Қысқа мерзімді жоспар |
||||||
Пән: Қазақ тілі Т2 |
Бөлім: 7. Ғаламтормен дұрыс жұмыс жасау – мәдениет |
|||||
Күні : |
Педагогтің аты-жөні: |
|||||
Сынып: 7 |
Қатысқан оқушылар: Қатыспаған оқушылар : |
|||||
Сабақтың тақырыбы: 1.Ғаламторды пайдаланамын |
||||||
Оқу бағдарламасына сәйкес оқу мақсаттары |
7.1.3.1 әлеуметтік - мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсіну 7.2.6.1 кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттау |
|||||
Сабақтың мақсаты : |
Барлық оқушылар: әлеуметтік - мәдени тақырыптарға байланысты қажетті сөздер мен сөз тіркестерінің мағынасын түсінеді; кесте, диаграмма, шартты белгілер, суреттер мен сызбаларда берілген ақпаратты сипаттай алады. |
|||||
Сабақтың барысы |
||||||
Сабақтың кезеңі/уақыт |
Педагогтің әрекеті |
Оқушының әрекеті |
Бағалау |
Ресурстар |
||
Сабақтың басы
|
«Психологиялық жағымды ахуал қалыптастыру: «Менің көңіл-күйім» жаттығуы Мақсаты: оқушылардың көңіл-күйін игере білуге және басқаруға, қадағалауға, дұрыс бағалай білуге тәрбиелеу Алдарыңдағы бланкіге өз көңіл-күйлеріңді суреттеп салыңдар . Үй жұмысын тексеру Тақырыптық сөзжұмбақ Өткен тақырыпқа қатысты сөзжұмбақ дайындап келу. Мұғалім өзі бірнеше сөзжұмбақ дайындайды не әр балаға сөзжұмбақ құрауды тапсырады. Барлық баланың сөзжұмбағын шешуге уақыт жетпейді десе, сыныпты топқа бөлуге болады. Бір топтағы балалар топ басшысы дайындаған сөзжұмбақты шешеді. Әлде бір сабақта бір топ дайындаған сөзжұмбақ шешілсе, екінші топ келесі сабақта сөзжұмбақ дайындайды. |
«Үш шапалақ» |
Слайд
Түрлі- түсті жүрекшелер |
|||
Сабақтың ортасы
|
1.Сөздікпен жұмыс. Жаңа сөздермен таныстырады, оқушыларға қайталатады, жаңа тақырыпқа байланысты сөздіктермен жұмыс.
Айтылым 1- тапсырма Жеке жұмыс Айтылым тапсырма Жеке жұмыс Жазылым 2- тапсырма
Сергіту сәті
Айтылым Жұптық жұмыс 3– тапсырма.
Жазылым тапсырма Жеке жұмыс
Жазылым Тілдік бағдар
4-тапсырма Айтылым Жазылым
5- Айтылым Жеке жұмыс
6- тапсырма Тыңдалым Оқылым Топтық жұмыс
Айтылым Ойтаразы Жеке жұмыс |
Тыңдалым,айтылым. Тарихи деректер-исторические данные Жинақталған-собранный Желі-сеть Ғаламтор-интернет Пайда-польза Айтылым Айтылым «Сұрақ – жауап» әдісі. (Ж.ж.) 1-тапсырма. Сұрақтарға жауап бер. Айтылым Бейнебаян «Ой шақыру» әдісі «Ғаламтор сөзіне кластер құру» Жазылым Электронды поштаңды жаз. Досыңа бүгін не істейтініңді айтып, хат жаз. Сергіту сәті 1 топ: «Ғаламтор» сөзіне фонетикалық талдау жасайды. 2 топ: «Желі» сөзін септейді. 3 топ: «Пайдалану» сөзіне морфологиялық талдау жасайды Айтылым Диалог. Досың екеуің ғаламторда өздерің пайдаланатын сайттар туралы әңгімелесіңдер. Жазылым Мәтіндегі ақпаратты «Төрт сөйлем» тәсілін пайдаланып айт. Пікір. Дәлел. Мысал. Қорытынды. Жазылым Айтылым Қандай сөздер қандай мақсат үстеулерімен тіркесетінін айт. Өзің құраған тіркестерді қатыстырып, сөйлем құрап жаз. Айтылым Диалог. «Әзілің жарасса...». Парталас досың екеуің кезектесіп, бір- біріңе «Неге ...?» деп сұрақ қойыңдар, екіншің сол сұраққа бір ғана мақсат үстеуімен жауап беріңдер. Тыңдалым І топ "Фишбоун" әдісі Ғаламтордың жағымды жағымсыз жақтарын есімше, көсемшені пайдалана отырып ажыратады. ІІ топ "Позиция таңдау" әдісі Әлеуметтік желілер туралы үстеуді пайдалана отырып, кестені толтыру Айтылым «Шығу парағы» *Не үйрендім? *Қандай көңіл күйдемін? |
«Бас бармақ»
Дескриптор 3 балл -Сұраққа жауап береді -Пікірін білдіреді.
«Бағдаршам»
Дескриптор -Сәйкестендіреді -Мағынасын түсіндіреді
«Қоқыс жәшігі»
Дескриптор: -Сұрақтарға жауап береді -Ой бөліседі
«Қол шапалақ»
Өзара бағалау: «Тамаша», «Жақсы», «Ойлан»
|
Оқулық сөздік слайд
Слайд Оқулық
Оқулық
слайд
|
||
Сабақтың соңы
|
Үй тапсырмасын беру : 7 -тапсырма |
|
||||
Кері байланыс «БББ»
|
Өз деңгейлерін анықтайды. Не білемін? Не білдім? Не білгім келеді? |
|
||||
Бағалау |
Мұғалім формативті бағалауы бойынша қорытынды балын қояды. Смайликтер арқылы формативті бағалау жүргізіледі. |
|||||
© ООО «Знанио»
С вами с 2009 года.