«Келісілді» |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Мектеп: |
Мұғалім: |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ №2 |
|
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Математика пәні бойынша ҚЫСҚА МЕРЗІМДІ САБАҚ ЖОСПАРЫ |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Күні2019 ж |
Сынып9 |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бөлім9.4A Тригонометриялық формулалар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың тақырыбы |
Қосуформулалары. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Оқу мақсаттары |
9.2.4.3екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақтың мақсаты
|
Оқушылар: екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Бағалау критерийлері |
Оқушылар: екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Тілдік мақсаттар
|
Пәнге тән лексика және терминология: Оқушылар: - аргументтердің қосындысының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - аргументтердің айырмасының синус/косинус/тангенс/котангенсы; - екі еселі аргумент/бұрыш; Диалогқа/жазылымға қажетті тіркестер тригонометриялық функциялар аргументтерінің қосындысы/айырмасы формулаларын өрнекке қолданамыз; берілген өрнек екі еселі бұрыштың синусы/косинусы формуласының оң жақ бөлігін білдіреді; формулаларын қолдана отырып, ... формулаларын қорытып шығаруға болады. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Пәнаралық байланыс |
Геометрия |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Алдыңғы білім |
Негізгі тригонометриялық функциялардың анықтамасын білу және бірлік шеңбер арқылы олардың қасиеттерін анықтай алу. Өрнектің мәнін табуда, өрнекті ықшамдауда, теңбе-теңдікті дәлелдеуде негізгі тригонометриялық теңбе-теңдіктер мен келтіру формулаларын қолдану. |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақбарысы |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жоспарланған сабақ кезеңі |
Сабақтағы жоспарланған іс-шаралар |
Ресурстар |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Білімнің өзектілігі |
Сабақ тақырыбының алдыңғы білім материалдарымен байланысы. Проблемалық сұрақ қою арқылы сабақтың мақсатына келу. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Ұйымдастыру кезеңі
Мақсат қою |
а) сәлемдесу, оқушылардың сабаққа қатысуын тексеру; «Жақын арадағы даму аймағын» анықтау. Сабақтың тақырыбы мен оқу мақсаттарын/ негізгі мақсаттарын тұжырымдау. 9.2.4.3екі еселі және жарты бұрыш формулаларын қорытып шығарады және қолданады; Оқушылармен оқу мақсатына сай бағалау критерийлерін құру. |
Презентация |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа материалды игеру
«Мағынаны тану»
|
Қолданылатын әдіс-тәсіл: «Ой қозғау» Сеніңмеңгеретінің:· екі еселібұрыштыңтригонометриялықформулаларынқорытыпшығаружәнеқолдану. Сеніңбілетінің: · негізгітригонометриялық тепе-теңдіктер; · тригонометриялықфункциялардыңқосуформулалары. Жаңа сабақты түсіндіру. https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/trigonometriyalyq-funkcziyalardyng-qos-buryshynyng-zhane-zharty-buryshynyng-formulalary сайтындағы видеотүсіндіруді пайдалану. Қосбұрыш тангенсінің жәнекотангенсінің формуласы 1-жаттығу. №1 тест тапсырмасы. Сөздік: Қосбұрыш – Двойной угол – Double angle Тригонометриялық функциялардың қосбұрышы және жарты бұрышы – Двойной и половинный угол тригонометрических функций – Double and half-angle trigonometric functions Синус – Синус – Sine (Sinus) Косинус – Косинус – Cosine. Тангенс – Тангенс – Tangent Котангенс – Котангенс – Cotangent. №2 тест тапсырмасы. Бағалау: интерактивті тақтадағы жауабымен салыстырып оқушының өзін-өзі бағалауы. |
Оқу жоспары нан алынды
https://bilimland.kz/kk/subject/algebra/9-synyp/trigonometriyalyq-funkcziyalardyng-qos-buryshynyng-zhane-zharty-buryshynyng-formulalary
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Жаңа материалды бекіту
|
Жұптық жұмыс. Мұғалімнің іс-әрекеті: оқушыларға білімін бекіту үшін тапсырма беру. Оқушының іс-әрекеті: жұпта есептерді талқылап шығару. 2-жаттығу. Оқулықпен жұмыс. Бағалау: әр жұптың бір-бірінің жұмысын төмендегі жауап бойынша бағалауы, мұғалімнің кері байланыс беруі. Мұғалімнің іс-әрекеті:оқушыларға есеп шығару барысындаамалдардың жоспары түрінде немесе жетелеуші сұрақтар арқылы қолдау көрсету қажет. Оқушының іс-әрекеті: Жеке жұмыс жасау. Бекіту үшін әр оқушыға келесі тапсырмалар жұбын жауапсыз беру.
Тексеру үшін оқушылар жұбы бір-бірімен шешімдерін алмасып, дайын жауаптар арқылы серіктесінің жұмысын тексере алады. Әрі қарай, оқушылар жұмыстарымен тағы да алмасып, жіберілген қателерді бірігіп талдайды. Сәйкестендіруге өзіндік жұмыс ұсыну.
Жауап: 1- С, 2- J, 3-В, 4- I, 5-Н, 6- D, 7- А, 8- F, 9- Е. Бағалау критерийлері: -екі еселі бұрыштың формулаларын қорытып шығарады және есеп шығаруда қолданады. Дескриптор: Оқушы ·Қосу формуласын біледі. ·Қосу формулаларын қолданып түрлендіруге арналған тапсырмалар орындайды. ·Тепе-тең түрлендірулерді орындайды. ·Алынған өрнектің мәнін табады. Оқушылардың өзін-өзі бағалауы. Оқушының бағалауына мұғалімнің кері байланысы. Сабақты бекіту: Формулаларды қайталау. |
http://online.anyflip.com/qmwb/rjsq/mobile/index.html#p=3
http://www.habit.ru/33/162.html |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Рефлексия
|
Оқушылар стикерлерге мынадай сұрақтар төңірегінде өздеріне баға береді. - Бүгінгі сабақ Сізге қаншалықты түсінікті / түсініксіз/ болды? - Оқыту кезеңіндегі іс-әрекеттер қаншалықты қиын/жеңіл/ болды? - Бүгінгі тақырып бойынша өзіңізге берер бағаңыз. |
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Үй тапсырмасы |
http://zkoipk.kz/math-textbook-project/9-class/1751-algebra-9.html № 469 115-бет |
||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Сабақ бойынша рефлексия |
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
Скачано с www.znanio.ru
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.