Сан аралықтарының түрлерін білу және теңсіздіктер шешімдер жиынын сан аралығында кескіндеуді және жазуды үйрету. Сан аралықтарын есептер шығару барысында дұрыс қолдана білу дағдыларын қалыптастыру. Сан аралықтарының анықтамасын біледі. Сан аралықтарын координаталық түзуде кескіндей алады. Берілген сан аралықтарының тиісті атауларын жаза алады.
6 сынып биригуи.docx
Күні
,
айы:
Ұзақ мерзімді
бөлімі:
айнымалысы
сызықтық теңсіздіктер
жоспар
6.3В Бір
бар
Сынып: 6
Сабақ тақырыбы:
Осы сабақта қол
жеткізілетін оқу
мақсаттары (оқу
бағдарламасына сілтеме)
Сабақ мақсаты:
Бағалау критерийі
Тілдік мақсаттар
Құндылықтарға баулу
Пәнаралық байланыс
Алдыңғы білім
Сабақ барысы
Сабақтың
жоспарланға
н кезеңдері
Сабақтың
басы
Сабақтың
ортасы
Мектеп: «Манашы орта мектебі» КММ
Қатыспағандар:
Мұғалімнің атыжөні:Самаликова Рзакан Нурбергеновна
Қатысқандар саны:
Сан аралықтары. Сан аралықтардың бірігуі мен қиылысуы(2)
6.2.2.7
сан аралықтарын жазу үшін белгілеулерді пайдалану;
6.2.2.8
сан аралықтарды кескіндеу;
6.2.2.9
сан аралықтардың бірігуін және қиылысуын табу.
Тақырып аясында берілген есептерді шығара алады, яғни
теориялық алған білімін практикада қолдана алады.
Оқушылар осы тақырып бойынша білу, түсіну, талдау, қолдану,
анализ, синтез, ойлау дағдыларын қалыптастыруы тиіс.
Осы тақырыпқа қатысты терминдерді үш тілде меңгереді, қазақ,
орыс, ағылшын тіліндегі әдебиеттердегі материалдарды меңгере
алады. Ол үшін мынадай сөздіктер қолданамын:
Қазақша
ашық санды сәуле
санды интервал
санды сәуле
санды кесінді
санды жарты интервал
санды түзу
Русский
открытое числовое
излучение
числовой интервал
числовое излучение
разрезные цифры
число полувековой
интервал
число прямая
English
open numerical
emission
a numeric interval
numerical emiss
split the numbers
the number of the half
century interval
the number of direct
жұппен жұмыс жасай отырып оқушыларды өзара
сыйластыққа, сенімділікке баулу;
оқушы өз бетімен ақпаратты табу;
қарымқатынас орнатуда сыни тұрғыдан ойлану.
Геометрия
Сан аралықтары.
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері
Ресурст
ар
І. Ұйымдастыру
1) Сәлемдесу;
2) Оқушыларды түгелдеу;
3) Оқушылардың назарын сабаққа аудару;
4) Топқа бөлу. Ережелері:
1. Сабақта бірбірімізді тыңдаймыз!
2. Сабақта тақырып бойынша сөйлейміз!
3. Сабаққа белсене қатысамыз!
4. Уақытты үнемдейміз!
ІІ. Үй тапсырмасын тексеру. «Ашық микрофон» әдісі
Саймон Браунхилл бойынша
№947. 1) a=6 6
15
Сан аралықтарына ортақ сан болмаған жағдайда Ø таңбасы қолданылады. Бұл таңба сан
аралықтарының қиылысуында ешқандай санның болмайтынын көрсетеді. Мысалы, «
c+ 11
1 7
[−4;1]
және ¿ сан аралықтарының қиылысуында ешқандай сан болмайды»
150
15
;b=−5,5 және c = 2,5 болса, онда 2,15a +
[−4;1]
[−4;1]
[−4;2]
бірігу белгісі болып табылатын ∪ таңбасын қолданады.
∩
2;6]=∅
[−4;1]∩¿ . Демек,
2) a = 0,3; b = 0,4 және c = 0,4 болса, онда 100a2+10b2+c
+ b +
[1;2]
[1;2]
{}
[−4;1]
6 сынып Сан аралықтарының бірігуі мен қиылысуы
Материалы на данной страницы взяты из открытых истончиков либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.