7-сынып.Мәтіндік процессордағы кестелер

  • docx
  • 13.12.2022
Публикация на сайте для учителей

Публикация педагогических разработок

Бесплатное участие. Свидетельство автора сразу.
Мгновенные 10 документов в портфолио.

Иконка файла материала Қысқа мерзімді жоспары.docx

Қысқа мерзімді жоспары

7– сынып, 2-тоқсан

№1-сабақ

Сабақтың тақырыбы: Мәтіндік процессордағы кестелер

Бөлім:

Есептердіэлектрондыкестелердіңкөмегіменшешу

Педагогтің аты-жөні

 

Күні:

 

Сынып:

Қатысушылар саны:

Қатыспағандар саны:

Сабақтың тақырыбы

Мәтіндік процессордағы кестелер

Оқу бағдарламасына сәйкес оқыту мақсаттары

7.2.2.1-мәтіндік процессорда кесте элеметтерін пішімдеу

Сабақ мақсаты:

- мәтіндікпроцессордакестеқұрудыжәне қолдануды үйрену

Сәттіліккритерийі:

*                 Кестедегібағандар мен жолдардыңсанынанықтауды

*                 Мәтіндікпроцессордекестеқұруды

*                 Мәтіндікпроцессордекестеніформаттауды

Тілдікмақсаттар:

- Жаңамәліметтіүйренукезіндеоқушыларсөйлемқұрады,оқыпсұраққұрастырады  (бейнематериалқарау,сұрақтардыбір-біріментұжырымдайды );

- Оқушылар сөздермен танысады,соның көмегімен шартты пішімдеуді баяндайды: шарт,  ауқым,шартты пішімдеу;

- Хаттар мен диалог үшін пайдалы өрнектер: ауқымын көрсетуге міндетті, шартты құрастыру, таңдалған ұяшыққа пайдалану…

Құндылықтарға баулу:

 

Жауапкершілікті,ынтымақтастық,төзімді- жаңаматериалдызерттеудеоқушыларсабақтабірлесіпұйымдастыруарқылыжүзегеасырады.

Денсаулық -теориялықматериалдыбекітугеарналған (салмағы мен бойының көрсеткіші)

Сабақтыңбарысы

Сабақтың кезеңі/ уақыт

Педагогтің әрекеті

Оқушының әрекеті

Бағалау

Ресурстар

Сабақтың  басы

Ұйымдастыру

Кезеңі

Қызығушылықты ояту

8 мин

 

1.      Ұйымдастыру кезеңі.

Оқушылардың сәлемдесуі.Эмоционалды фон құру. Жұмысүлгісінеикемделу.

2. Сабақтақырыбынажеткізу:

   -Балалар, суреттергеқарапбүгінгі сабақтың тақырыбын анықтап көріңіздерші ?

   -Сабақ тақырыбынайқындайды,мақсаттытұжырымдау, тапсырмаларанықталады, сабақтақырыбынжазады.

Оқушылар өз ойларын ортаға салады.

Оқушылар жауаптары арқылы жаңа тақырыпқа көшу

Оқушылар өз болжамдарын айтып, талқылау жүргізеді

ҚБ «Мадақтаусэндвичі»

 

Тақырыптық суреттер

Сабақтың  ортасы

Жаңа сабақ

30 мин

1.Сабақ тақырыбын оқуға талаптану:

Мұғалім слайдты көрсетіп келесі сұрақты қояды :

-                     Біз күнделікті өмірде  кесте қолданамыз ба ? 

-Күнделіктіөмірденмысалкелтіріндер .

Әроқушыөзойынайтады (мұғалімқажетболғанкездетереңдететіннемесекөмекші сұрақтар қояды).

-                     Кестеніңқандайэлементтерінбілесіндер?(оқушыларөздерібілетінкестеэлементтерінатайды )

Мұғалім “Ұлттықкиім” мәтініноқушыларғакөрсетеді де келесісұрақтықояы :

-                     Қайелдеұлттықкиім сарафан болыптабылады?

Оқушыларды мәтінді оқидыжәнесұраққажауапбереді:  

2. Жаңа материалды үйрену:

 

Мұғалім кесте элементтерін түсіндіреді 

-                     Жол  -  көлденеңорналасқан ұяшықтар қатары

-                     Баған - тігіненорналасқанұяшықтарқатары

-                     Ұяшық - кестеніңеңкішіэлементі (баған мен жолдыңқиылсқанжері)

 

Жеке жұмыс

-Сабақкестесіндәптерлеріңізгежазыңыздар.

-Қандай модель қолданасыздар ?

-Сіздіңкестенізденешебаған мен жолболады ?

 Мұғалім «Как сделать таблицу в Ворде» дегенбейнематериалды қарауды ұсынады. Бейненіқарапболғансоңмұғалімоқушылардынбейнеден не көргендерітуралыбір - бірсөйлемнен құрастыруларын сұрайды және мүмкіндігінше басқа оқушының сөйлемін қайталамай.  

 

ҚБ Мұғалім оқушылар жауабын мұқият тыңдап кері байланыс беріп отырады

 

 

 

 

ҚБ «Алақан-жұлдыз»

 

 

 

 

ҚБ «Ең үздік жауап»

 

 

 

 

 

 

ҚБ «Өзін-өзі бағалау»

 

 

 

 

Ақпараттық мәтін

 

Үлестірмелі қағаздар

 

 

 

 

 

Суреттер

 

 

 

 

Тірек-сызбалар

Кесте

 

Карта

 

 

 

ҚБ парағы

Сабақтың  соңы

Қорытынды

Ой толғаныс.

Рефлексия

7 мин.

 

Сабақсоңындарефлекцияжүргізіледі:

Мәтіндікқұжатқакестеніқалайқосуғаболады ?

Тігіненнемесекөлденеңбірнешеұяшықтықалайбіріктіругеболады ?

Бағанныңенінқалайөзгертугеболады ?

 

Тақырып бойынша не білетінін, не білгісі келетінін,  не білгенін жазады

 

Оқушылар бағалай критерийлерімен  өз деңгейлерін  бағалайды

 

Кері байланыс

 

Үй тапсырмасы

1. Қайталау