5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
Оценка 5

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

Оценка 5
Занимательные материалы +3
pptx
математика
5 кл—6 кл
24.06.2019
5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
Публикация является частью публикации:
O’nli kasrlarni qo'shish va ayirish.pptx

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
Sinf :5 Mavzu: O’nli kasrlarni qo’shish va ayirish Fan : mat ema tika Sana:________ Sinf:5 Fan:matematikaSana:________

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
Darsning maqsadi. Ta’limiy: O’quvchilarga  kasrlarni qo’shish va  bo’lish haqida ma’lumot  berish. Tarbiyaviy:  O’quvchilarni   vatanga muhabbat  ruhida tarbiyalash. Rivojlantiruvchi:  O’quvchilarni qo’shish va  bo’lish mavzusida olgan  bilimlarini oshirish, bilim,  ko’nikma va malaka berish.

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
Dars uslubiDars usuli Dars tipi Yangi bilimlar va tushunchalar hosil qilish va o‘zlashtirish darsi Ko‘rgazmali- amaliy Suhbat, bahs, test sinovi, guruhlarga bo‘lib ishlash, xotira mashqi Dars jihozi: Tarqatma materiallar: Kompyuter, proyektor, slaydlar, reklama roligi, test kartochkalari. Dars jihozi: Tarqatma materiallar: Kompyuter, proyektor, slaydlar, reklama roligi, test kartochkalari.

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
Reja 1. Tashkiliy qism 2 daqiqa 2. O`tgan mavzuni so`rash 3 daqiqa 3.Yangi mavzuni bayoni 4.Mustahkamlash 5.Baholash 6.Uyga vazifa berish 20 daqiqa 10 daqiqa 3 daqiqa 2 daqiqa

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
TASHKILIY QISM O’quvchilar davomadi  aniqlanadi, uyga  berilgan vazifani  aniqlash. I – guruh “Uchburchaklar” II – guruh “To’g’ri  to’rtburchaklar” TASHKILIY QISMI – guruh“Uchburchaklar”II – guruh“To’g’ri to’rtburchaklar”

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
O`TGAN MAVZUNI MUSTAHKAMLASH 1. 400+40+3=4*100+4*10+3*1  ­  qaysi sonning xona  qo`shiluvchilari yig`indisi ko`rinishidagi yozuvi bo`ladi? A)   400403                          B) 443                    C) 4043          D) 40043             E) 4434 2. Sonlardan qaysi biri katta (>) : 6317 mi yoki 10056  mi? A)  6317>10056                          B) 6317<10056                       C) 10056=6317     D) 10056>6317 3. Sonlardan qaysi biri kichik (<) :9876 mi yoki 9786  mi ? A)   9876<9786                          B) 9786<9876           C)  9876>9786     D) 9786=9876 4. Quyidagi sonlardan qaysi biri katta ? A)  445                          B) 436                     C) 455      D)  460   E) 406 5. Quyidagi sonlardan qaysi biri kichik ? A)   1789                         B) 1897                 C) 1796        D) 1798      E) 1898

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
YANGI MAVZU BAYONI YANGI MAVZU BAYONI

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар

5 . 6.7.9. синфлар учун очик дарслар ва презентациялар
MUSTAHKAMLASH BAHOLASH MEZONI UYGA VAZIFA: Savollarga javob yozish! MUSTAHKAMLASH UYGA VAZIFA:BAHOLASHMEZONISavollarga javob yozish!
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.
24.06.2019