3 сынып Кадыр Мырза -Али
Оценка 4.6

3 сынып Кадыр Мырза -Али

Оценка 4.6
Работа в классе
docx
русская литература
3 кл
04.05.2017
3 сынып  Кадыр Мырза -Али
Сыныбы:3 Пәні: Әдебиеттік оқу. Сабақтың тақырыбы: Не үшін? Қадыр Мырза Әли Сабақтың мақсаты: Өлеңмен таныстыру. Күтілетін нәтиже: Пәндік нәтиже: Мәнерлеп оқу, оқу жылдамдығын дамыта отырып, әдеби көркем сөздер қорымен байыту. Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: Топтық жұмыстар,өлең жолдарын ұйқастыру,өз ойын толық жеткізе білу жұмыстары арқылы шығармашылыққа баулу. Тұлғалық нәтиже: Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі. Әдісі:сұрақ-жауап, сөздік. Түрі:аралас Көрнекілігі:Тудың суреті,үнтаспа Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Үй тапсырмасын қорытындылап өту. І.Қызығушылықты ояту. -Адамның дене мүшелері қандай қызмет атқарады? ІІ.Мағынаны тану. Қадыр Мырза Әлидің «Не үшін?» өлеңімен танысайық. Автор туралы мәлімет: Ақын 1935 жылы 5 қазанда Орал облысының Жымпиты кентінде туған. 1958 жылы Қазақ мемлекеттік университетінің филология факультетін тәмамдаған. Еңбек жолын сол кезде жаңадан ашылған балалар журналы «Балдырғаннан» бастаған. «Жұлдыз» журналы редакциясында поэзия және сын бөлімінің меңгерушісі, жауапты хатшы, бас редактордың орынбасары, 1968-1973 жылдары «Жазушы» баспасында қазақ поэзиясы бөлімінің меңгерушісі, «Балауса» баспасының редакторы, кейін Қазақстан Жазушылар одағында поэзия секциясының кеңесшісі болған. 1966 жылы «Ой орманы» жинағы үшін Қазақстан Ленин комсомолының сыйлығы берілді. 1980 жылы «Жерұйық» жыр кітабы үшін Қазақ КСР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты атанды. Ол Қазақстанның халық жазушысы. 2001 жылы Тәуелсіз «Тарлан» сыйлығын алды. Сөздікпен жұмыс: Қыңбау- қорықпау Диалог- грек сөзі. Әдеби шығармаларда екі немесе бірнеше адамның тікелей сөйлескен сөздерін диалог деп атайды. Диалогте әрбәр кәсәнәң сөзі жаңа жолдан басталып, алдына сызықша қойылып жазылады. -Өлең сені қандай сезімге бөледі? -Білім-өнер не үшін керек? ІІІ. Ой толғаныс. Адам айналасындағыларға қандай жақсылық жасай алады? Үйге тапсырма: өлеңді жаттау.Сыныбы:3 Пәні: Әдебиеттік оқу. Сабақтың тақырыбы: Не үшін? Қадыр Мырза Әли Сабақтың мақсаты: Өлеңмен таныстыру. Күтілетін нәтиже: Пәндік нәтиже: Мәнерлеп оқу, оқу жылдамдығын дамыта отырып, әдеби көркем сөздер қорымен байыту. Жүйелі іс-әрекет нәтижесі: Топтық жұмыстар,өлең жолдарын ұйқастыру,өз ойын толық жеткізе білу жұмыстары арқылы шығармашылыққа баулу. Тұлғалық нәтиже: Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі. Әдісі:сұрақ-жауап, сөздік. Түрі:аралас Көрнекілігі:Тудың суреті,үнтаспа Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Үй тапсырмасын қорытындылап өту. І.Қызығушылықты ояту. -Адамның дене мүшелері қандай қызмет атқарады? ІІ.Мағынаны тану. Қадыр Мырза Әлидің «Не үшін?» өлеңімен танысайық. Автор туралы мәлімет: Ақын 1935 жылы 5 қазанда Орал облысының Жымпиты кентінде туған. 1958 жылы Қазақ мемлекеттік университетінің филология факультетін тәмамдаған. Еңбек жолын сол кезде жаңадан ашылған балалар журналы «Балдырғаннан» бастаған. «Жұлдыз» журналы редакциясында поэзия және сын бөлімінің меңгерушісі, жауапты хатшы, бас редактордың орынбасары, 1968-1973 жылдары «Жазушы» баспасында қазақ поэзиясы бөлімінің меңгерушісі, «Балауса» баспасының редакторы, кейін Қазақстан Жазушылар одағында поэзия секциясының кеңесшісі болған. 1966 жылы «Ой орманы» жинағы үшін Қазақстан Ленин комсомолының сыйлығы берілді. 1980 жылы «Жерұйық» жыр кітабы үшін Қазақ КСР Мемлекеттік сыйлығының лауреаты атанды. Ол Қазақстанның халық жазушысы. 2001 жылы Тәуелсіз «Тарлан» сыйлығын алды. Сөздікпен жұмыс: Қыңбау- қорықпау Диалог- грек сөзі. Әдеби шығармаларда екі немесе бірнеше адамның тікелей сөйлескен сөздерін диалог деп атайды. Диалогте әрбәр кәсәнәң сөзі жаңа жолдан басталып, алдына сызықша қойылып жазылады. -Өлең сені қандай сезімге бөледі? -Білім-өнер не үшін керек? ІІІ. Ой толғаныс. Адам айналасындағыларға қандай жақсылық жасай алады? Үйге тапсырма: өлеңді жаттау.
3 сынып.docx
Сыныбы:3 Пәні: Әдебиеттік оқу. Сабақтың тақырыбы: Не үшін? Қадыр Мырза Әли Сабақтың мақсаты: Өлеңмен таныстыру. Күтілетін нәтиже: Пәндік нәтиже: Мәнерлеп оқу, оқу жылдамдығын дамыта отырып, әдеби көркем  сөздер қорымен байыту. Жүйелі іс­әрекет нәтижесі: Топтық жұмыстар,өлең жолдарын ұйқастыру,өз ойын  толық жеткізе білу жұмыстары арқылы шығармашылыққа баулу. Тұлғалық нәтиже: Пәнаралық байланыс: дүниетану, қазақ тілі. Әдісі:сұрақ­жауап, сөздік. Түрі:аралас Көрнекілігі:Тудың суреті,үнтаспа Сабақ барысы: Ұйымдастыру кезеңі. Сабаққа дайындықтарын тексеру. Үй тапсырмасын қорытындылап өту. І.Қызығушылықты ояту. ­Адамның дене мүшелері қандай қызмет атқарады? ІІ.Мағынаны тану. Қадыр Мырза Әлидің «Не үшін?» өлеңімен танысайық. Автор туралы мәлімет: Ақын 1935 жылы 5 қазанда Орал облысының Жымпиты кентінде туған. 1958 жылы  Қазақ мемлекеттік университетінің филология факультетін тәмамдаған. Еңбек жолын сол кезде жаңадан ашылған балалар журналы «Балдырғаннан»  бастаған. «Жұлдыз» журналы редакциясында поэзия және сын бөлімінің меңгерушісі,  жауапты хатшы, бас редактордың орынбасары, 1968­1973 жылдары «Жазушы»  баспасында қазақ поэзиясы бөлімінің меңгерушісі, «Балауса» баспасының редакторы,  кейін Қазақстан Жазушылар одағында поэзия секциясының кеңесшісі болған. 1966 жылы «Ой орманы» жинағы үшін Қазақстан Ленин комсомолының сыйлығы  берілді. 1980 жылы «Жерұйық» жыр кітабы үшін Қазақ КСР Мемлекеттік  сыйлығының лауреаты атанды. Ол Қазақстанның халық жазушысы. 2001 жылы  Тәуелсіз «Тарлан» сыйлығын алды. Сөздікпен жұмыс: Қыңбау­ қорықпау Диалог­ грек сөзі. Әдеби шығармаларда екі немесе бірнеше адамның тікелей сөйлескен  сөздерін диалог деп атайды. Диалогте әрбәр кәсәнәң сөзі жаңа жолдан басталып,  алдына сызықша қойылып жазылады. ­Өлең сені қандай сезімге бөледі? ­Білім­өнер не үшін керек? ІІІ. Ой толғаныс. Адам айналасындағыларға қандай жақсылық жасай алады? Үйге тапсырма: өлеңді жаттау.

3 сынып Кадыр Мырза -Али

3 сынып  Кадыр Мырза -Али
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
04.05.2017