Ұзақмерзімдіжоспарбөлімі: Ықтималдықтар теориясының элементтері |
Мектеп: |
|||||
Күні: |
Мұғалімнің аты-жөні: |
|||||
Сынып: 9 |
Қатысқандар саны: |
Қатыспағандар саны: |
||||
Сабақ тақырыбы |
Ықтималдықтар теориясының негіздері |
|||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сілтеме) |
9.3.2.2 Элементар және элементар емес оқиғаларды ажырату |
|||||
Сабақмақсаттары |
Оқушылар - Кездейсоқ оқиғалардың түрлерін біледі; - Элементар және элементар емес оқиғаларды ажыратады; |
|||||
Бағалау критерийі |
Білу және түсіну:элементар оқиғаның анықтамасын біледі; Қолдану және анализ : -элементар және элементар емес оқиғаларға мысалдар келтіреді; - элементар оқиғалар кеңістігін құрады; |
|||||
Тілдікмақсаттар |
Оқушылар: - Оқиғаның пайда болу, не болмау мүмкіндігін ауызша талдайды; - Есептің шешімін дәйектейді; - Бөлімнің пәндік лексикасы мен терминологиясын қолданады. Пәнге қатысты лексика мен терминология: - Кездейсоқ оқиға; - Элементар оқиға; - Теңмүмкіндікті; - Ақиқат; - Мүмкін емес; - Диалог пен жазу үшін пайдалы сөздер мен тіркестер - Бұл оқиғаның пайда болу мүмкіндігі ... - Бұл оқиғалардың пайда болуы тең мүмкіндікті/мүмкін емес/ақиқат. |
|||||
Құндылықтарды
|
Оқушылар топтық жұмыста: - қарым-қатынас мәдениеті қалыптасады, бір-бірі үшін жауапкершілік сезімдері дамиды; -жұмысты талдау барысында балама көзқарастарды қабылдай білуге үйренеді; -талдау, талқылау,ой қорыту дағдысы қалыптасады. |
|||||
АКТ
қолдану |
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/ehlementar-oqihalar-kengistigi-oqihalarha-qoldanylatyn-amaldar |
|||||
Бастапқы білім |
Ұғымдарды білу: вариациялық қатар, абсолюттік және салыстырмалы жиіліктер , алмастыру, орналастыру, теру. Жиындарға амалдар қолдану, жиындарға амалдар қолдану арқылы есептер шығару, қайталанбайтын орналастырулар, алмастырулар және терулер. Комбинаторика есептерін шығара білу. |
|||||
Сабақбарысы |
||||||
Сабақтыңжоспарланғанкезеңдері |
Сабақтағыжоспарланғаніс-әрекет
|
Ресурстар |
||||
Сабақтың басы 2 мин |
1.Ұйымдастыру . Сәлемдесу, оқушылардың сабаққа әзірлігін тексеру Мақсаты:оқушыларды сабаққа әзірлеу, қолайлы орта қалыптастыру. |
|
||||
Сабақтың ортасы 10 мин
10 мин
7 мин
8 мин
|
2.Жаңа материалды меңгерту. Мақсаты:негізгі ұғымдарды оқып үйрену 2.1Оқушылардан өмірде қандай да бір оқиғаның пайда болу немесе болмауын қалай өлшейтіндігін сұралады. Олар қандай сөздерді немесе сөз тіркестерін қолданатындары жайлы ой бөліседі. Жұптық жұмыс. Тапсырма :Берілген оқиғаларды пайда болу сипатына қарай кестеге орналастыру ұсынылады . а) Адам жарты ғасыр өмір сүреді (жауабы: мүмкін емес) ә) Тиынды лақтырғанда елтаңба жағы түседі. (тең мүмкіндікті) б) Шілде айында Оралда қар жауады (мүмкін, бірақ өте сирек, яғни бұл оқиғаның мүмкіндігі. өте төмен) в) Осы аптада мен тамақ ішемін (ақиқат). г) Ойын сүйегін лақтырғанда 5 саны түседі (мүмкіндігі төмен, 2 саны ойын сүйегінің тек бір жағында, ал қалған бес жағында 2-ден өзге сандар). ғ) Ойын сүйегін лақтырғанда жұп саны түседі (тең мүмкіндікті, өйткені жұп сандар мен тақ сандар саны тең). Бағалау: үлгі бойынша жұптар бірін- бірі бағалайды; Ұжымдық жұмыс. 2.2 Бейнематериал көру Бейнематериалға қойылатын сұрақтар: 1) Кездейсоқ оқиғаларды қандай түрлерге ажыратамыз ; 2) Тиындарға байланысты элементар оқиғаларды атап көрсетіңіз; 3)Тиындарға байланысты мүмкін емес оқиғаны атаңыз; Бағалау: жеке оқушыларды мұғалім бағалайды; 3. Жұптық жұмыс. Жұмыс парағындағы анықтамалармен танысу және тапсырманы орындау Мақсаты: жаңа білімді игерту; Тапсырма 1: а) Тиын екі рет тасталды. Элементар оқиғалар кеңістігі неше элементтен тұрады және қандай? Тапсырма 2: Кестені толтырыңыз: Бағалау:үлгі бойынша жұптар өзара бағалайды; 4. Жеке жұмыс. Өзіндік жұмыс (Қалыптастырушы бағалау.) Тапсырма 1:Келесі сынақтар үшін элементар оқиғалар кеңістігін көрсетіңіз: Үш тиын бір мезгілде тасталды 1) Тиындардың қай жағымен түскендігін қарастыру кезіндегі элементар оқиғалар кеңістігін жазыңыз; 2) Елтаңба жағының түсу санын қарастыру кезіндегі элементар оқиғалар кеңістігін жазыңыз;
Тапсырма 2 1) Ойын сүйегі екі рет тасталғанда түскен ұпайлардың қосындысы 8 болуы; 2)Ойын сүйегі екі рет тасталғанда түскен ұпайлардың қосындысы жұп болуы; 3) Ойын сүйегі екі рет тасталғанда кем дегенде бір рет үштен кем ұпай түсуі; Бағалау: оқушылар үлгі бойынша өзара бағалайды; |
Таныстырылым
Қосымша 1
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/ehlementar-oqihalar-kengistigi-oqihalarha-qoldanylatyn-amaldar
Жұмыс парағы
Қосымша 2
|
||||
Сабақтың соңы 3 мин |
5. Рефлексия. Оқушылар сабақта материалды қаншалықты игергендігі туралы стикерлерге жазып, сәйкесінше түзу бойына орналастырады. 6.Үй тапсырмасы: Шыныбеков А.Н. оқулығы № 522,523,524, |
Таныстырылым
Шыныбеков А.Н. Алматы:Атамұра,2013 |
||||
Саралау –оқушыларға қалай көбірек қолдау көрсетуді жоспарлайсыз? Қабілетіжоғарыоқушыларғақандайміндетқоюдыжоспарлапотырсыз? |
Бағалау – оқушылардың материалдымеңгерудеңгейінқалайтексерудіжоспарлайсыз? |
Денсаулықжәнеқауіпсіздіктехникасыныңсақталуы |
||||
Дифференциация - формативті бағалау жұмысында және үй тапсырмасында тапсырмаларды таңдай білуде Жекелеген оқушылармен жеке жұмыс жасауда. |
Өзін бағалау, өзара бағалау, бақылау Практикалық бөлімдеғі тексеру. |
Сабақта қызмет түрінің алмасуы.Презентациямен жұмыс.Оқушылардың ноутбуктермен жұмыс жасаудағы техникалық қауіпсіздік шаралары туралы түсінігі бар. |
||||
Сабақбойынша рефлексия Сабақмақсаттарыоқумақсаттарыдұрысқойылғанба? Оқушылардың барлығы ОМ қолжеткіздіме? Жеткізбесе, неліктен? Сабақтасаралаудұрысжүргізілдіме? Сабақтыңуақыттықкезеңдерісақталдыма? Сабақжоспарынанқандайауытқуларболды, неліктен? |
Бұл бөлімдісабақтуралыөзпікіріңіздібілдіруүшінпайдаланыңыз. Өзсабағыңызтуралысолжақбағандаберілгенсұрақтарғажауапберіңіз. |
|||||
Сабақтың барлық этаптары жаңа материалды белсенді меңгеруге бағытталған.ОМ жету үшін әртүрлі жұмыс түрлері: топтық, жұптық, жеке, жалпы сыныптық қолданылады. |
||||||
Жалпыбаға
Сабақтыңжақсыөткенекіаспектісі (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақты жақсартуға не ықпалетеалады (оқытутуралы да, оқутуралы да ойланыңыз)? 1:
2:
Сабақбарысындасыныптуралынемесежекелегеноқушылардыңжетістік/қиындықтарытуралыненібілдім, келесісабақтарда неге көңілбөлуқажет?
|
||||||
Скачано с www.znanio.ru
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.