||||
Құндылықтардыдарыту |
Жауапкершілік, сыйластық, өзаратүсіністік құндылықтарын қалыптастыру |
|||||||||||||||
Пәнаралықбайланыстар |
Тірек сөздерді қолдану арқылы қазақ тілі ағылшын тілі орыс тілі пәндерімен байланыс орнады.Өлшемдерді жүргізу арқылы дүниетану, ғылымға кіріспе, қолөнер сабағымен байланыс орнады. |
|||||||||||||||
АКТ қолдану дағдылары |
Ғаламтор арқылы аппликация жасау жолдарын іздейді |
|||||||||||||||
Бастапқы білім
|
Оқушылар күнделікті өмірде көлемді фигура және жазық фигуралар туралы білетін тәжірибесінесүйенеді. |
|||||||||||||||
Сабақбарысы |
||||||||||||||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған іс-әрекет
|
Ресурстар |
||||||||||||||
Сабақтың басы
|
Шаттық шеңбері (Ұ)Қуанамын мен де Қуанасың сен де Қуанайық, достарым Арайлап атқан күнге! Оқушыларға қоянның аппликациясын көрсету. Бұл ненің суреті? Оны қайдан білдіңдер? Сурет қандай фигуралардан құралған? Сурет неше фигурадан тұратыны сана Бұлар қандай фигуралар? Осыған ұқсас аппликация жасағыларың келе ме? Өздерің бұрын балабақшада немесе үйде осындай аппликация жасап көрдіңдер ме? Олай болса, біз түрлі түсті қағазадан, қатырма қағаздан жазық фигуралар мен олардың композициясын жасап үйренеміз. Қауіпсіздік ережесімен таныстыру. |
Слайд 1-2 |
||||||||||||||
Сабақтың ортасы
|
(Ұ) Көлемдіфигуранықолданып, жазықфигуралардыжасаудыңретіменоқушылардытаныстыру Көлемді фигураның ішінен бір фигураны таңдап алу, мысалы текше; Фигураны түрлі түсті қағазағ не қатырма қағазға бастырып сызу; Салынған фигураны сызықтың бойымен қиып алу. Шаршыны бір диоганалі бойынша бүктеп екі үшбұрыш алудың жолын көрсету; Шаршыны екі диоганалі бойынша бүктеу арқылы төрт үшбұрыш жасауды көрсету. Қиыпалынғанфигуралардыпайдаланыпәртүрлікомпозицияқұрастыру. Композиция құрастырудың ең оңай тәсілдерін үйрету. 1.қадам екі бөліктен бір фигура құрастыру. Мысалы екі үшбұрыштан бір шаршы құрастыру 2. қадам қарапайым фигуралар құрастыру.мыалы шырша, саңырауқұлақ. 3 қадамМазмұнды (сюжетті) композициялардыжазықфигураларданкөрсету. Дайынкомпозициялардықатырмақағазғажелімдеу.
Оқулықпенжұмыс Фигураларданқұралғанжануарларсуреттері. Бақаныңаппликациясықандайфигураларданжасалған? Неше үшбұрыш бар? Дөңгелек ше? Мысықтың тұмсығы қандай фигура? Көбелектің қанаты неше қызыл үшбұрыштан құралған? Шаршыданүшбұрыштықалайжасауға болады? Шығарып көр Жазық фигурадан көбелек құрастыру шін қандай қадамдар жасауымыз керек? Көбелектің қанаттары қандай фигуралардан тұрады? Геометриялықфигураларсанынсанату. Орындапкөр (Ж) Жазықфигураданбалапанжәнекүшіккомпозициясынжасау.Өздерініңжұмыстарындақандай фигура қолданғандығынсұрау.
|
Түрлі-түсті қағаз, түрлі түсті қатырма қағаз,желім, қайшы, әрбір оқушыға қайшы, әрбір жазық фигураның пішінініе сәйкес көлемді геометриялық фигуралар топтамасы
|
||||||||||||||
Сабақтыңсоңы |
(Ж)Оқушылардыңжасаған жұмыстарын саралау. Әр жұп оқушылардың орындаған жұмыстарын талқылау және жұмыстардан көрме ұйымдастыру.
Рефлексия
Бәрін түсіндім
Кейбір нәрселерді толық түсінбедім
Мен түсінбедім
|
|
||||||||||||||
Саралау –оқушыларғақалайкөбірекқолдаукөрсетудіжоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардыңматериалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||||||||||||
Жазық фигуралардан аппликация жасаудан қиналған оқушыларға қасына барып, көрсету. |
Жазық фигуралардан аппликация жасауды бақылау арқылы бағалау |
Сергітусәттерінөткізу.
|
||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.