Тексерілді: 23.01 Қысқа мерзімді жоспар
Ұзақ мерзімді жоспардың тарауы: Мектеп: №23 орта мектеп Дизайн және технология Күні: Мұғалімнің аты-жөні: Медетбекова Б.К. Сынып: 9 Қатысқандар: Қатыспағандар: Сабақ № 19. Мерзімі : 23. 01 |
|
|||||
Сабақтың тақырыбы |
Нобай. Идеяны жүзеге асыру. Материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындау |
|
||||
Осы сабақта қол жеткізілетін оқу мақсаттары (оқу бағдарламасына сəйкес) |
9.1.5.1 күрделі нысандар, пішіндер мен образдардың дизайнын дайындау үшін түрлі салалар бойынша білімдерді қорытындылау; 9.1.5.2 әртүрлі графика тәсілдерін қолдану арқылы (оның ішінде ақпараттық-коммуникативтік технологияларды қолданып) өз бетінше графикалық және технологиялық құжатты құру |
|
||||
Сабақтың мақсаты |
Нобай салу және материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындау. |
|
||||
Бағалау критерийі |
· Нобайды орындайды · Өз идеясын жүзеге асырады. · Материалдар мен құрал-жабдықтарды дайындайды. |
|
||||
Тілдік мақсаттар |
Оқушылар: сәнді киім дизайнының технологиялық және өндірістік үдерістерін сипаттайды. Қарапайым геометриялық формалардан құралған киім түрлері мен аксессуарларын талдайды. Пəнге тəн арнайы лексика жəне терминология: дизайнер, стиль, панчо, кейп, туника, аксессуар, композиция, түс үйлесімділігі, нобай, модельер, өндіріс Диалог/жазылым үшін қажетті сөз тіркестері: Қарапайым геометриялық формалардан құралған киімдерге ......жатады? Киім мен аксессуарлар......тәсілмен дайындалады. Заманауи сән дизайны адамдардың .........қарай жетіліп отырады. |
|
||||
Құндылықтарға баулу |
Өзге елдің мәдениетін сыйлау, бір-біріне құрметпен қарау. Жұппен немесе жекелей жұмыс жасау барысында адал еңбекке, жауапкершілікке тәрбиелеу. |
|
||||
Пəнаралық байланыс |
Геометрия - геометриялық денелер Сызу - геометриялық денелердің сызбалары |
|
||||
Алдыңғы білім |
оқушылар киім мен аксессуарлар топтамасын жасай біледі |
|
||||
Сабақ барысы |
|
|||||
Сабақтың жоспарланған кезеңдері |
Сабақтағы жоспарланған жаттығу түрлері |
Ресурстар |
|
|||
Сабақтың басы 5минут
|
Ұйымдастыру кезеңі. Сәлемдесу. Оқушыларды түгелдеу, құрал-жабдықтарды тексеру. Өткен сабаққа шолу. Психологиялық ахуал қалыптастыру. «Шаттық шеңбері» тренингі. Бір- біріне жағымды тілектер айтады. Мақсаты: оқушылар бойында тілек білдіру, тыңдау дағдыларын дамыту Алдыңғы білім: |
Геометриялық формалы киімдердің суреттері, А3 формат қағазы, түрлі түсті маркерлер, скотч, стикерлер |
|
|||
Сабақтың ортасы 30минут |
(Ө) (Ж) (Т) Тәжірибелік жұмыс (Т) Оқушыларға сән журналынан модель таңдау немесе өз шығарамышлық жұмысының эскизін жасауды таңдау ұсынылады. 1-нұсқа. Сән журналынан модель таңдау. (Ө) (Ж) Оқушылар сән журналдарын, техникалық суреттерді қарап шығады, тігу күрделілілігін, материалға қойылатын талаптарды
|
Көйлекті қалай тігуге болады? Жаңадан үйренушілерге кеңестер https://burdastyle.ru/master-klassy/platja/kak-sshit-plate-sovety-nachinayushchim_1308/ Киімнің эскизін қалай салуға болады? Құрастырудың негізі. https://www.youtube.com/watch?v=CwzeqqAYq80 Өз қолыңмен жасалған «Адам денебітімі» оқу құралы. Фотосуреттермен берілген шебер сынып. http://ped-kopilka.ru/blogs/marina-nikolaevna-garbuzenko/izgotovlenie-uchebnogo-posobija-figura-cheloveka-svoimi-rukami.html Кейп тігеміз. https://burdastyle.ru/stati/shem-keyp-/ |
|
|||
Сабақтың соңы 5минут |
Қорытынды. 1. Рефлексия: «Кемені боя» әдісі. М - Егер саған сабақ ұнаса тапсырманың барлығын сәтті орындаған болсаң, желкенді жасыл түске боя; - Егер сен сабақта белгілі бір қиындықтарға тап болсаң, желкенді сары түске боя; - Егер саған сабақ барысында тапсырмаларды орындау қиын болып,мұғалімнің көмегі қажет болса, желкенді қызыл түске боя. |
Түрлі түсті маркерлер, қарындаштар |
|
|||
Саралау – |
Бағалау – Сіз оқушылардың материалды игеру деңгейін қалай тексеруді жоспарлап отырсыз? |
Денсаулық жəне қауіпсіздік техникасын сақтау |
|
|||
Оқушыларға тапсырма орындатқанда саралау тәсілдерін қолдандым. Бірінші тапсырмада дереккөздер - оқушыларға қосымша ақпарат беремін; |
Дескриптор Рефлексия: «Кемені боя» әдісі. Мақсаты: Оқушылардың материалды игеру деңгейіне тиімді кері байланыс беру. |
|
|
|||
Сабақ бойынша рефлексия |
Бұл тарауды сабақ туралы рефлексия жасау үшін пайдаланыңыз. Сол бағандағы өзіңіз маңызды деп санайтын сұрақтарға жауап беріңіз. |
|
||||
|
||||||
Жалпы бағала Сабақта ең жақсы өткен екі нəрсе (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Сабақтың бұдан да жақсы өтуіне не оң ықпал етер еді (оқыту мен оқуға қатысты)? 1: 2: Осы сабақтың барысында мен сынып туралы немесе жекелеген оқушылардың жетістіктері/ қиыншылықтары туралы нені анықтадым, келесі сабақтарда не нəрсеге назар аудару қажет?
|
||||||
Материалы на данной страницы взяты из открытых источников либо размещены пользователем в соответствии с договором-офертой сайта. Вы можете сообщить о нарушении.